Англійська мова баннер

Тема актуальна, оскільки багато людей любить «ЗАВТРА -ки». Це означає, ми доволі часто чуємо від Вас констатацію факту:

“Ні, я до Вас зараз не прийду. Планую розпочати своє навчання QA десь через пів року. Спочатку покращу, пригадаю, підівчу свою англійську. А потім уже СЕРЙОЗНО візьмуся за то тестування, програмування чи ще там щось… пов’язане із ІТ”

НЕ СМІЙТЕСЯ, якщо Ви впізнали себе, із досвіду такий «народ» пропадає на віки 🙂

Тому давайте сьогодні поговоримо, як зробити процес вивчення англійської мови природним, приємним і максимально ефективним.

  1. Ставимо мету. Розуміння мети допомагає визначити спосіб її досягнення

Ви усе правильно зрозуміли! Для вивчення англійської мови необхідна конкретна мета, якщо тільки Ви не поліглот, для якого вивчення нової іноземної мови і є цією метою, що підігрівається азартом.

Мова — це перш за все інструмент. А будь-який інструмент повинен мати прикладний характер. ПОДУМАЙТЕ: На якому рівні потрібна англійська мова САМЕ Вам? Intermеdiate, Upper-Intermеdiate, Profficiant? Як розумієте для себе поняття володіти англійською мовою?

Розглянемо простий приклад, нехай… пневматичної дрелі. Комусь вона потрібна для того, аби раз у рік полагодити щось в домі. А для когось це щоденний інструмент, за допомогою якого він заробляє собі на життя. Звідси ступінь володіння цим інструментом потрібна різна. І час на навчання, й кількість витрачених годин на практику будуть різними.

Ось, для чого англійська мова Вам? ВИЗНАЧТЕСЯ: Вам потрібна англійська мова щоби Ви розуміли/Вас розуміли колеги у іноземному колективі? Вам потрібно вирішувати складні робочі питання із використанням технічної англійської? Ви прагнете з часом стати топовим фахівцем у менеджменті компанії? Ви хочете відкрити власний стартап за кордоном? Плануєте емігрувати з часом у англомовну країну, навчатися там, отримати науковий ступінь? Опис цілей вивчення англійської мови

Не всі вміють ставити цілі. Іноді мета озвучується ДУЖЕ розмита: “Хочу спілкуватися розмовною англійською мовою!” — та й усе. Не зрозуміло: Як дізнатися, що мета досягнута? Образно, можна в перший ж день вивчення англійської мови прийти в магазин, сказати “I need …” і показати руками рух, що означає чистити зуби. Продавець запропонує одразу зубну пасту й щітку, Ви або щось виберете, або візьмете те й інше. Мета досягнута? Елементарно — так. Але чи можна вважати такий результат від вивчення англійської ефективним? Це усе чого хотіли досягти у вивченні англійської мови?

Розумієте? Мета повинна бути чітко окреслена. І ще — мета повинна бути Ваша, особиста. Не нав’язана суспільством, Інтернетом, дружиною, мамою. Ваша рідна і викохана. Інакше далеко з такою метою — не зайдете.

  1. Складаємо план на навчання: Що? Де? Коли?

Вчені проводили таке дослідження: довільним чином розділили людей, які хотіли досягнути тих чи інших цілей, на три групи:

Першу групу просто направляли: “Робіть. Ви повинні! Перелічили — робіть те й те.” У цій групі відсоток досягнення результатів склав 38%.

Другу групу мотивували: “Ти зможеш. У тебе вийде!” Без будь-яких вказівок. Результат був — 35%.

Третій групі розклали по поличках, що потрібно робити, як саме робити, в якій послідовності, скільки, в який час і в якому місці. Результат — вражаючі 91%.

Якщо відчуваєте, що Ви за крок до того, як Вас засмокче повсякденна рутина, до того, як почнете приходити додому втомленим і лягати спати або сідати за комп’ютер серфити по «дурноватих» сайтах, бавитися у іграшки «стрілялки»КРАЩЕ ВИРІШІТЬ, як краще організувати свій час для вивчення англійської мови.

Складіть план, хай буде уявним => Знайдіть місце в якому у Вас буде більше шансів досягнути добрих результатів => Запишіться туди на курси => Дисципліновано відвідуйте їх => Слухайте що Вам там кажуть!

  1. Завжди, перед тим як вчити щось нове, повторіть раніше засвоєну інформацію

Так вже влаштований людський мозок. Уся інформація спочатку потрапляє в короткочасну пам’ять. Мозку багаторазовими повтореннями необхідно доводити, що інформація гідна перейти в осередок довгостроковій пам’яті. Мозок тоді розуміє, що для Вас це важливо, й це потрібно зберегти і пам’ятати. Схем запам’ятовування існує безліч. Як правило, це багаторазові дозовані повторення.

Наприклад:

Схема 1:

Те що вивчили з англійської сьогодні, повторіть завтра, через два дні, через три дні, через 4, 5, 6, 7 днів. Потім ще раз через місяць.

Схема 2:

Повторити відразу, через 20 хвилин, через 8 годин, наступний раз через тиждень, через два тижні (3-4 рази)

Або Ви можете придумати будь-яку іншу, зручну для Вас схему. Головне — аби вона працювала для Вас.

