Пошук роботи помилки

Активно шукаєте роботу, одначе отримуєте відмови і не розумієте чому? Очевидно, Ви випускаєте з поля зору щось надзвичайно важливе, але не знаєте що саме? Сподіваємося разом з нами Вам вдасться знайти свої помилки і успішно отримати роботу в ІТ компанії своєї мрії.

У даному дописі розглянемо 8 «най-най-най кричущишіх» помилок на співбесідах у ІТ, звісно їх в природі трапляється значно більше.

Поширене явище, коли згідно резюме: талановиті, розумні, досвідчені, працелюбні люди — поводять себе, неначе їх перемикає щось усередині, і провалюють співбесіду з роботодавцем?

Помилка #1 Потік свідомості

На інтерв’ю кожному надається можливість розповісти про минулий досвід роботи або академічні досягнення. Потрібно — коротко і ясно донести цю інформацію до роботодавця.

А на практиці виходить найчастіше….протилежно до навпаки:

  • переказ на пам’ять завченого свого резюме — безумовно приходячи на інтерв’ю, Ви зобов’язані ідеально знати ці 1-2 сторінки, на яких вмістилося все Ваше професійне життя. Але уявіть картину, коли HR тримає CV перед собою, ну і хоч звіряй по рядках! Усі рекрутери просять Розкажіть щось про себе? щоб зрозуміти яким чином Ваш попередній досвід сприятиме успіхам у новій компанії. Вони хочуть почути розповідь про навички претендента трохи більше й розгорнутіше ніж це написано в резюме — отож-бо, не втрачайте чудової можливості унікально виділити себе!
  • на кожне питання відповідайте прямо — HR -ри відзначають: “… буває задаємо конкретні запитання, а на жодне питання не отримуємо бажаної відповіді. Людина за 30-60 хвилин говорить, про все що завгодно, тільки не те, що потрібно. Наприклад: — Де навчались? Оу! А Ви знаєте, моя сестра навчалася… (далі 5 хвилин якихось уривків з життя дорогої родини).”
  • неуважність — це виглядає, коли під час співбесіди постійно уточнювати деталі, перепитувати питання, а Вам щойно на них відповідали. HR  до кінця не розуміє — тут чи літає співрозмовник невідомо де??? І гадає… зацікавлений чи незацікавлений респондент в отриманні роботи в компанії? Тому, як би Ви не хвилювалися рекомендуємо на співбесіді з роботодавцем бути максимально зосередженими та уважними.
  • зачепило за живе називається і як з відра вихлипується негатив по відношенню до колишніх колег, керівництва, замовника. Проскакує нецензурна лексика. У HR природно cкладається враження, що ця особа надзвичайно конфліктна й пліткувата, і так самісінько негативно через кілька місяців розповідатиме про його компанію, включно. В кожного у житті трапляються неприємні моменти пов’язані з роботою. Навіть якщо Вам боляче, Вас ДУЖЕ зачепило за живе не допускайте в жодному разі, щоб співбесіда проходила в негативному ключі.
  • надмірна  відвертість — це коли кандидат на посаду намагається розчулити рекрутера історіями про непросте життя-буття. Як то складно втриматися на ринку за високої конкуренції, як на попередньому місці праці над головою дме від кондиціонера, і постійно доводилося хворіти… Знову ж таки підкреслюємо — важливість, проходження інтерв’ю в позитивному ключі!
  • потопати у розповідях про деталі — інколи кандидати помилково вважають, що HR менеджер розбирається в усіх тонкощах професії достеменно, або навпаки говорять навмисно занадто технічно, щоб видатися розумнішими і особливо достойними претендентами на посаду. Краще уникайте професійного жаргону, незрозумілих термінів, абстрактних міркувань. Слідкуйте за реакцією співбесідника, щоб розповідь була йому зрозумілою, а не суто Ваш монолог. Звичайно аргументуйте, але більше розповідайте як вважаєте за краще адаптувати Ваші знання технологій до теперішньої вакансії. Наведіть тільки кілька конкретних прикладів і рекомендацій.

