Вивчіть їх, зрозумійте їх, проговорюйте їх!

Переклад статті Кім Форестер з однойменного блогу — титуловано автора, педагога, духовного вчителя більш ніж із 15-ти річним стажем. Публікується у засобах масової інформації: Австралії, Нової Зеландії, Азії та США. Проживає у Сінгапурі. Книги “Безмежний Розум” і “Жива Книга” були удостоєні світової нагороди Silver Medal in the global 2016.

 

 

Людина істота соціальна. Люди на самоті, неначе квіти — в’януть. Ось, здавалося би, такі звичайнісінькі слова, але правильне їх вкраплення — допоможуть Вам не тільки ефективніше взаємодіяти з оточуючими, досягти успіху. В підсумку — почуватися значно щасливішими.

— “Ні”

Почуття обов’язку та колективності є життєво важливими, якщо ми бажаємо розвиватися у суспільстві. Але з іншого боку, кожна людина повинна не менше цінувати зону особистого комфорту. Тому кожен з нас мусить навчитися правильно розпізнавати: коли запит на його увагу, попросту «зливає» його дорогоцінний час, енергію, гроші або емоційні можливості. Особливо коли ці ресурси можуть бути використані більш повноцінними або значимими способами.

Це слово особливо критичне для тих осіб, хто до боязні хоче бути “добреньким”, “миленьким”, “незамінним” — одним словом, прагне постійного схвалення. Таким людям слово “Ні”, у якості відмови, завжди видається ключем до пригод та зростання напруги, простіше відповідати “Так”. Їм складно зрозуміти, що “Ні” є основою самоствердження. Життєво важливий інгредієнт у житті для уміння чути свої бажання. Бути здоровою ідентичністю.

Зокрема у чотирьох ситуаціях:

  • Якщо робити щось лише через те, що ви “повинні”.
  • Коли Ви виконуєте чужі бажання на шкоду власній вигоді.
  • У стані депресія, виснаження або фізичного захворювання.
  • У випадку коли Ваші дії будуть прирівнюватися до “рятування” якоїсь ситуації у підтриманні чиєїсь неадекватної поведінки.

— “Почекай”, “Зачекай”, “Постривай” +1 синонім — “Не поспішай”

Мякі навички зображення

З розвитком цивілізації наше повсякденне життя суттєво змінилося. Сьогодні ми покладаємось майже виключно на техногенні концепції часу — календар і годинник. Практично розлучилися з природними ритмами наших тіл, нашої душі, природою та Всесвітом.

Останнім часом це деформоване сприйняття часу загострилося куди більше Інтернетом, смартфонами. Подобляємося мавпам — тицяємо пальцями, відчуваючи миттєве задоволення від пустих лайків.

Кінець-кінцем дійшли до переконання, що якщо нам потрібно щось, ми просто прямуємо до потрібних людей по певному алгоритму, використовуючи певний правильний метод, вже й зараз з доставкою! Життя — як це звично — не відповідає взаємністю на усі наші очікування, наша перша реакція — пробувати ще раз і ще раз, викликати потрібну людину, набридати, зчиняти більше галасу, бо нам треба. Розігріваючи напружену ситуацію до «накалу».

Істина проста: Течії життя усе одно до Вашого напруженого щільного графіку. Багато із Ваших цілей і завдань переплітаються з життям інших, отже слід врахувати багато елементів у житті завжди залишаться поза нашим контролем. Окрім того, все у природі мінливе. Людина, як природна істота, постійно підкоряєтеся життєвим ритмам; на етапи діяльності та відпочинку; зростання та споглядання; де-конструкцію та скупчення.

Змиріться. Ви зможете у більшій мірі насолодитися успіхом, якщо зумієте здаватися перед цим бурхливим природним потоком життя. Коли життя працює занадто повільно для Вас, просто Почекайте… відволічіться, це саме час для роздумів, помедитуйте, навчіться заспокоюватися у ці миті. Працюєте не одні, а у команді — говоріть тоді вголос: “Почекаймо, доки усе налагодиться, виправлять. Давайте, подумаємо у цей час над іншим завданням.”

