italki banner

Значить так…. Продовжуємо тему методів, способів та порад вивчення англійської тестувальниками. І сьогодні ми поговоримо про сайт Italki — відомий он-лайн сервіс для практики будь-якої іноземної мови з носіями мови, у нашому випадку людьми для яких англійська мова є рідною чи котру використовують у повсякденному житті. Окрім того, Italki IT фахівцю хороший яскравий приклад успішності стартапу, заснованого на простій ідеї.

Схожий сервіс GoSpeaky або Speaky ми вже розглядали раніше: Speaky — відгук із перших вуст про сайт мовної практики

Але що було спочатку Speaky чи Italki? Відповідь: Italki з’явилося першим! Speaky з’явився на 7 років пізніше. Також зазначу, порівнюючи, Italki має дещо розширеніший функціонал та переваги — менше «чорноти», більше європейців, американців, австралійців, окрім безкоштовного мовного обміну Ви можете наймати для індивідуальних занять професійних викладачів за гроші (5-25$ за год.), можете писати замітки, і спільнота буде Вам їх редагувати, виправляти помилки, є блог із цікавими статтями, дискусії.

italki services

Загалом користувацький інтерфейс Italki.соm інтуїтивно зрозумілий, для такого роду сайтів, отже зупинятися на тому: “Як зареєструватися на Italki?”, “Як користуватися Italki?”, “Як там щось знайти наItalki?”, “Поради по вибору вчителя?” — ми не будемо.

italki registration

Сьогодні у нас буде віртуальна розмова з співзасновником Кевіном Ченом, аби Ви прониклися філософією проекту Italki.com та узяли із його досвіду собі на замітку низку порад для вивчення, покращення своєї англійської для ІТ.

Кевін, розкажи, чому ти вирішив створити такий сервіс як italki?

— Italki.com ми придумали разом з моїм другом Юнгью Джианг. Нам хотілося допомогти людям вивчати іноземні мови через зв’язок з учителями та носіями мови по всьому світу.

Чому ми створили italki? Що стосується мене, то я згадую навчання французької мови у старших класах. Після декількох років навчання у школі я вийшов і … не був в змозі сказати ані слова французькою. Я думаю, у багатьох людей по всьому світу присутній схожий досвід. Ви вчитеся багато років і все одно не можете розмовляти. У Китаї це називається «німим англійським». Через багато років я переїхав у Китай, і вивчав китайську вже будучи дорослим. Я швидко прогресував, оскільки використовував китайську мову кожен день, спілкуючись із друзями. Також у мене були персональні вчителі.

Ідея italki в тому, щоб симулювати занурення у мовне середовище через інтернет. Доказати, що географія не є основним чинником у вивченні мови! Ще зовсім нещодавно Ви могли отримати доступ тільки до того вчителя, який би жив у одному місті з Вами. Однаково, вчитель не міг отримати студентів, які живуть в інших країнах. Можливо, Ви й досі відвідуєте мовні курси, школи, розшукуєте вчителів, які би підходили за таким принципом.

— Скільки людей у команді italki і скільки у ній поліглотів?

— Нещодавно ми розширили свою команду і тепер в italki працює близько 30 -ти осіб. У нашій команді люди з різних країн, а головний офіс знаходиться в Шанхаї, Китай. Основні мови, які ми використовуємо в офісі — китайська та англійська мови. Але у нас є члени команди, які спілкуються іспанською, французькою та іншими мовами. Що стосується «поліглотів», все залежить від того, який зміст вкладати в це поняття. Звичайно, у нас є кілька людей в команді, які говорять трьома і більше мовами. Та все одно вони не є природженими геніями мови — слід розуміти, що вивчення будь-якої мови важка праця і нескінченні витрати часу на мовну практиктику.

— Яким чином сервіс italki допомагає тим, хто вивчає свою першу іноземну мову і тим, хто мріє стати поліглотом?

— Я думаю, що italki, будучи перш за все навчальним середовищем, може підтримати людей із різними цілями. Деякі з наших користувачів вивчають свою першу іноземну мову. Інші є досвідченими поліглотами і освоюють четверту або п’яту іноземну мову. Початківцям ми рекомендуємо знайти професійного вчителя, по можливості такого, хто зможе дати Вам зрозумілі пояснення на Вашій рідній мові. Ви ж розумієте, що процес вивчення англійської мови для китайця та для європейця може значно різнитися.

Що стосується досвідчених поліглотів, я думаю, у багатьох з них є свої системи, за якими вони вивчають бажану мову. Я знаю, більшість поліглотів — надзвичайно дисципліновані люди. Вони знають, який тип вчителя їм потрібен. У italki Ви можете вибрати вчителя, який найкращим чином підійде саме для Вас.