Помилка #2 Скромність

Цікавий розділ, оскільки відзеркалює наскільки існує тонка грань між нормальною впевненістю у собі, самовпевненістю, сором’язливістю і скромністю.

Одні з найпоширеніших питань на інтерв’ю: Назвіть свої сильні сторони? Назвіть свій головний недолік? Або питання на співбесіді може звучати і так: Чи є якісь якості, над якими Вам здалося би попрацювати? Пішло-поїхало… у всій красі розкриваються проблеми у вихованні:

Ті кандидати кого, мабуть, у дитинстві постійно ганили, у приклад ставили інших — загострюють увагу на своїх недоліках, “….й по цих навичках не такий, гожий як інший мій колега, і тут баг не вмію того робити..” подекуди комплекси вилазять. Ах, який неповноцінний виходе. Шкода бідолаху аж !!!

А кого у сім’ї навпаки, мабуть, занадто леліяли — неабияк розквітають на розповіді про себе коханого. Проявляється необґрунтовано завищена самооцінка. До таких кандидатів HR завжди сталяться з осторогою. Проблема через те що вони не завжди себе оцінюють адекватно, не розраховують своїх вмінь, навичок, і можуть не впоратись із роботою та не пройти випробувальний термін навіть. Рекомендуємо уникати відповідати на ці питання занадто розлого, щоб Ваш язик сам не вивів Вас на чисту воду. Не оцінюйте критично свій рівень професіоналізму — оцінювати наскільки успішний і підходящий претендент на посаду, то якраз робота HR.

Також негативне враження про кандидата HR менеджеру може справити недотримання етикету спілкування — хамство, грубість, нахабство та зверхність у розмові.

Технології можна вивчити, а от особистісні якості людини змінити складно, а іноді просто неможливо!

Помилка #3 Неготовність до сюрпризів

Тільки на місці! Ні в право, ні вліво — інакше буде Упс!

Припустімо, Ви знайшли вакансію, для якої підходите ідеально, співбесіда йде як по маслу, доки Вам не пропонують виконати творче завдання або нескладне технічне, котре далеке від Вашого поля діяльності. За такої ситуації краще підкреслити, що у Вас немає досвіду конкретно в цій сфері, але Ви використовуєте цю можливість як привід навчитися чомусь новому і раді себе випробувати на міцність. Набагато гірше в цій ситуації — зробити вигляд, «море по коліно», а потім розписатися в неспроможності.

Або ситуація Вам рекрутер задав незручне запитання. Ви зависли до непристойної паузи, або ж розпочинається фейверк емоцій, який відверто псує усю розмову до того. На цей випадок рекомендуємо підготуватися заздалегідь, щоб бути готовим. За допомогою допису: Особисті питання на співбесіді з роботодавцем. Як правильно відповідати?

Помилка #4 Нестача знань, люди не готуються до співбесіди!

Популярне питання у HR Чому Ви хочете працювати саме у нас? Ось, слід озвучити переваги роботи у компанії, представнику компанії котрої Вас запросили на співбесіду. Для цього попередньо перегляньте актуальну інформацію на сайті компанії та на спеціалізованих ресурсах, де можуть працівники обговорювати атмосферу праці, як от Доу. Підпишіться на e-mail розсилку від компанії. Перегляньте ресурси. Завантажте додаток, котрий підтримує дана компанія тощо.

На професійні запитання намагайтеся відповідати впевнено. Якщо знаєте тільки частину відповіді, говоріть, що знаєте, але не ходіть навкруги! Знову ж таки не лийте воду, якщо чогось зовсім-зовсім не знаєте, а в цей час намагатися в голові придумати відповідь. Серйозно таких кандидатів не сприймають. Краще чесно сказати, що не працювали або не зустрічались з тим що питають, але працювали зі схожими технологіями або впевніть що зможете швидко навчитися (якщо Ви дійсно з ними працювали).

