Проектний менеджмент та керування проектами тема сьогодні у всіх на вустах, сфера цієї індустрії розвивається шаленими темпами. Чудово, коли усе йде, неначе по маслу. Але коли раптом щось починає йти шкереберть, ось тоді: “Як правильно керувати в ситуації, щоби втриматися на плаву?”

Давайте разом трохи логічно помислимо…Схематично будь-який БІЗНЕС можливо позначити трьома словами: ЛЮДИ, ПРОДУКТ, ПРИБУТОК. Наголошую! На першому місці стоять люди. Проста причинно-наслідкова залежність. Якщо немає гарної команди, то «кашу не звариш» — продукт не виробиш, прибуток не отримаєш. Вірно?

Зазначимо ще один критично-важливий аспект: «Вважайте, одна погана вівця стадо псує». Ні в якому разі не допускайте від членів команди: «Я я я бідненька овечка 🙁 Вічно змушена вигрібати, переробляти за усіма-а-а!» У прибутковому бізнесі команда повинна бути на зразок армії, дисципліновано налаштована на досягнення результатів, які загально би перевищили суму вкладів у її членів, плюс виконувала роботу вчасно у заданих обсягах.

На другому важливому місці стоять побажання стейкхолдерів. Вироблений продукт повинен цілком задовольняти їх вимогам і вимогам їх клієнтів. Для досягнення цього команді потрібно поставити чіткі цілі та мотивувати. Зверніть увагу! Більшості живих людей у процесі роботи важливі не стільки матеріальні блага, як розуміння для чого вони щось химерне створюють. Душі важливі відчуття дотичності до чогось зовсім нового і передового, чи життєво необхідного. Хочеться відчувати себе особистістю — лікарем, творцем, а не маленьким гвинтиком малозрозумілого механізму. Кращі рішення народжуються у команді, де кожен бачить перед собою образ бабусі, школяра, домогосподині тощо — реальних користувачів форми, кнопки, слайдера т.п.

Отже, все, що ми окреслили — класично дотрималися терміну ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ (англ.)

Project Management — процес управління командою, ресурсами проекту заради успішного досягнення поставленої мети.

Вважаємо, базові знання цієї дисципліни потрібні не тільки для команди розробників програмного забезпечення, бухгалтерського обліку, торгівлі, маркетингу, HR, «начальничків» по трудових ресурсах. Знання методів та прийомів потрібні усім. Це стосується усіх дій. Ті самі поняття запросто застосувати узагалі до усієї людської життєдіяльності. Кожного разу, коли доводиться працювати над довгостроковими або серйозними задумами. Дуже важливо мати план, щоб від початку до кінця продовжувати роботу.

Ймовірно, Ви теж стратегічно налаштуєте свої кампанії, перш ніж вони почнуться, але чи контролюєте їх прогрес на усьому шляху? Якщо ні, ризикуєте — все може легко «полетіти». Це буде рахуватися — Вашою грубою помилкою, помилкою PM, помилкою проектного менеджера. Втім, як і все у житті, не все залежить тільки від Вас. І не все виправить «Воля Божа».

 

Перераховуємо декілька помилок в управлінні проектами, які може вчинити Ваша команда, а також поради майбутнім проектним менеджерам щодо їх подолання.

  1. Максимальна автоматизація

Управління проектами стало популярним, відколи бізнес усвідомив легкодоступність та результативність Проджект менеджменту. Ідеально усі хочуть Full натренованого PM у штаті компанії, який вправно керує і взмозі покрити усіх членів існуючої команди своїм керівництвом, необхідним для створення та реалізації проектів. Працівникам просто назначається проект, наводиться інформація про цілі та терміни.

Спеціалізоване програмне забезпечення неабияк допомагає у цьому. Якщо програмне забезпечення підібране правильно, то не доведеться турбуватися про відсутність якоїсь віхи, втрати шляху, орієнтації зайнятих на проекті працівників, тому що система сповістить про це, надаючи їм вчасно інформацію, що потрібно робити, аби продовжувати свою ланку кампанії.

  1. Втрата фокусу

Багато проблем будь-якої кампанії можна звести до відсутності фокусу. Ви можете цілком усвідомлювати цілі, бо Ви PM, але наскільки Ви впевнені, що всі члени Вашої команди вірно розуміють їх? І чи залишається орієнтація на результат протягом усієї кампанії, навіть якщо вона триває не один тиждень чи місяць? Рекомендація. поверніться до попереднього тексту вище. Постійно мотивуйте команду, персоналізуючи їм користувачів їх продукту. Буде добре коли вони відчуватимуть свою соціальну відповідальність перед ними.