— З якими труднощами і викликами Вам довелося стикнутися, коли Ви розпочали просувати italki в інтернеті?

— Просування italki було одночасно і легким, і важким. Багатьом людям подобається наш онлайн сервіс, і вони розповідають про нього своїм друзям. Це «сарафанне радіо» відмінно спрацювало. З іншого боку, так як ми не запрошуємо великої ціни за свої послуги, у нас не так багато грошей на маркетинг.

Головний виклик, на мою думку¸— те, що більшості людей, як би то не здавалося вже звичним, все одно ще незвична сама ідея онлайн-вчителів і тим більше оплати за це. Це нове явище. Учні стандартно турбуються — чи достатньо хороший буде їх учитель? Що, якщо виникне проблема або захочеться поміняти вчителя? Ми намагаємося пояснити: Ваші гроші в безпеці, ми зробимо все від нас залежне, щоб Ви отримали такий формат навчання, який би влаштовував. Але це може зайняти деякий час … будь ласка будьте до цього готовими.

— Багато поліглотів і педагогів висловлюють думку: “Потрібно розмовляти на мові, котру вивчаєш з першого дня навчання. Ви згодні з цим?

— Я думаю, є безліч способів вивчати мову. Навряд чи існує якийсь єдиний оптимальний спосіб вивчення іноземної мови, який спрацює для всіх. Моя особиста думка полягає в тому, що найважливіше — це насолоджуватися процесом вивчення мови. Якщо вивчення мови приносить мені дискомфорт, стомлює, я, в кінцевому рахунку, припиняю, бо це мука. Сам я віддаю перевагу якомога швидшому використанню мови у живому спілкуванні, навіть якщо це найпростіші фрази з лексикону туристів скажімо.

У italki є багато користувачів на кожному рівні — початківець, середній, просунутий. Серед мов найпопулярніша англійська мова. Багато людей, які вивчають англійську мову в italki, багато років вивчали англійську в школі. Вони приходять в italki, тому що не здатні використовувати свою англійську, вивчену за підручниками і книгами, щоб по-справжньому спілкуватися з носіями мови. Для таких людей усне спілкування — саме те, що потрібно.

— Як Ви вважаєте, чому люди бояться розмовляти на мові, котру вивчають? Наскільки цей страх може вплинути на успішне вивчення?

— Я думаю, багато людей бояться починати розмовляти, тому що нікому не подобається виглядати нерозумно. Страх або почуття збентеження стримують боязких людей від практики мови. Звичайно, це погано, тому що важливий спосіб поліпшувати свої знання — це вчитися на своїх помилках. Розмовляти іноземною мовою — це навик: потрібно тренувати вуха, язик, розум, щоби вміти спілкуватися. Це не тільки отримання знань. Це як вчитися грі на музичному інструменті: все, що насправді найпотрібніше — це практика. Якщо Ви боїтеся виглядати нерозумно, або переживаєте, що Вас не зрозуміють, і через це уникаєте практики, Ви не будете ставати кращими, нічогісінько не навчитеся та найгірше — втратите якісь можливості.

Italki practice

— Скільки мов Ви вивчали, і скільки тепер знаєте?

— Якщо чесно, я не дуже старанний студент. Основна мова, над якою я працюю, — це мандаринський діалект китайської мови. Як я згадував, я вивчав французьку в старших класах і трохи балувався японською. Так як italki знаходиться в Китаї, вважаю за краще витрачати час на поліпшення китайської мови. Я вже досяг середнього рівня, і у мене немає особливих проблем в спілкуванні з тими, хто говорить по-китайськи. Однак мені дійсно потрібно поліпшити своє читання, письмову мову і навички офіційного спілкування. Це дуже, на мій погляд, важка мова для засвоєння.

— Яким чином Ви мотивуєте себе вивчати мови?

— Приказка: “Межі моєї мови позначають межі мого світу”, вивчення нової іноземної мови може відкрити для Вас нові світи. Це дозволить Вам спілкуватися з новою частиною світу і це допоможе Вам розуміти інших людей. Вивчення іншої мови також допомагає більше дізнатися про відміності у Вашій рідній мові й інших мовах.

Моєї початковою мотивацією вивчення мандаринського було бажання жити і працювати в Китаї. Я думаю, що китайська мова — це дивовижна мова. Без знання китайської мови дуже складно жити і провадити бізнес в Китаї.

— Які поради Ви можете дати тим, хто вивчає іноземні мови?

— Зробіть своє навчання веселим заняттям. Втрата мотивації, а за тим і лінь це основні причини, по яким люди не можуть успішно вивчити мову. Для того, щоби відточити свої навички володіння мовою, потрібно довгий час, так що головне — не здаватися!

