JavaScript — це інтерпретована високорівнева мова програмування, яка підтримує імперативний, функціональний і подієво-орієнтовані стилі. Мова Програмування з динамічною типізацією. На синтаксис мови програмування JavaScript вплинули мови С/ С++ і Java. Мова програмування, офіційно представлена була ще 1995 року. Свої позиції стрімко JS зайняла у зв’язку з розвитком AJAX технології. Коли зробила можливим оновлення інформації на сторінці без перезавантаження браузера.

Сучасні перспективи мови програмування JavaScript

JavaScript вкотре входить у рейтинг найпопулярніших мов програмування:

 • За підсумками 2019 року JS посідає 7 –ме місце в індексі TIOBE, який складається на основі статистики пошукових запитів.
 • 1 –ше місце за популярністю в співтоваристві розробників на GitHub. Цей показник розраховується за кількістю репозиторіїв.
 • На 1 –ому місці за результатами опитування Stack Overflow.
 • Є 2 –ою бажаною мовою вивчення після Python.

Завдяки ініціативам ECMA швидко вводяться все більше сучасних фіч.

ES6 сучасна специфікація — робить JavaScript гнучкою і виразною мовою програмування. Синтаксис простий для вивчення, а інтерпретатор терпеливо сприймає помилки. Якщо ж присутнє відчуття сили в собі, то зможете легко налаштувати більш строгі правила для написання коду, використовуючи різні інструменти.

Наприклад, ESlint (перевірка стилю коду), Prettier — автоформатування коду. TypeScript — дозволяє писати статично типізований код на зразок Java. Звідси ДжаваСкрипт з класами, декораторами, інтерфейсами, типізацією все більше і більше стає схожим на Java у хорошому сенсі цього слова.

Особливості JavaScript

Усе JavaScript — це головна особливість, на JavaScript створюються додатки в браузері і на стороні клієнта.

Це дозволяє вивчити одну мову програмування, частково перевикористати готові напрацювання та знання і працювати на frond –end, Back –end, в мобільних додатках, роботобудуванні, для IoT, навіть для машинного навчання, розробляти десктопні додатки. Наприклад, JS застосовується в офісних пакетах Microsoft і OpenOffice, в додатках компанії Adobe навіть.

Ось, JS є здебільшого усюди чим ми користуємось, забезпечує нам інтерактивність сайтів. Наприклад, коли заповнюємо форму і натискаємо кнопку «Підписатися», ставило лайк — миттєва реакція на цю дію зазвичай забезпечується кодом, написаним на JavaScript.

Так, в першу чергу JavaScript широко використовується у фронтенд–розробці. У найближчому майбутньому JS залишиться основною на цій позиції й надалі. У короткостроковій перспективі нічого тут не замінить JS. Все, що створюється як альтернатива JavaScript, в кінцевому підсумку конвертується в JavaScript.

JavaScript разом з HTML і CSS входить в базовий набір того що вивчають початківці програмісти.

JavaScript живе у браузері нашому — можна відкрити консоль розробника в браузері і одразу почати писати код і практикувати.

Пакетний менеджер npm є найбільшим пакетним менеджером з усіх існуючих. Він забезпечує працю багатьох програм у свою чергу.

У JavaScript розвинена інфраструктура. Навколо цієї мови програмування сформована ціла інфраструктура. Наприклад:

 • Бібліотеки та фреймворки для створення додатків (React, Vue).
 • Збірщики (Webpack, Gulp).
 • Допоміжні бібліотеки.
 • Генератори статичних сайтів (Gatsby.js, Next.js).
 • Тестові Фреймворки (Jest, Mocha, Chai, Jasmine, Cypress, Protractor) у т.ч.

Реєструйся на Воркшоп за посиланням https://forms.gle/wCoKAR3EswPNrmDE9: А ще у JavaScript величезне, неймовірно класне і саме відкрите ком’юніті. Через нього у кожного хто пише на JavaScript є можливість вносити свої пропозиції у розвитоксвоєї мови програмування. У JavaScript процес відкритий. Тому мова програмування інтенсивно розвивається частково завдяки даному фактору теж. Як і інтересу великих інтернет гігантів як от Google (Angular), Facebook (React, Jest).

Автоматизація Тестування на JavaScript

Останнім часом усе більше UI автоматизацію рекомендують здійснювати саме на JavaScript оскільки логічно він буде присутній у стеку технологій, які використовуються на проекті => на ньому написаний фронтенд.

Окрім того відзначають наступні переваги:

 • Швидкість написання автотестів значно вища, ніж на Java або C #.
  Велика кількість готових рішень дуже різних проблем, які виникають.
 • Великий вибір фреймворків
 • Набагато більша взаємодія всередині команди (оскільки частину тестів можуть писати розробники і навчати цій мові програмування Manual QA).

Підсумок:

У кожної мови програмування є свої переваги і недоліки. Для багатьох мова програмування це лише інструмент чи справа знички. І визначатись яку мову програмування Вам варто вивчати слід тільки Вам особисто.

Допис до теми:

Яку Краще Мову Програмування Обрати Тестувальнику Для Вивчення — З Перспективою Перейти У Автоматизацію

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.