Представляємо! Не соромся! Знайомся із ATOM Editor:

Atom Editor — це текстовий редактор коду. Без перебільшень — надзвичайно корисний, насущно необхідний продукт. Незважаючи на те, що у нас тут спільнота тест-інженерів (QA engineer), а не «кружок» програмістів — питання вибору редактора коду, для більшості повинно бути не менш актуальним.

І ніяких там навіть думок про себе:

“А для чого здався той редакто?”. “Тестери ж не кодять.” “Мало кодять тільки тестери автоматизованого тестування.” “Я в житті не напишу жодного рядка коду!” “Без редактора можна обійтися, є купа он-лайн редакторів.”

Ай, яй, яй схожі висловлювання складно обізвати непрофесіоналізмом. Чемно натякну: “У сучасну еру IT, не орієнтуватися в основах HTML/CSS/JS + 1 хоча би мови програмування із якою працюєте — не зовсім пристойно… Сьогодні даної основи-основ навчають навіть школярів!

У разі якщо Ви ТИМЧАСОВО не знаєте цього, але тема ВЕБУ цікава Вам, радимо при прямому питанні HR -ів на вибір або промовчати/або змінити тему……ну, якось так…

Узагалі, аби недоречне питання не застало зненацька, хутчіше переходимо до коротенького біглого огляду редактора Atom. ДУЖЕ хочеться спонукати у Вас бажання спробувати протестити його.

Аналізутимемо ми Атом по схемі запропонованій його офіційною сторінкою. Заходимо дивимося, що ТАМ? Не гальмуй, й одразу інсталюй Atom!

Інтерфейс:

Редактор Atom створений під керівництвом компанії GitHub, спільнотою open source, а значить має відкритий код.

Друге, що слід виділити при виборі текстового редактора/IDE — це є крос-платформенність. Редактор Atom — саме являється таким. Atom працює під ОС X, Windows або Linux.

Значна перевага Atom -а він абсолютно безкоштовний!

Серед маси текстових редакторів коду — редактор Atom можна порівнювати тільки з SublimeText, на який він дуже схожий, так як створений на подобу.

Text GIFs - Find & Share on GIPHY

Що зазвичай роблять люди, коли їм у руки потрапляє новий редактор або програма? Вірно, лізуть в налаштування і намагаються кастомізувати усе під свої смаки. І чим більша кількість налаштувань, тим краще все вдасться.

У привітальному відео можна переглянути стандартні можливості: зміна колірних тем, розфарбування синтаксису, шрифтів, автозаповнення, система контролю і відображення папки проекту, міні карти, можливість відкривати кілька проектів в одному вікні, навпаки розділення файлів проекту, так щоб вони відображалися у різних вікнах, налаштування відступів, перенесення довгих рядків, відображення невидимих символів на кшталт табуляції і все таке інше — все це можна налаштовувати окремо для кожної мови.

Реалізована також самостійна кастомізація:

 

Дрібниця, але приємно — превью для статичних сторінок, можна переглянути у реальному часі.

Функціональність

Atom — це редактор коду для програмістів, підтримує безліч мов програмування, починаючи C#/ C++, Python, Go, Haskell і, зрозуміло, JavaScript, який відіграє у цьому редакторі ключову роль. На JavaScript (точніше, на JavaScript з використанням платформи Node.js) пишуться плагіни для редактора Atom (плагіни до Atom називаються пакетами — Packages).

Packages Atom

Завдяки цим пакетам Atom неймовірно розширюваний. Ось чого-чого, а на недолік плагінів до Atom -а скаржитися теж не доводиться. Всього за кілька років із моменту появи редактора (перша версія вийшла в лютому 2014 року) було залучено величезну кількість людей із числа добровольців, які написали всі ці пакети. Atom весь складається з пакетів, навіть у щойно встановленому дистрибутиві їх буде більше 70.

Зручно «з коробки» увімкнена підтримка усього стандартного, плюс ще кількох зручних примочок. Чого душа бажає — інсталюються легко, натисканням однієї кнопки протягом хвилини часу. Пакети, які не використовуються можна відключити, тим самим прискоривши запуск редактора (про швидкість ми поговоримо трохи пізніше). А ще Atom ненав’язливо стежить за виходом нових версій пакетів. Оновлюються пакети теж натисканням однієї кнопки.

Багатьом у кого труднощі із командною строкою, сподобається вбудована інтеграція з Git/GitHub, потрібна лише синхронізація. А плагін git-plus успішно розширить наявний функціонал.

Швидкодія

Згадувалося редактор Atom не можна назвати легким і феноменально швидким. Правдоньки, особливих гальм при роботі мною не помічено. Особисто у мене і по відгуках великого числа користувачів часто трапляється, коли редактор «перегрузити» задачами, недисципліновано поводитися з файлами у папці проекту — то він вилітає. А ще якось повільно відкривається і завантажується. По відчуттях значно повільніше аніж працює.

Підсумок

Різноманіття вибору текстових редакторів коду вражає, і обирати слід зручніший і підходящий САМЕ для Ваших цілей!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.