YouTube — це дісно унікальний відеохостинг, де користувачі мають змогу слухати музику, переглядати тематичні відео ролики. Останнім часом все більше людей використовують цей сайт як абсолютно безкоштовну платформу для самоосвіти. І навпаки на YouTube виходить все більше вчителів та менторів, які прагнуть не лише розвиватися самі, але й навчати, ділитися новою, актуальною інформацією з іншими

Отож, як швидко знайти відео на YouTube?

Пошуковий рядок сервісу у горі дозволяє уточнювати твої запити за допомогою спеціальних параметрів. А використовуючи додаткові умовні оператори, як у пошуку Google — розповідали у дописі Як правильно шукати потрібну інформацію у Google, Ви отримаєте набагато більш релевантні результати і заощадите свій час.

Пошуковий запит може складатися із декількох запитів, які слід розділяти комами. + Використовуйте звуковий пошук.

Приклад як у YouTube правильно шукати інф

Загально відомо, індустрія інформаційних технологій розвивається надзвичайно стрімко. Відео потрібно шукати найсвіжіші. Із цією метою використовуйте параметри hour, today, week, month, year, що обмежують результати пошуку.

Пошуковий запит у YouTube

Як відомо, YouTube дозволяє формувати плейлисти. Багато користувачів успішно користуються цією опцією, створюючи тематичні колекції відео. Іноді, замість пошуку окремих роликів, набагато зручніше знайти вже готовий плейлист на цікаву для Вас тему. Для цього використовуємо параметр playlist.

Пошук у YouTube плейліст

Якщо потрібно відсіяти занадто короткі ролики — сміття, короче без суті. Ну, навпаки припустімо, довгі ролики Вам не потрібні, то використовуємо відповідно параметри long і short. Перший відображає відео довжиною 20 хвилин й більше, другий — ролики тривалістю не що перевищує чотирьох хвилин.

А Ви знали, що використовуючи спеціальні додатки, можна суттєво розширити функціонал YouTube?

Ми підібрали 10 технічних корисних додатків, котрі максимально полегшать процес домашнього навчання і перетворять YouTube в ідеальній інструмент для навчання.

Програми, які полегшують роботу з відео у онлайн режимі:

1. Turn Off the Lights — це розширення для браузера (працює в Гугл Хром, Опера, та інших), завдяки якому сторінка затемнюється, і перегляд відео стає більш комфортним для користувача. Адже ніщо на сторінці вже не відволікає від картинки. Розширення працює не лише у YouTube, а й на інших популярних відео сайтах — Dailymotion, Hulu, Metacafe, YouKu, VIMEO. Завантажити Turn Off the Lights можна у Плей Маркеті максимум у 2 кліки.

Turn Off the Lights YouTube
2. Adblock для YouTube. Програма блокує рекламу на сторінці, у тому числі промо ролики, котрі часто вставляють перед основним контентом. Використання розширення суттєво економить час під час вибору потрібної інформації, не відволікає користувача від поставлених цілей. Програма доступна для безкоштовного завантаження через веб магазин браузера теж.

Правда, Adblock для YouТube періодично зникає із Гугл Плей. Також бувають труднощі із завантаженням.

3. Enhancer для YouТube. За допомогою цієї програмки користувач має можливість контролювати швидкість відтворення відео (уповільнювати його на потрібному моменті), гучність озвучування. Керування розширенням виконується за допомогою мишки. Також Enhancer для YouТube можна використовувати замість Adblock. Програма приховує усю рекламу та анотації.

Enhancer YouТube
4. ImprovedTube. Це розширення включає багато налаштувань, завдяки чому можна змінити якість або розмір відео, видалити рекламу, приховати непотрібні елементи, ввімкнути нічний режим перегляду. І це далеко не повний перелік безкоштовних можливостей розширення функціоналу браузера.

