Gatling — це інструмент для проведення навантажувального тестування на 3 -ох технологіях: Scala, Akka і Netty. Сценарії симуляції Gatling написані на мові програмування Scala, одначе не хвилюйтеся — інструмент відмінно справляється і з UI тестами.

Більшість фахівців для навантаження використовують Jmeter. Проте Gatling як на мене доволі простіший для розуміння. Тому, незважаючи, на те що мова програмування Scala володіє значно меншою популярністю серед розробників, аніж Java, C# або JavaScript Gatling доволі популярний і часто використовується багатьма компаніями? Чому, дізнайтеся нижче:

#1 Безкоштовно

Окрім корпоративної у Gatling, є безкоштовна версія, якою можна користуватися без обмежень у часі і вона цілком покриватиме Базові потреби Performance Testing

#2 Хороші документація і підтримка

На сайті https://gatling.io/ у Блозі, Resourses розділі та Youtube каналі детально описані кроки успішного старту із Gatling -ом. Час від часу відбуваються вебінари із навчання корисних фіч, пояснення роботи із оновленнями.

#3 Gatling Works Everywhere

Gatling написаний на Scala, що дозволяє запускати його в будь-якій системі. Значить практично немає шансів зіштовхнутися з будь-якими проблемами, використовуючи різні локальні машини та хмарні сервери для запуску та створення своїх тестів.

#4 Gatling потужний інструмент

Гатлінг має переваги над іншими інструментами у зв’язку з архітектурними рішеннями врахованими при його створенні. Архітектура Гатлінга асинхронна.

Наведена вище архітектура дозволяє Gatling -у реалізовувати віртуальних користувачів як повідомлення замість потоків, і кожен з них може мати унікальний сценарій тестування.

Реалізація цих віртуальних користувачів як повідомлень коштує дуже дешево на ресурсах локальних машин, що сприяє можливостям масштабування,

Отже, Gatling обробляє навантаження краще, ніж JMeter, і може допомогти зекономити процесор і оперативну пам’ять, що допомагає імітувати трохи більше користувачів.

#5 Gatling гнучкий

Тут тести і сценарії можна писати самостійно практично з нуля, і саме головне з рядочків легко читабельного коду!

Для багатьох розробників та автоматизаторів це величезна перевага. Це дозволяє зберігати тести в системах контролю версій, покращує співпрацю у команді, зберігаються чіткі історичні зміни у коді, що не дають втратити роботу, яка зроблена і яку можна перевикористати. На додаток до сказаного, тести Гетлінгу можна ще рефакторити у будь-якій популярній програмі IDE, що є потужним елементом їх оптимізації.

#6 Gatling Assertions

Ілюстрація без слів і Ви самі усе зрозумієте.

#7 Приємний графічний інтерфейс

#8 У Гатлінга є детальні і гарно згруповані метрики

На відміну від Jmeter який криво-бідно працює з Allure. Кольорові інформативні звіти у Gatling — краса.

Gatling автоматично генерує HTML звіт із панеллю показників, які зручно аналізувати та порівнювати. Звіт Ви можете одразу підзавантажити у браузері після виконання тестів без необхідності додавати для цього додаткові плагіни. Крім цього, звіт є інтерактивним. Один звіт підсумовує загальну картину. А з нього є переходи по кліках на детальніші звіти. Причому якщо Вас цікавлять якісь моменти, то Ви для цього підкоректовуєте у коді ці конкретні запити й отримуєте на них окремі звіти.

#9 У Gatling -у присутня інтеграція з інструментами моніторингу в реальному часі

Іноді не має сенсу чекати, коли тест закінчиться, оскільки навіть початкові результати іноді можуть дати Вам усі відповіді. Тому, одним з найважливіших аспектів тестування продуктивності є моніторинг виконання, щоб знати коли тест зупинити, процес “вбити”.

У Gatling дуже проста інтеграція з інструментами моніторингу в реальному часі. Варіанти є реалізувати безкоштовно моніторинг інструментом моніторингу з відкритим кодом Grafana, усього підконфігуривши кілька файликів. Або ж інтеграцією з Taurus.

Запустіть свої тести Gatling з BlazeMeter! Отримайте масштабованість, безліч геолокацій та розширений звіт.

#10 Gatling інтегрований з Continuous Integration Pipelines

Gatling performance tool запускається і всі його команди можуть бути повністю виконані за допомогою командного рядка CLI. Це робить його сумісним з будь-якою платформою СІ. Подвійне щастя плагін Jenkins, запускати і трекати метрики у одному місці тест-плану.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.