Качайте Кэтрин Дэниелс, Дженнифер Дэвис

Book Cover: Философия DevOps. Искусство управления IT

IT-принцип «agile» став мантрою цифрової епохи.З ростом проектів, переходом від монолітних додатків до системи мікросервісов, збільшенням і накопиченням продуктів виникають питання, які вимагають зовсім іншого підходу. Тепер найбільший інтерес викликає знаходиться на стику розробки та операційного управління методологія DevOps.
DevOps - це не просто набір технік, це філософія. Розробники, зациклені на користувачах, повинні приділяти увагу підтримці і її запитам. Сисадміни повинні повідомляти про проблеми продукту і вносити свій внесок у поліпшення процесу роботи. Але налагодження зв'язків всередині компанії - це лише перший крок. Щоб продукт став простим і зручним, доведеться вкласти час і ресурси в його доробку. Конфігурація через центральну службу, впровадження простим копіюванням, відсутність зовнішніх залежностей, обдумані метрики замість сміття в логах - ось лише частина завдань, які доведеться вирішувати на цьому шляху.Невелика веб-компанія почала стикатися з такими проблемами. Веб-сайт цієї компанії «гальмує» і періодично «лягає» в разі непередбаченого зростання числа користувачів. Співробітники все частіше висловлюють невдоволення через збільшення трудовитрат, необхідних для надання послуг, а також в силу необхідності розробки та викочування нового функціоналу.Між глобально розподіленими командами розробників з'являються бар'єри, які виникають внаслідок використання різних мов і часових поясів. Зростає кількість взаємних звинувачень, викликаних стресом через зростання «падінь» сайту. Це призводить до зростання підозрілості і зниження ступеня прозорості при взаємодії між групами співробітників.
Зіткнувшись з подібними проблемами, менеджмент організації приймає рішення про devops-трансформації. Члени цієї групи виконують обов'язки за викликом, тобто до них звертаються члени експлуатаційної групи в разі виникнення нерозв'язних проблем. Члени devops-групи є експертами у своїй предметній області і краще підготовлені до вирішення проблем. Але якщо у членів експлуатаційної групи немає ні часу, ні можливостей для отримання нових навичок, одні і ті ж проблеми будуть виникати знову і знову.
Рано чи пізно членам devops-групи набридне виконувати роль посередників між групою розробників і експлуатаційної групою. Замість того щоб прибрати напругу, подібне «рішення» менеджменту призведе до зростання непорозуміння, оскільки жодна з груп не причетна до процесів планування, обміну повідомленнями та відстеження помилок, що реалізуються членами іншої групи.
В результаті менеджмент заявляє про провал ідеї з формуванням devops-групи і перестає виділяти час, гроші і зусилля в розвиток devops-групи і експлуатаційної групи. До членів цих груп починають ставитися як до некомпетентним ледарям, які сприяють «падінь сайту» і тільки «заважають» розробникам, які виконують «реальну» роботу. Цілком природно, що члени цих груп, не витримавши вантажу звинувачень у некомпетентності, починають звільнятися з організації, ще більш ускладнюючи виконання обов'язків співробітниками, що залишилися.Перше знайомство з devops Начебто впровадження «devops» було хорошою ідеєю, але створення devops-групи призвело до негативних наслідків.Що потрібно змінити, щоб домогтися значного поліпшення ситуації і реального усунення проблем? Протягом всієї книги ви побачите, як можна виконати ефективні перетворення на підставі devops-мислення.
Чи не розглядайте цю книгу як збірник безперечних рекомендацій щодо впровадження devops-підходу. Ми не пропонуємо вам devops «з коробки», devops як послуги і не говоримо вам, що ви некоректно впроваджуєте devops-рішення.У цій книзі ви знайдете колекцію ідей і підходів щодо поліпшення співпраці між окремими співробітниками, по досягненню однорідності на рівні окремої групи і організації в цілому і по використанню інструментів на рівні компанії або організації. Ви також побачите, яким чином ці концепції сприяють зміні і адаптації організацій в разі виникнення необхідності в цьому. Оскільки кожна організація є унікальною, не існує єдиного універсального підходу щодо впровадження devops. Існуючі загальні підходи повинні застосовуватися в кожній організації по-різному.В результаті покращується якість створюваного в цій організації програмного забезпечення, а також поліпшується ефективність роботи і підвищується добробут співробітників.
Для кого призначена книга
Ця книга в першу чергу призначена для менеджерів і рядових співробітників, які виконують ролі лідерів і стикаються з проблемами в своїх організаціях. Завдяки цій книзі вони зможуть зробити конкретні реальні дії, спрямовані на реалізацію або поліпшення devops-культури в робочому середовищі. Рядові співробітники, що займають різні посади,

Tags:

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.