ImprovedTube Скріншот
5. VideoNotes — це програмка, яка була створена спеціально для людей, які наміренно планують використовувати YouТube для навчання. В якості онлайн пам’яті для зберігання нотаток, зроблених під час перегляду контенту, розширення використовує Google Drive. Доступ до використання VideoNotes надається користувачам, у котрих є обліковий запис Google, необхідний для синхронізації із Google Drive. Нотатки будуть синхронізовані із тією частиною відео, в момент відтворення якого вони були зроблені. Погодьтеся, це дуже зручно, адже при виборі нотатки одразу відтворюється потрібний момент. Програма також дає можливість прискорити/уповільнити перегляд, додати субтитри до відео, наприклад, написати внизу переклад, якщо контент на іноземній мові.

VideoNotes ютуб

В усіх перерахованих програм інтерфейс інтуїтивно зрозумілий навіть для посереднього користувача мережі.

Як швидко завантажити відео із Youtube на ПК зі збереженням за відсутності інтернету:

Припустімо Ви вирішили відвідати бабуню у селі, де немає інтернету десь у Карпатах. Незважаючи на прогрес, Інтернет відсутній — халепа. Tреба періодично переглядати уже вивчений матеріал із переглянутих відеороликів. Навіть за відсутності мережі, присутня опція завантажити контент на персональний комп’ютер (або інший пристрій). Можна, використовуючи одразу декілька методів:

1. Онлайн сервіси. Їх на сьогоднішній день існує уже декілька сотень. Однак найбільш популярними з точки зору користувачів Інтернету, рахуються SaveFrom.net, Getvideo.org, Getvideolink.com (цей сервіс дає можливість завантажувати відео із категорії 18+). Під час використання цих інструментів користувач сам вибирає якість, у якій буде завантажене відео, формат, розмір і інші параметри.
2. Розширення для Інтернет браузера. При їх завантаженні кнопка для збереження ролика на пристрій з’являється безпосередньо в інтерфейсі YouTube. Розширення дають можливість зберігати файли не перериваючи перегляду. Найпопулярніші програмки підтримуються усіма популярними браузерами, в тому числі Safari та Chromium. Найпопулярнішими серед користувачів рахуються програмки Chameleon (для Гугл Хром), SaveFrom.net помічник (для Firefox), SaveFrom.net helper (для Опера).
3. Десктопні програми. Вони дають можливість користувачу скористатися альтернативним, більш розширеним, варіантом завантаження відео через браузер. Найпопулярнішим розширенням цього типу рахується 4K Video Downloader. Програма сумісна з усіма популярними оперативними системами (Windows, Mac, Ubuntu). Серед розширених можливостей — завантаження плейлистів і цілого контенту із обраного каналу, більше можливостей для збереження субтитрів та багато іншого. Не менш популярною рахується програмка ClipGrab. Її функціонал забезпечує автоматичний пошук відео у YouТube, розпізнавання посилань із буфера обміну. Однак вона не дає можливості завантажити плейлист. Працює лише на збереження окремих роликів.
4. Розширення для пристроїв на Андроїд. Користувачі уже помітили, що програмки для збереження відео із YouТube можна завантажити для різних браузерів. У тому числі щоб завантажувати відео на пристрої Андроїд, користувач може вибрати наприклад, Snap Tube, TubeMate та інші. Однак встановлення програм невідомого походження завжди супроводжується ризиком інфікування системи вірусами. Будьте обережні!
5. Користувачі Айфонів та Айпадів для збереження відео з YouТube можуть скористатися утилітами Workflow або Documents 5. Це прості, інтуїтивно зрозумілі програмки, окрім завантаження контенту, дозволяють користувачу автоматично виконувати багато рутинних речей.

Висновки:

Скориставшись цими простими порадами, Ви суттєво зробите комфортнішим свій процес навчання та самовдосконалення. Тим паче, що для використання цих розширень не потрібні додаткові гроші, знання або навики.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.