— “Вибач!”

Soft Skills відображення

Ви земна людина і, значить, збивалися із вірного шляху, й певне не раз. Робили помилок у житті, та досить ганебні речі. Ок, бувало з кожним таке…. Але пам’ятаймо, ми несемо відповідальність за це.

Слово “Вибач” — це не лише вираз жалю та каяття; Коли Ви щиро його промовляєте, це показує оточуючим, що Ви здатні сприймати себе такими, якими Ви є насправді — простими та сміливими. З іншого погляду, “Вибач” — доволі комфортний стан, звільняє від задухи тягаря тримати у собі секрети, аби бути “правильним” або “досконалим”, щоб почуватися гідними у чиїхось очах.

— “Дякую!”

Soft Skills відображення

Дослідження показали, що узагалі почуття вдячності є потужним інструментом збереження доброго здоров’я та довголіття. Свідомо приймаючи кожен день із вдячністю, можна поліпшити свій психологічний стан, а згодом і фізичне здоров’я. Прості слова подяки оточуючим краще ніж будь-що допомагають формувати дружні стосунки. Стимулюють душевний спокій та кращий сон.

Інтеграція “Спасибі” у кожен буденний день не означає безглуздо роздумувати над тим, що на вашу думку вартує вдячності, а що ні. Іноді Ви просто не вдячні долі за наявність у житті: дому, роботи, сім’ї, добрих друзів. Йдеться також про визнання тривіальних речей, за які вправі також щиро дякувати: за відсутність голоду у Вашому житті, сонячне проміння, зручну м’яку подушку, бодай той факт, що мали сьогодні додаткове терпіння у складній ситуації. Немає сенсу роздумувати, чому Ви вдячні? Просто промовляйте: “Дякую” — на кожному кроці. Головне будьте щирими і відчувайте позитивний потік вдячності по своєму тілі.

— “Допоможи!”

Навчання Soft Skills

Як пише дослідник Брене Браун: “Слабкість — це місце народження радості, творчості, належності та любові”. Одначе занадто часто ми ухиляємось від вразливості, тому що традиційно… якось прохання допомогти сприймається протилежне силі.

Найголовніша перевага вразливості, вона беззастережно дозволяє Вам просити і приймати допомогу з найцінніших джерел — від люблячих друзів, родичів, мудрих наставників або довірених професіоналів.

Коли Ви дозволяєте своєму болю, боротьбі за своє існування чи стражданню бути повністю закритими всередині Вас, Ваш негативний досвід, однозначно, стає більш болісним. І узагалі ризикуєте, тим що душевні рани загояться не до кінця.

— “Чому?”

Нам подобається вірити у те, що наші думки та переконання є нашими власними витворами. Далеко це не завжди обов’язково так. Копнувши глибше, чим далі Ви живете, тим більше усвідомлюєте, що Ваші поглядом на життя — довгий, складний процес «м’ясорубки», який постійно перемелюється, розвивається і складається «пазлом» із сукупності думок інших, досвіду попередників.

Ми як соціальна сутність, надзвичайно легко і природно повторюємо повідомлення, що несуть нам мас-медіа, або попадають нам із обговорень у колі друзів на вечірці, або почули у школі чи церкві. Звичайно, сучасні соціальні мережі та мейнстрімна культура ще більше ускладнили нашу здатність розпізнавати наші автентичні переконання від тих, які несвідомо поглинаються.

І пропозиції висловити свою думку не слід одразу сприймати як помилку, нелояльним ставленням, чимось гріховним. Насправді, постійно запитуючи “Чому?” себе самого та інших “Чому ти так думаєш?” — це єдиний спосіб відійти від загальноприйнятої соціальної думки чи сформованої, уставленої думки — по тому чи іншому питанню у колективі, компанії. І прямий шлях увійти у світ розширеної емпатії, можливостей та дива.

Р.S. Використовуйте вказані слова у своєму житті і радьте використовувати іншим!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.