Переклад думки Larry Buhl із Monster.com

Хоча Ви не завжди можете виміряти «м’які навички», як Ви можете оцінити свої «hard skills» навички — це не робить їх менш важливими. Якщо досі не знайомі з темою, ось деякі приклади «м’яких навичок»: креативність, аналітичне мислення, багатозадачність, усне та письмове спілкування, управління часом та лідерство тощо

Цілком, ймовірно, що Ви не побачите одразу «soft skills» у вимогах до підходящої вакансії. Але згодом вони обов’язково будуть визначені окремим пунктом у посадових інструкціях поряд із вимогами до технічної кваліфікації. Фахівці з питань зайнятості одноголосно стверджують:

Технічні навички «hard skills» допоможуть отримати запрошення на інтерв’ю, але «soft skills» навички реально допоможуть Вам отримати роботу, а згодом і втриматися на роботі!

Комунікативні навички

Це не означає, що ти повинен бути блискучим оратором чи письменником. Це просто означає, що Ви повинні чітко висловлюватися, будь-то письмово звичайнісінька записочка, чи то вербально переконлива презентація, або буденне спілкування вміння спокійно без нервів пояснити щось колезі.

Командна робота та співпраця

Усі роботодавці прагнуть, щоби їх працівники, ідеально взаємодіяли і співпрацювали один з одним, та кожен працівник був якомога ефективнішою частиною команди. Це означає, що люди підбираються таким чином, аби чийсь розум ніколи не затьмарювала жага до влади. З розрахунку кожна особа повинна інколи лише відігравати роль лідера, коли потрібно перевтілюватися в хорошого виконавця, відстежуючи ці моменти у процесі самостійно, окрім того дотримуватися термінів, дисципліни та працювати разом з іншими членами організації для досягнення спільної мети.

Адаптивність

Це особливо актуально для досвідчених професіоналів, які часто демонструють, що вони все знають та працівників більш старшого віку. Щоб досягти успіху в більшості компаній, радимо виховувати у собі пристрасть до навчання та здатність продовжувати рости і розширювати свої навички протягом усього трудового життя. Це допоможе щоразу безболісно адаптовуватися до щоразу змінюваних потреб організації. У своєму резюме, у своєму супровідному листі та на своєму інтерв’ю, виділяйте абзаци на згадки, як Ви продовжували навчатися й розвиватися протягом всієї кар’єри.

Вирішення проблем

Завжди будьте готові до каверзних інтерв’ю HR із запитанням і кількома прикладами: “Як Ви вирішили чи вирішували би проблему?” Подумайте про конкретні приклади, минувші ситуації, коли Вам вдалося вирішити над складну бізнес-проблему або брали участь у її вирішенні. Не соромтеся! Пояснюйте, навіть хваліться! Що Ви здійснили, як проробляли, як підійшли до проблеми, як залучали інших, і який результат отримано в реальних, вимірюваних одиницях. Особисто для Вас буде корисним не лише пригадувати, але й одночасно аналізувати правильність, порівняйте як Ви поступили тоді, та якби поступили зараз з плином часу.

Критичне спостереження

Дані не достатньо тільки статистично збирати, акумулювати та керувати ними. Ви також повинні аналізувати та інтерпретувати їх. Що каже історія? Які питання піднімаються? Брати до уваги чи існують інші способи інтерпретації даних? Кращий варіант, замість того, аби надати своєму босу електронну таблицю, надати йому підсумки бізнесу та виділити основні сфери до розгляду, запропонувати можливі наступні кроки обґрунтувавши їх конкретними узагальненими даними із цифр.

Вирішення конфліктів

Можливість переконати, домовлятися та вирішувати конфлікти має вирішальне значення, якщо Ви плануєте рухатися вгору. Ви повинні вміти розвивати взаємовигідні відносини в процесі спілкування, вміти харизматично впливати і переконувати людей. Ви необхідно вчитися вести переговори щодо взаємовигідних рішень, щоб забезпечувати найкращі інтереси компанії та зацікавлених осіб.

Тест на засипку: як комусь доказати Ваше володіння м’якими навичками?

Наприклад володінням, скажімо, критичним спостереженням? Демонстрація цих програмних навичок може бути складнішою, ніж перерахування конкретних досягнень, таких як продаж на 2 мільйони або професійна сертифікація. Отже, як переконати HR, що Ви володієте якраз тим самим, потрібним його компанії:

Для демонстрації навичок комунікації, починайте з очевидного. Переконайтеся, резюме або супровідному листі не траплялося помилок. Окрім того, покращуйте довіру до вашої комунікації, написавши виписку про досягнення у своєму резюме чи супровідному листі. Замість того, щоб говорити великі усні та письмові промови надайте рекомендаційний лист від попереднього роботодавця. Або проявіть обізнаність у бізнесі компанії на інтерв’ю, якої Вас запросили, влаштувавши імпровізовану презентацію на кшталт…. відкриття нової лінії бізнесу, вигідної компанії.

Навчайтеся фахово “Soft Skills”

Хороша новина полягає в тому, що, як і будь-яке вміння, «м’яким навичкам» можна навчитися. Чим ще краща новина? Підвищення вашої майстерності не лише надасть можливість досягти нової бажаної роботи чи просування, але ці навички також мають очевидне значення у всіх сферах життя людини у особистому в тому числі.

В Україні практика не поширена на таке узагалі витрачати гроші, але зверніть увагу в США навчання грунтовне, складається із 3-х ступенів:

Розпочніть фаховий курс: підбирайте курс «Soft Skills» змішаний з такими областями, як ефективне письмове та усне спілкування, робота в команді, розуміння культури та психологія. Запишіться окремо на курс з вирішення конфліктів або класні заняття «лідерські навички» схоже, подібне…

QualityAssuranceGroup якраз пропонує такий комплексний курс, тренінг “Soft Skills in IT: результативна комунікація”

Шукайте наставників: будьте настирними та переконливими, якщо бажаєте досягти мети. І якщо Ви познайомитеся із потенційним ментором, просіть людину навчити необхідних технік, вказуючи на конкретні приклади, в якому Ви особисто бачили, як він практикує таку майстерність. Краще уточніть, чи буде ця людина готова поділитися з Вами ідеями про те, як Ви можете досягнути такого ж рівня можливостей, як вона? Може бути, це стане довгим плідним наставництвом, або ж скажуть: “Відчепися, не винось мозок!”. Тоді сміло відправляйтеся на пошуки іншого ментора.

Роль волонтера: робота у громадських організаціях та з некомерційними організаціями дає найкращу можливість розвивати некваліфіковані навички. Навчитеся командуванню, швидкому прийняттю рішень, організаційних навичок, ефективному розприділенню обмеженого бюджету та навичок співпраці тощо. Плюс, перелік висококваліфікованих волонтерських проектів урізноманітнить резюме, дасть привід вказати, що Ви отримали від проекту, привернути увагу до проблем суспільства, які Ви намагалися вирішити. Наприклад, як голова екологічного комітету, з очищення парків від сміття, допомога самотнім стареньким, тваринам ін.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.