Публікуємо до Вашої уваги підбірку 5+2 ТОП найкращих книг для QA Test Engineer. Всі ці IT книги перевірені часом. Книги по Тестуванню Програмного Забезпечення, які зазвичай не тільки рекомендують читати усім хто початково бажає познайомитися із професією тестера ПЗ. У перервах між роботою — однаково збагатять світогляд і принесуть немаленьку користь QA -професіоналам різного рівня.

Наш 5+2 ТОП не претендує на особливу унікальність, але перевага даної статті, полягає у тому що ми надаємо можливість одразу й абсолютно БЕЗКОШТОВНО завантажити будь-яку книгу з імпровізованого розділу it бібліотеки КНИГИ або читати звідти он-лайн.

Cem Kaner, Jack L.Falk “Testing computer software” | Сем Канер, Джек Фолк “Тестирование программного обеспечения”

Книги для QA
Для переходу на сторінку завантаження, клікніть на обкладинку

Як жартують багато тестувальників, Канер — це деякого роду *Біблія тестування*, it книга написана д-у-у-у-же давно, проте істини описані у ній не застарівають. Коли я переконую, наших майбутніх студентів наважитися обрати професію тестувальника серед багатьох інших популярних професій у ІТ — Канер теж мені в поміч! Мій незмінний аргумент: йти на Front end, Back-end значно важче, бо технології, фреймворки, підходи до програмування стрімко змінюються, потрібно постійно «бігти», щоб залишатися «в темі». На противагу у тестуванні — все не так різко. Ось, кажу, погляньте: Постулати ранніх 80 -х, Канер досі актуальний !!!

Прочитати цю книгу за один підхід буде складно, комусь відверто нудно (хоч на російській мові, хоч англійською), але якщо подужаєте — повага і шана, отримаєте гарне уявлення про те, що взагалі роблять люди в розробці ПЗ, і де у цій програмній екосистемі місце зокрема відведено тестувальнику. Читати більш детальнішу рецензію на Канера

Glenford J.Myers The Art of Software Testing | Гленфорд Майерс “Мистецтво тестування програм”

Гленфорд Майерс “Мистецтво тестування програм”
Для переходу на сторінку завантаження, клікніть на обкладинку

Мета книги показати, що Тестування Програмного Забезпечення це не завжди супер легко. Інколи над розв’язком певних задач тестеру потрібно добряче подумати. Мистецьки віднайти вихід із складної ситуації. Тому приклади тестування наведені в цій “айті” книзі бувають легкі й зрозумілі, а бувають заплутані швидше для бувалих тестувальників. Також автор у книзі “Мистецтво тестування програм” місцями може перейти ближче до розробки і обговорювати якість коду, рев’ю та інше. Треба відзначити, що з 1979 року книга періодично оновлюється, і починаючи з третього видання в ній навіть з’явилися розділи по тестуванню зручності (Usability Testing) і тестування мобільних додатків.

Читати книгу рекомендовано, тестувальникам початківцям, яких Савін дратує, а Канер вже пройдений етап. Або ж книга буде цікава досвідченим тестувальникам для розвитку …так би мовити. Тобто у порядку у якому вона тут розташована.

Роман Савін “Тестування DOT COM або Посібник по жорстокому поводженню з багами в інтернет-стартапах”

Книга Савина Тестирование pdf
Для переходу на сторінку завантаження, клікніть на обкладинку

Про Романа Савіна і його книгу для QA — як не читали, то усі чули. Книга добре ілюстрована, написана живою мовою про тестування програмного забезпечення і інтренет-технології, зокрема. У книзі викладено досвід автора, накопичений в роботі у відомих американських компаніях. Наприклад, я пам’ятаю він тестував PayPal. На його сторінці бачила подяки від EverNote. Так, так автор росіянин, але працює не в Росії. Від багатьох чула, через це книгу читати не варто, оскільки описані підходи ніде не застосуєш — неправда!

Книга буде цікава, як тестувальникам, розробникам, так і всім принципі, усім кому цікаво яким чином влаштована робота в Інтернеті.

Але в першу чергу буде корисна тестувальникам початківцям, з цієї книги можна дізнатися відповіді на наступні базові питання теорії тестування:

 • Що таке баг?
 • Що таке функціональне тестування?
 • Цілі тестування.
 • Мистецтво створення кейс-тестів.
 • Цикл розробки ПЗ.
 • Цикл тестування ПЗ.
 • Методологія тестування та ін.

Luiza Tamre Introducing Software Testing, Луіза Тамре | “Введення в тестування ПЗ”

Луиза Тамре Книга IT
Для переходу на сторінку завантаження, клікніть на обкладинку

За допомогою конкретних прикладів у даній книзі надається уявлення про методи, методики, засоби тестування ПЗ. Окреслені ідеї стратегій тестування різноманітних додатків. Практики документування результатів тестів.

Lisa Crispin, Janet Gregory Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams | Ліза Кріспін, Джанет Грегорі “Гнучке тестування. Практичний посібник для тестувальників ПЗ і гнучких команд”

Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams
Для переходу на сторінку завантаження, клікніть на обкладинку

Усі практично сьогодні працюють по Agile методологіях. А книга якраз присвячена тестувальникам, які працюють у гнучких командах, для їх менеджерів і замовників.

У книзі “Гнучке тестування. Практичний посібник для тестувальників ПЗ і гнучких команд” описані такі важливі теми:

 • Як залучити тестувальників у процес гнучкої розробки ПЗ;
 • Яке місце в команді займають тестувальники і QA менеджери з контролю якості;
 • Як зробити перехід від традиційної циклічної до гнучкої розробки ПЗ;
 • Як забезпечити повне виконання всіх дій з тестування протягом коротких ітерацій;
 • Як використовувати тести для успішного управління процесом розробки.

James A. Whittaker, Jason Arbon, Jeff Carollo How Google Tests Software | Уіттакер Д., Арбон Д., Каролло Д. “Як тестує Google?”

How google test software
Для переходу на сторінку завантаження, клікніть на обкладинку

До цієї it книги опис опустимо, бо з її назви й так все чудово зрозуміло 🙂

І у якості матеріалу на завершення для систематизації знань можна ще згадати / почитати матеріали Foundation Level ISTQB (міжнародної сертифікації тестувальників). Пряме посилання на документацію ISTQB, де можна завантажити книги ISTQB й усю необхідну документацію.

Підсумок:

Зрозуміло, універсальної книги по тестуванню ПЗ немає і ніколи не буде. Все одно хтось виступатиме з думкою, що у якісь мірі запропоновані джерела застарілі. В той же час перед випадковими статтями і відео із мережі інтернет, така література має велику перевагу – чітка систематизованість. Усі автори пов’язані із культовими компаніями, і діляться у своїх книгах цілісними знаннями, а не набивають голови читачів «фаршем» прийомів, підходів і практик.

Related posts

Comment ( 1 )

 • Очень вовремя наткнулась на эту тему, первое что читаю это книгу Романа Савина, Очень все доступно описано. А если быть хорошим учеником, то и курсы не обязательны. Главное мотивация)

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.