Знайдіть можливість спілкуватися з людьми на мові, що вивчаєте. Суть успішного навчання — це спілкування. Якщо Ви не використовуєте мову, це як якби у Вас була модна тачка, на якій ніколи не їздите. Ви втрачаєте найцікавіше. Розмовляти з ким-небудь іноземною мовою — це шанс побачити світ з нової точки.

Використовуйте всі із можливих інструментів навчання! Деякі люди одержимі одним інструментом або одним способом вивчення мови. Я вважаю, потрібно спробувати все, потім подивитися, що спрацює саме для вас. Використовуйте телевізор, кіно, пісні, газети, журнали, додатки, підкасти, словники, картки для запам’ятовування й інше. Я спілкуюся в чатах з друзями китайською, іноді я дивлюся китайські фільми з китайськими або субтитрами на англійській мові. Я пробую читати статті на китайській, які здаються мені цікавими. Письмова китайська надзвичайно складна, суттєво відрізняється від розмовної китайської.

Потрібно трохи дисципліни і концентрації, але відкритість до різних форматів і джерел мови допоможе зберігати свіжий інтерес до цього заняття. Не можете цього зробити самостійно? Знайдіть вчителя, з яким зможете працювати на постійній основі. Учитель допоможе Вам упевнитися, що Ви йдете у правильному напрямку. Якщо вчитеся тільки самостійно, у Вас може наступити застій в розвитку, Ви можете втратити концентрацію або мотивацію. Персональний вчитель чимось схожий на персонального тренера. Обидва вони допомагають не зійти зі шляху для постійного поліпшення.

Не здавайтесь. Просто не здавайтеся. Якщо ви не здастеся, то ви досягнете!

– Що особисто Ви отримали від вивчення мови, і як це допомогло Вам у житті?

— Вивчення китайської уможливило розвиток italki в Китаї. І одночасно мій досвід вивчення китайської ліг в основу ідеї створення italki! Я міг би сказати, що багато чим зобов’язаний своїй китайській. Я також знайшов дуже багато друзів, коли зміг розмовляти по-китайськи. Неможливо пізнати країну, якщо ти не можеш говорити на мові. А Китай — це неймовірно цікаве місце.

— Як Ви вважаєте, як будуть змінюватися підходи до вивчення мов в найближчому майбутньому?

— Я думаю, чим далі, тим більше люди будуть розуміти, що в традиційному підході навчання мовам відсутній величезний пласт — людське спілкування. Як тільки люди зрозуміють що спосіб, яким ми традиційно вивчаємо мови, обумовлений технологічними обмеженнями, яких в сучасному світі вже не існує, вони підуть в онлайн, щоб знайти вчителів з усього світу. (Примітка: до речі онлайн Ви можете вивчати тестування програмно забезпечення чи програмування — чому бні?)

Скоро людям також стане зрозуміло, що особисті онлайн-вчителі — це зручніше, доступніше за ціною і більш ефективно, ніж оффлайн-школи. Поки не до кінця зрозуміло, як ця ідея буде інтегрована в систему шкільної або університетської освіти, але дорослі, які тільки хочуть досягти вільного володіння мовою, не повинні сумніватися в тому, що це чудовий вибір.

— Які програми та гаджети особисто використовуєте для вивчення мови?

— Вбудовану систему карток для запам’ятовування слів — телефонний додаток.

— Ви сильно залучені в бізнеси й стартапи. Але як Ви знаходили час вчити, наприклад, китайську мову? І які інструменти та навчальні курси використовували для цього?

— Ну, у мене зараз дісно немає часу для навчання! Займатися стартапами — це дуже і дуже складна річ. Коли ти співзасновник, до твого часу і енергії пред’являються високі вимоги. У цьому випадку, я б не рекомендував намагатися вести занадто багато особистих проектів одночасно. Я намагаюся робити невеликий прогрес у вивченні китайської на роботі за допомогою взаємодії з колегами. Я вчуся не так швидко, як міг би, якби у мене було б більше вільного часу, але це найкраще з того, що я можу зробити прямо зараз. І я, звичайно ж, беру уроки в italki, коли у мене виходить.

Я пробую ставити реалістичні цілі. І знову, я думаю, що важливо підтримувати вивчення мови як щось, що я щиро хочу робити, а не так що мус робити. Вивчення мови — це проект на все життя, і я хочу, щоб це приносило мені задоволення! Я радію від того що допоміг перестрибнути мовні кордони багатьом, і відкрити можливість кожному вивчати будь-яку мову світу.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.