Стив Макконнелл

Книга «Совершенный код» — одне із найбільш популярних видань по розробці програмного забезпечення. Книга «Совершенный код» об'ємна і по розмірах (трішки менше 900 сторінок), і по вмісту. Ця IT Книга вдало охоплює практично усі аспекти розробки ПО: від рецептів написання високоякісного коду, механізми тестування та відладки, до стратегій оптимізації коду та психологічних факторів, що впливають на розробку. Однозначно — це наукова праця. УЯВІТЬ !!! бібліографія книги на 20 -ти сторінках і містить більш ніж 500 джерел!!! Книга «Совершенный код» неодноразово очолювала різні рейтинги книг по програмуванню. І рекомендувалася різними фахівцями та експертами, як вкрай корисна.

Завдяки простому манеру викладу, особливому стилю та чуттєвому почуттю гумору, Стіва його праця читається легко майже на одному подиху.
Розповідаючи про проектування та конструювання програмних систем, Макконнелл влучно висловлює головний технічний імператив розробка ПЗ це виходить управління складністю. Простота і ясність вихідного коду й системи архітектури визначають якість програмного забезпечення. Велика частина книги якраз і присвячена правилам написання високоякісного коду.

Стів Макконнелл, як ніхто інший підкреслює значимість непомітних дрібниць, докладно описує усі правила, якими необхідно керуватися при написанні хорошого коду. Необхідний рівень абстракції, розробка якісних інтерфейсів класів і патернів, написання високоякісних методів, вибір удачливих імен змін, спрощення керуючих структур, коментування коду — ніщо не ухиляється від уваги автора. Наприклад, загальним принципам використання змінних виділено цілий розділ книги, а це більше ніж 100 сторінок. Питанню вибору імен змінних присвячена ціла глава на 30 сторінок. При цьому всі правила та поради даються виключно з практичної точки зору.

УВАГА !!! Тестери, тестувальники, тест-інженери !!! В частині про якість програмного в цілому (QualityAssurance), Макконнелл формулює Головний закон Якості Програмного Забезпечення: підвищення вимог до якості системи первинно — знижує витрати на її розробку. Причина зрозуміла — більшу частину часу програмісти займаються прочитанням і відлагодженням написаного коду, а власне на написання того самого коду йде близько 10% робочого часу. Тому підтримка якості коду на високому рівні економить багато часу і тим самим підвищує ККД програміста. Тестувальники коректно наголошуйте про це програмістам!!!

Щодо підвищення продуктивності програмного забезпечення, автор книги наводить обґрунтовані аргументи проти передчасної оптимізації, коли програміст у процесі розробки інтуїтивно розпізнає "вузькі" місця в програмі і негайно приймає заходи щодо оптимізації в шкоду якості коду. Статистика показує, що в 9 з 10 своїх припущень програміст помиляється.

Отже, як бачите книга «Совершенный код» доволі практична і із ростом Вашого професіоналізму Ви гарантовано будете її перечитувати неодноразово протягом своєї #Кар'єри в IT Огляд інших книг Стіва Макконелла Читайте у нашій підбірці: Стів Макконелл – видатний експерт у галузі розробки ПЗ і проектного менеджменту

Увага! Книга доступна завантажити «Совершенный код» безкоштовно під обкладинкою.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.