Written by Elizabeth Larson, Andrea Brockmeier, Richard Larson, Susan Heidorn — переклад.

З 2009 року ми аналізуємо результати щорічної роботи на проектах та робимо свої прогнози на наступний рік.

Ось деякі з останніх тенденцій, що обговорювались:

  • Agile успіхи, виклики і використання beyond software
  • Все більше організацій визнають важливість ролей, які допомагають максимізувати їх цінність
  • Масштабування Agile
  • Тенденції сертифікації бізнес аналізу та проектного менеджменту
  • Мінімізація наслідків зміни працівників на проектах
  • Бізнес Аналіз та Проектний Менеджмент у сенсі глобалізації економіки

Нище наведено сім тенденцій у галузях, які обрали для 2018 року:

1. The Digital BA

Багато організацій прагнуть взяти участь у “цифровій трансформації”. Вони хочуть мати можливість змінювати дані, використовувати аналітику прогнозів та користуватися додатками для штучного інтелекту та машинного навчання.

Дехто починає розуміти складність цієї трансформації і звертається до так званих цифрових бізнес аналітиків, щоб допомогти їм досягти успіху.

Цифрові Бізнес Аналітики — це не є Data science specialist, це Бізнес Аналітики, що працюють з організацією для того, щоб надати зрозуміння того, що прийде на зміну.

Вони рекомендують найкращі технологічні та програмні рішення для задоволення бізнес-потреб, допомагають реалізувати ці рішення, полегшують вирішення питань та працюють з зацікавленими сторонами бізнесу, щоб допомогти їм зрозуміти, наскільки впливатимуть різні аспекти цифрової трансформації на них.

Найкращим способом, яким Бізнес Аналітики (BA) можуть допомогти організації, є глибоке розуміння процесу цифрових трансформацій.

Найбільш цінними Бізнес Аналітиками є ті, хто розуміють технології, необхідні для цифрового світу і можуть спілкуватись на діловій мові, відповідно впливають на роботу всіх рівнів зацікавлених сторін у бізнесі.

2. PMs on Agile Projects

Оскільки організації продовжують охоплювати agile, менеджерів по управлінню проектами залучають свою роль у інтеграції до середовища проекту з agile командами.

Очевидно, що Scrum Master або agile наставник — це одна роль яку очолює Проектний Менеджер (РМ), але в багатьох випадках потреба організації в управлінні проектами перевищує таку, що забезпечує традиційна agile команда.

Діяльність з управління проектами пов’язана з укладанням контрактів, спілкуванням з більшою організацією, провадиться особисто старшим керівництвом.

3. Business Architecture Gains Interest

Незважаючи на те, що бізнес-архітектура розпочалася в 1980-х роках, в середині 2000-х років вона стала номінальною професією з власними організаціями підтримки, такими як OMG’s Business Architecture Special Interest Group, Guild of Business Architecture та інші архітектурні форуми та організації, які виникли.

Бізнес-лідери починають бачити цінність бізнес-архітекторів, які можуть допомогти організаціям будувати, підтримувати базу знань бізнес-архітектури, допомагати стратегічно вирівняти проекти та максимально збільшувати організаційні можливості.

За даними Gartner Research 60% опитаних компаній планують мати бізнес-архітекторів у найближчі кілька років.

4. Lean and Scalable Business Cases

Останнім часом спостерігається підвищений інтерес у Business Cases, особливо у більш простіших.

Проте спосіб створення Business Cases змінюється.

У новітньому випуску РМІ керівництва РМВОК Business Cases визначаються, як пропозиції проектів або компонентів.

Деякі приклади включають отримання достатнього фінансування для розробки прототипу, перш ніж запускати новий додаток, розвивати схильне ділове рішення на основі дорожньої карти продукту чи розробляти Business Case на першому етапі великого традиційного проекту.

5. DevOps

Організації шукають способи підтримувати безперервне постачання програмного забезпечення, не кидаючи виробниче середовище в хаос.

Одним із способів вирішення є методологія DevOps, яка намагається збалансувати часте впровадження приросту продукту з оперативною стабільністю.

З цією метою організації розширюють гнучкі групи щоб включити інші сфери ІТ, такі як Operations, Security, Infrastructure, and Architecture.

Крім того, багато хто визнає важливість використання набору автоматизованих інструментів, відомих як інструментарій, для автоматизації традиційно тривалих і ризикованих аспектів розробки програмного забезпечення.

Бізнес Аналітики можуть допомогти організаціям розробляти стратегію, вибирати та застосовувати відповідні інструменти та полегшувати зустрічі в ІТ кластерах для швидкого прийняття рішень та вирішення проблем.

6. Sponsors Are Finally Getting It

Стекхолдери активізують власні проекти такими темпами, яких ніколи не було. Вони досягли реальних, значущих дискусій про те, як ефективно виконувати свою роль. Та як співпрацювати з менеджером проекту та іншими ключовими зацікавленими сторонами.

Беручи до уваги роль стекхолдерів у визначенні ціннісної пропозиції для проекту, прагнення володіти проектом добре відповідає проектам та організаціям, в яких вони відбуваються, тому це тенденція, яку ми всі раді бачити.

7. Strategic Thinking як ключовий потенціал

До недавнього часу стратегічне мислення вважалося, як набуття навиків, що використовується виключно на Director та на рівні клубу “С”. На сьогоднішній день все більше організацій усвідомлюють, що для забезпечення того, щоб різні ключові ролі надавали цінності організації, вони або повинні наймати людей, які можуть стратегічно мислити або розвивати їх. Ця компетенція включається в перелік необхідних знань, таких сертифікаційних видань, як BBAOK®IIBA та PMBOK®Guide останнього видання PMI, а також компетенція, необхідна для проходження сертифікаційних іспитів, таких як PMI-ACP та на рівень професійного менеджера з управління бізнесом. Багато членів команди Agile та Scrum також усвідомлюють, що стратегічне мислення є запорукою успіху. Передбачається, що оскільки бізнес-рішення стають все більш складними, то в майбутньому буде зростати потреба в стратегічному мисленні.

ЧИТАЙТЕ до теми: 5 уроків PM -ам: Як навчитися мислити стратегічно

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.