Стосовно нестачі технічних знань? Усі ми не ідеальні кожному чогось та й бракує. Якщо технічних знань не вистачає по мінімуму — не проблема. Не варто боятись розповідати про себе, свої професійні плани. Якщо не підходите на поточну вакансію, може підійдете на іншу — головне справити приємне враження на HR менеджера.

Кого точно не візьмуть на роботу? Людину, яка не відповідає технічним вимогам, але вважає себе — гуру.

Помилка #5 Відсутність певного іміджу

Точніше сказати харизми! Співбесіда передбачає, що Ви повинні виглядати професійно, це не мається на увазі діловий стиль одягу. Тут мається на увазі більше Ваш професійний настрій (налаштування). Звісно, стосовно одягу, то Ви зобов’язані бути одягнені чисто, охайно та доречно (для жінок без відвертого і вечірнього одягу), якщо хочете залишити після себе гарне враження.

Не тараторте як із автоматної черги. В розмові, слідкуйте за темпом мови. Робіть паузи після важливих для Вас месседжів.

Не будьте занадто серйозним і нудним.

Не слід спілкуватися з рекрутером байдуже, показувати тим самим свою незацікавленість того що відбувається навколо. Або в дусі “…я сам не знаю, чого хочу. Запропонуйте мені щось таке Вау! аби я не зміг встояти від пропозиції.” Хм! Є кандидати, які узагалі полюбляють, щоб їх умовляли прийняти пропозицію. Полюбляють торгуватися, «бо то ж ринок крихітко». Але це вже високий рівень, а не наш початківців зрозуміло 🙂

Запам’ятовуються крайні точки — найгірше і найкраще завше.

Помилка #6 Флюїди занепокоєння

Загальновідомо, багато людей на співбесідах нервують. На жаль, нервозність призводить до того, що ми можемо почати відбивати ногою ритм, клацати ручкою, гойдатися на стільці або дивитися в стіл. Ці прояви можуть дратувати представника роботодавця і HR намагатиметься Вас пошвидше «сплавити». А таке Вам шкідливо!

Щоб уникнути нервозності на співбесіді з роботодавцем, спробуйте відрепетирувати хід співбесіди з друзями або колегами (якщо йдете на співбесіду в межах своєї компанії). Вони підкажуть, що Ви робите неправильно й морально втішать, заспокоять. У Вас з’явиться заряд. Ви відчуєте більшу впевненість у собі.

Помилка #7 Не брешіть!

Це видно відразу. Окрім того неправдива інформація рано чи пізно випливе — закон всесвіту. Тому говоріть правду, так буде простіше всім!

Помилка #8 Не бути собою

Загалом це є найважливішою помилкою. Кожна людина — унікальна по своєму. Дозвольте це побачити HR менеджеру, який проводитиме із Вами співбесіду. Поводьте себе як завжди, якщо флегматик — не вдавайте енергійності, говоріть тим самим голосом, звично одягніться в улюблені джинси й футболку-талісман. Будьте щирі. Посміхайтеся в міру!

Підсумок:

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Під час першої зустрічі з роботодавцем у Вас буде лише 1 спроба справити хороше враження про себе — не прогавте свого шансу!

Related posts

2 коментарі

  • Співбесіда це скіл, як зі сторони інтервювера працьодавця, так і з сторони кандидата. Чим більше їх було в минулому, тим спокійніше і впевненіше буде кандидату. Тобто треба ходити на співбесіди, навіть якщо не думаєш про зміну праці в даний момент(хай не вбивають мене HR за ці слова 🙂 ), перше – прокачуєш скіл співбесіди і здобуваєш відповідний досвід, а друге – з питань дізнаєшся, що зараз в тренді на ринку праці. Шкода, що деколи зустрічаються дуууже некомпетентні інтервювери 🙁 з яких жодного досвіду, окрім відчуття жалю не отримаєш

  • Я як раз збиралася влаштовувати на роботу, яку дуже давно хотіла отримати. Так що я шукала інформацію, щоб підготуватися. Ваша стаття дуже сильно мені допомогла. Я зрозуміла, що обов’язково допустила б деякі помилки. Дякую за корисні поради, вони мені дуже допомогли.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.