Девід Даймонд, Лінус Торвальдс

Книга російською мовою. Написана другом Лінуса Торвальдса, американським журналістом, Девідом Даймондом — з ним у співавторстві.

«Just for fun» — суміш автобіографії з міркуваннями. Історія молодої людини, у якого, незважаючи на бурхливий зліт кар'єри — зовсім не закрутилася голова.

У книзі висвітлена історія, як все почалося з того, що звичайному фінському студенту захотілося написати власну програму емуляції терміналу. Потім він почав розвивати і удосконалювати її, і у нього в результаті вийшла операційна система. Лінус назвав її Linux та помістив у Інтернеті, закликавши всіх бажаючих вносити в його операційну систему зміни й завантажувати її собі для особистого користування.

Програмісти всіх країн, колективно, потянулися над нею працювати. Згадано релізи перших недолугих версій, заплаток, виходи перших комерційних продуктів Linux, і побоювання спільноти на цей рахунок. Відзначено відомих людей, які докладалися до участі у світовому проекті. Як Джобс зокрема Fork Linux та пристосував на свій смак. Зображається ієрархія внесення змін і виокремлення дистрибутивів. А також філосовські роздуми: Яким чином Лінусу Торвальдсу вдалося настільки успішно організувати стихійну, розрізнену масу люду? І куди далі рухатиметься розвиток програмного забезпечення?

Published:
Genres:
Tags:

Увага! Книга доступна завантажити «Just for fun» безкоштовно під обкладинкою.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.