Наскільки пригадуєте, у попередній статті ми розглянули 6 помилок в управлінні проектами пов’язаних з командою — виникненням, жодним чином, не залежних від (РМ) -ів Проектних менеджерів. У цій статті навпаки окреслимо помилки яких зазвичай вчиняють САМЕ Проектні менеджери:

Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Всі ми люди і всі коли-неколи хибимо. Запам’ятовуйте свої помилки, аналізуйте їх, старайтеся не повторювати.

А ще краще вчіться разом з нами на чужих помилках 🙂

Помилки проектних менеджерів

Проектів, які неправильного управляються на ринку доволі багато. Здавалося би два абсолютно однакові ІТ-проекти. Один закінчується із незначним запізненням, другий триває набагато довше ніж заплановано і коштує набагато більше, ніж передбачено бюджетом.

Причому набір проблем та потенційних небезпек, які можуть вплинути — банально, доволі однаковий. Зауважимо! Справа не у прогалинах планування.

Навіть досвідчені сертифіковані ІТ-керівники та фахівці (BA)Business Analyst -ти, (PM) Project manager -ри схильні визнавати свої помилки під час суперечок, обговорень на спільних зібраннях. Та на рівні з іншими вносять свої пропозиції по покращенню ситуації на великих, складних проектах.

Помилка #1: Проектні менеджери не розбивають великі проекти на менші частини

Розбиття великого проекту на невеликі, керовані частини дозволить команді почувати себе більш комфортно та впевнено, в той час коли вони намагаються вирішити важкі завдання проекту. Такі завдання проекту, що з першого погляду може здатися… узагалі проект неможливий — unreal.

Уникайте ситуації ступору команди. Зробіть перерву. Щоби можна було краще розібратися із кожним аспектом проекту. При необхідності, якщо взмозі розбийте проект ще на менші шматочки. І закріпіть кожний із цих шматочків за членом команди, кому який найкраще пасує по його уміннях і компетенціях для їх виконання.

Помилка #2: Проектні менеджери не встановлюють пріоритетності проектів або завдань

Багато ІТ-підрозділів проводять декілька паралельних проектів, для внутрішніх, так і для зовнішніх клієнтів. І занадто багато разів трапляється — персонал залишається головою на проекті з нижчим пріоритетом, а проект більш високого рівня починає відходити на задній план…

Ось ще одна причина чому для кожного проекту важлива робота Проектного менеджера! Один із прямих обов’язків Проектного менеджера — чітко інформувати про нові завдання, нагадувати команді що САМЕ важливо, аби члени команди знали, які завдання повинні мати пріоритет, а на які змінились пріоритети.

Помилка #3: Пам’ятайте! Управління проектом у першу чергу являється управлінням людьми

Занадто багато керівників проектів зациклюються. Зосереджуються на сферах, якості, вартості та часовій шкалі, пов’язаній з робочими проектами і забувають про людей, які насправді всю цю роботу здійснюють. Мається на увазі, звертають увагу лише на показники, намагаються їх покращити, в той ж час належним чином не керують членами команди, не впливають на них — це однозначно може призвести до затримок, якості впливу та перевитрат. Найжахливіше у цій ситуації, Проектний менеджер ризикує опинитися мало не самим останнім на проекті, неначе на — потопаючому кораблі.

Уникнути цієї проблеми, слід переконайтися, що кожен на борту розуміє у чому важливість його ролі для досягнення успіху проекту. Тому заздалегідь заплануйте час для періодичних мітингів, звітів, консультацій. Запрошуйте на них спонсорів, інвесторів, ін. стейкхолдерів, членів команди, керівників, коротше усіх зацікавлених сторін. У такий спосіб, забезпечується ґрунт, що всі поділяють одне і те ж бачення проекту.

Помилка #4: Проектний менеджер не налагоджує регулярної комунікації із членами команди

Обов’язок РМ (Project Manager) в IT якомога точніше доносити інформацію від керівництва та замовників до команди та у зворотньому порядку. На успішному проекті ніхто не буде скаржитися на відсутність комунікації.

В той же час люди задіяні у проекті повинні відчувати свою потребу у комунікації. Деякі бажатимуть, аби їм хтось по-вчительськи вказував кожний крок, що вони мають робити. Декому для зустрічей повинна бути підстава, їх не було забагато й різні пусті балачки не виступали відволікаючим фактором від роботи, і люди не спали на зустрічах де обговорюється прогрес проекту, а компанія оплачувала їм цей час.

Помилка #5: Проектні менеджери не використовують сучасного інструментарію керування проектом

Проектні менеджери буває не можуть наважитися встановити новий кардинальний курс, коли справа йде неправильно. Кожному керівникові проекту в душі відомий страх: незважаючи на всі докладені зусилля, існують проекти врятувати, котрі ніяк не вдасться. Але він марно на щось сподівається…працює…

Дружня порада:

Ліпше із самого початку свідомо не братися до нікому не потрібних проектів!

Багато надійних інструментів управління проектами, як Asana або Trello, мають чудові візуальні уявлення про статус проекту. Ні в якому разі їх не слід недооцінювати. Для відслідковування трекінгу проекту, важливо використовувати ці інструменти, щоби знати, де знаходиться проект, на якій стадії? переконатись, що він завершиться до кінцевого терміну, та визначити можливості для додаткової ефективності чи зафіксувати точки проблем.

Ось чому важливо використовувати прозорий та правдивий інструмент для звітування та інформування виконавців та зацікавлених сторін, який дозволить правильно та своєчасно приймати рішення. У випадку стратегічно важливого проекту, бізнес, за допомогою сучасних програмних інструментів для проектного менеджменту, зможе обрати правильний момент, виграти трохи часу на зміну курсу, завдяки чому підвищуються його шанси знову стати успішним. Шляхи вирішення тут можуть бути різними: коригування бюджету, ресурсів та або очікувань доставки.

Крім того, проектну документацію слід оновлювати щотижня. Якщо виникає щось важливе. Наприклад, зміна завдання, сфера дії або кінцевий термін, тоді PM повинен оновлювати документацію протягом 24 годин. Це дасть кожному на проекті точні відомості про стан проекту.

Помилка #6: Помилка масштабованості

Кажете, коли проект сильно розростається — ним стає складно керувати? Неправда! якщо грунтовно поставлений проектний та продакт менеджмент.

Product&Project Management

Узагалі чи хтось перевіряє наскільки цей зріст є ефективним? Чи задаєте собі питання, досліджуєте наскільки нові фічі та функціонал продукту цінні кінцевому користувачеві? Чи просили вони їх додати? Чи вони критичні? Чи прийнятні? Сміло перебирайте. Відкидайте. Буває нові функції не узгоджуються з цілями проекту та постійно загрожують термінам оновлень нових версій.

Знати абсолютно все неможливо! Зустрічаються проекти, для виконання яких, просто необхідно почерпнути знання з різних джерел, провести не один день за спеціалізованою літературою чи у Google для розуміння.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.