  1. Перетворіть вивчення англійської мови у звичку

Вивчення мови — це довгострокова мета. Для довгострокових цілей сила волі не працює. І це Вам не до зубного сходити. Тут працюють звички! Ваше завдання — включити вивчення англійської мови у свою щоденну рутину. Звести цю велику мету до рівня щоденних банальних дій, які не вимагатимуть великої сили волі й надзусиль. Один із способів — проаналізувати свій день, визначити одну звичку, від якої Ви давно хотіли позбутися, і почати замість неї впроваджувати якусь дію на заміщення, яка б просувала вперед у вивченні англійської мови.

  1. Залиште одну книгу з англійської мови / курс — все решта викинути!

Якщо Ви давно намагаєтеся вивчити англійську мову, то, повірте, сліди цієї діяльності можна виявити у багатьох куточках Вашого житла. На полицях лежать кілька підручників з граматики, в телефон завантажені двомовні книги, в закладках браузера виступи з ТЕД конференції. На електронну скриньку надходять листи з кількох мовних розсилок. Все це разом створює Вам примарну ілюзію, що Ви вивчаєте англійську мову. Або Ви себе втішаєте — ось, скоро, зовсім скоро настане час, коли я, нарешті, зможу спокійно сісти і почати детально розбиратися у всьому цьому матеріалі із англійської мови.

ЩИРА ПОРАДА! Позбудьтеся всього. Викиньте все, віддайте друзям, подаруйте шкільній бібліотеці. Залиште тільки один підручник або курс, але пройдіть його вздовж і в поперек, вичавіть з нього все можливе. Немає поганих курсів, немає поганих книг, немає поганих викладачів. Якщо усвідомлювати для чого Вам англійська мова, вичавити все потрібне, корисне і практичне можна навіть із 10 -ти сторінкової брошури з таблицями граматики англійської мови.

  1. Баланс вхідного і вихідного потоку

Сучасні дієтологи стверджують — для дотримання фізичного балансу кількість споживаних і витрачених калорій повинна бути приблизно однаковою. Інакше виснаження або ожиріння. Теж саме справедливо для інтелектуальної їжі. Умовно навички будь-якої іноземної мови можна розділити на дві частини: Вхідні — читання та аудіювання. Вихідні — писання і говоріння. Намагайтеся, щоб на одне прочитане слово доводилося одне написане, на одне почуте — одне сказане. Чи встановіть самі для себе комфортне співвідношення.

  1. Будьте готові зробити 50 помилок в день

Вилетіло з голови… у якій книзі про «холодні дзвінки» автор говорив, як він бореться зі страхом почути «НІ». Він просто ставить перед собою завдання отримати десять відмов в день. Його завдання видозмінюється — отримати не згоду на покупку, а зібрати певну кількість відмов. Природно, що поки він ганяється за відмовами, він також отримує і позитивні результати.

Не бійтеся помилятися. Поставте собі завдання зробити …. визначені нами 50 помилок в день. Ви можете попросити друга або викладача знайти помилки у Ваших вправах, попросити носія англійської мови по Скайпу виправляти Вас, Ви можете намагатися робити самостійний аналіз і самостійно знаходити помилки в своїх листах. Гадаю тестова документація теж їх містить купу.

Не помиляється тільки той, хто нічого не робить!

  1. Станьте актором. Грайте роль

Зверніть увагу, яким чином вивчають мову маленькі діти. Вони мавпують і калькують вербальну і невербальну інформацію. На цей манер виберіть собі для наслідування людину, носія англійської мови, яка Вам до вподоби, і яку Ви хотіли б наслідувати. Артист, оратор, політик, бізнес-тренер. Пробуйте вслухатися в його вимову, його інтонацію, вдивлятися у жести, міміку. Це дуже потужний інструмент для шліфування англійської мови.

  1. Оточіть себе англійською мовою сповна

Намагайтеся багато слухати, говорити, читати, писати і вже пізніше — вивчати граматику англійської мови.

А подивитися на те, як ми зазвичай вчимо англійську мову, у нас все із точністю до навпаки. Спочатку вчимо граматику, потім читаємо-пишемо, а коли доходить до говорити і слухати, то ми вже обростаємо такою кількістю комплексів і страху, що вся мотивація просто вивітрюється!

Тому НАЙГОЛОВНІШЕ на початковому етапі — це багато слухати, оточувати себе мовою. Ключове слово тут — БАГАТО. Музика, підкасти, новини, аудіокниги, фільми. Завдяки Інтернету зробити це не складно. Прямо зараз зайдіть у налаштування телефону, комп’ютерів, всіх інших гаджетів і завантажте додаток на вивчення англійської мови он лайн. Це теж частина Вашого оточення.

  1. Навчіться сприймати англійську мову такою, якою вона є

Намагайтеся вникнути у значення того ж самого слова «to be». У велику кількість часів дієслів англійської мови без супротиву та роздратування. Ви не в силах змінити природи англійської мови. Перестаньте чинити опір, почніть насолоджуватися англійською. На ній також люди висловлюють свої думки, кохають, співають пісні, на англійській мові творив Шекспір, зараз пишуть прекрасні літературні твори сучасні письменники, славне видання NY TIMES — розслабтеся, почитайте. Це істотно заощадить Ваші нерви, поповнить словниковий запас, наблизить ще на один крок до фінішу у вивченні англійської мови і тестування також.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.