  1. Нестача інформації

Наступний «камінь спотикання» — недолік інформації. Звісно найбільшим об’ємом інформації володіють PM (Проектні менеджери). І навіть, якщо Ви готові донести її сповна до інших членів своєї команди. Проект може «встати раком» через психологічні особливості розробників. Більшість програмістів переконані, що важливіше технологій немає нічого, і не сприймають іншої інформації. Між Вами може виникнути й стіна, й вакуум. Часто лише переходячи в ролі, пов’язані з керуванням, їх погляд змінюється, вони «прозрівають» від того, як часто все впирається у людське спілкування і відданість робочим процесам.

Крім того, відсутність інформації завжди дає підстави сумніватися у якості прийнятих рішень та використання власної роботи в цілому.

У великих командах існує проблема, коли кожен працює на своїй ділянці, і не знає про інші складові продукту, частиною якого вони займаються. Якщо загальна картина не буде обнародувана, кожен і залишиться копати свою визначену ділянку, не звертаючи уваги на сусідів. Тому дійсно потрібно час від часу всіх збирати на мітинги, пояснюючи загальну спрямованість: класикою залишається аджайл, грумінг, планування сесій. Наочно, якщо програмісти знатимуть, що через пару років у нас планується 200 тисяч користувачів проти нинішніх 200, архітектуру рішень вони будуватимуть по-іншому.

  1. Вимірювання

Одна з найкращих характеристик проектного менеджменту полягає в тому, що дозволяє реально відстежити кожний аспект проекту. Ви можете уважно стежити за тим, скільки грошей Ви витратили, порівняно з тим, скільки Ви спочатку планували заплатити за проект. За результатами праці Ви також можете оцінювати ефективність того або ін. працівника. Відслідковувати, наскільки робоче навантаження було збалансованим поміж членами команди. Це виокремлює працівників, які не тягнуть за собою справедливої частки навантаження, дозволяючи Вам вживати екстрених заходів по їх перевихованню, звільненню заради покращення стану речей.

  1. Чіткий розподіл команд

У сучасному аутсорсинговому світі вже стало звичним поєднувати в одній команді найманих місцевих працівників та підрядників та людей працюючих дистанційно. Керування аутсорсинговою частиною членів команди може бути ДУЖЕ хитким, особливо якщо опиратися на ДУЖЕ віддалених працівників. Знову ж таки поверніться по пункту 1. Програмне забезпечення для управління проектами допомагає все контролювати, відстежуючи досягнення кожного члена команди в одному місці. Впевніться лише, що хтось призначений для моніторингу проекту та регулярної реєстрації кожного працівника — наприклад Scrum master, Team-lead, щоб бути спокійним, що усі члени команди зможуть вкластися у заздалегідь визначені терміни і виконати свій кусень роботи.

Сучасне програмне забезпечення допомагає об’єднати все все, забезпечує згуртованість команди, незалежно від ситуації, що склалася в їх роботі.

  1. Неправильне делегування

Жодна масштабна кампанія — не є роботою однієї людини. Делегування обов’язків має вирішальне значення. Багато менеджерів просять когось іншого піклуватися про менш важливі завдання, ніж просто обробляти їх самостійно. Методології проектного менеджменту призначені для того, щоб легко призначати завдання окремим членам команди, особливо якщо проектний менеджер може призначити ці невеликі завдання з самого початку. Наприклад, якщо член команди, знає, що він зобов’язаний відповідати за всі повідомлення у внутрішній переписці протягом усього періоду кампанії, проектний менеджер не повинен постійно це завдання делегувати.

Кампанії можуть бути досить складними, але правильний підхід до планування та виконання здатен їх значно спростити. У випадку якщо сам замовник не знає чого хоче і «получиться» в результаті — планування і робота Бізнес аналітика зможуть надати сенс його продукту. І найголовніше відстежувати рентабельність інвестицій.

З плином часу, як правило усі компанії визнають, що програмне забезпечення для управління проектами ідеально підходить для кожного великого проекту протягом усієї діяльності.

P.S. Все сказане мною коригуйте згідно своїх конкретних реальних проектів.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.