Сьогодні усі намагаються вставити «5 копійок», що замість C# краще вивчати мови програмування Java або Python. Це надто категорично. Судити про те, яка мова програмування краща, а яка гірша — абсолютно безглуздо.

Будь-яка мова програмування є тільки формою вираження людських думок — для того щоб щось порахувати ми використовуємо числа, передавати словесну інформацію ми пишемо, візуальну інформацію — малюємо тощо. Те ж саме стосується світу програмування — універсального набору інструментів просто-напросто не існує. Усі мови програмування створені для досягнення максимальної ефективності конкретних задач. Для кожного проекту є свій набір інструментів, котрий найкраще відпрацює саме для нього. 

Це те ж саме сказати вивчай, бо ти на тому гарантовано швидко заробиш купу грошей. Ну, а як воно не йде… не лізе в голову… душа не лежить… Одна із правильних сучасних тенденцій, щоб стати достойним фахівцем у своїй сфері, класно кар’єрно розвиватися у своїй галузі — потрібно досконало розуміти принцип роботи того що ти робиш і вивчаєш.

Більш детальніше про те, яку мову програмування вивчати першою читайте у дописі: Яку краще мову програмування обрати тестувальнику для вивчення — з перспективою перейти у автоматизацію

А зараз на противагу розглянемо свої 5 причин: Чому варто вивчати мову програмування  C#?

Причина #1 Мова програмування C# розвивається

Нові мови програмування з’являються щороку. А основні затребувані розширюються і прогресують. Оскільки мова програмування C# була створена і супроводжується компанією Microsoft, цей технологічний бегемот періодично робить масштабні імпруви з додавання корисних функції до C#, й будьте певні зробить ще багато-багато-багато ітерацій, бо принципі… під його потреби це є основна мова програмування. Також на C# (C Sharp) написано вже мільярди рядків коду по цілому світу,  не тільки під Microsoft, отже роботи передбачається вдосталь усім бажаючим вивчати мову програмування C# (C Sharp)!

Причина #2 Ваше майбутнє разом із C# яскраве 🙂

Цей пункт плавно продовжує попередній. Як у доказ кілька популярних рейтингів мов програмування, які візуально у динаміці нададуть можливість оцінити можливі перспективи програмування на C#. Тобто, наскільки Ви ще ДОВГО будете затребувані на ринку праці. 

Показники динаміки вітчизняного DOU

Згідно рейтингів вітчизняного DOU видно мова програмування C# в Україні на 3-му місці у 2018 серед мов програмування на яких програмують програмісти в Україні. А у світових чартах на 4 місці по PYPL PopularitY of Programming Language  — це рейтинг який використовує Google Trends. Тежіндекс TIOBE (TIOBE programming community index) Redmonk це рейтинг мов програмування заснований на основі оцінок популярності у репозиторіях на GitHub і активності обговорень на всесвітньовідомому форумі програмістів Stack Overflow.

Chart PYPL Popularity of Programming Language

З динаміки діаграм ще видно, найближчим часом шалених змін не відбудеться.

Причина #3 Можливість більшого прибутку

Звісно дане твердження слід оцінювати відносно у порівнянні. Сьогодні полюбляють говорити: — “робочий час програміста коштує дорожче, аніж додаткова пам’ять або більш потужний процесор комп’ютера. Рекомендується обирати більш сучасні інструменти, які не надто ламатимуть мізки програмісту.”

З іншого боку, коли говорять про C#, то завжди мають на увазі швидкість та великі коштовні серйозні проекти, навіть Мега проекти. Скажімо на C# написане ядро ОС Linux, Unix, бібліотеки, середовище, інтерпретатори багатьох сучасніших мов програмування. Дріб’язок типу як під веб на C# ніхто не кодує.

Причина #4 C Sharp має величезний набір випадків використання

  • Мова програмування C# переважно використовується для створення корпоративного програмного забезпечення, фінансових проектів, наприклад для банків і бірж, зокрема мобільних додатків, хмарних сервісів.
  • C# у порівнянні з Java легше взаємодіє, з кодом програм, написаних на інших мовах. І саме на C# часто пишуться розширення для інших мов програмування, які використовуються у якості прошарку між бібліотекою C# і мовою, можливості якої під конкретні цілі планується розширювати.
  • Доволі популярний blockchain на C#
  • C# широко використовується в розробці ігор на Unity. Ви коли-небудь чули про Unity? Так, Unity найпопулярніший ігровий двигунець. Це означає, що сотні тисячі ігор, включаючи найпопулярніші створювалися за допомогою C#.
  • C# добра під роботу із залізом, так званий embedded. Питаєте, що таке Embedded технології? Embedded system — спеціалізована комп’ютерна система або обчислювальний пристрій, призначений для виконання обмеженої кількості функцій, по Вікіпедії (світлофори, касові апарати, торгові автомати, телевізійні приставки, контрольно-вимірювальні прилади тощо.)
  • популярна мова програмування C# однаково хороша для IoT, де так само кожен байт і кожна мілісекунда рахуються. Знову ж таки, Що таке IoT? IoT (Internet of Things) — цеконцепція всеохоплюючого інтернету, підключення до інтернету холодильників, кондиціонерів, автомобілів і навіть кросівок з метою забезпечити своєму власникові більший комфот, а з іншого боку збільшення прибутку їх рітейлерам, розрахунку кількості чого скільки коли потрібно мати в наявності на складах, отримання певної інформації про людину і її звички, навколишнє середовище.
  • наука та її прикладне застосування наприклад проведення складних експериментальних розрахунків, криптографія, розпізнавання образів тому подібне.

Причина #5 C# строго типізована, значить її простіше опанувати початківцям

Що стосується порівняння мов програмування, слід відзначити, мова програмування C# (C Sharp) високорівнева, це означає, що вона дещо схожа на англійську. Мова програмування C# має строгу статичну типізацію, підтримує поліморфізм, перевантаження операторів, вказівники на функції-члени класів, атрибути, події, властивості, винятки, коментарі у форматі XML. Перейнявши багато що від своїх попередників — мов С++, Delphi, Модула і Smalltalk — у С#, опираючись на практику їхнього використання, навмисне виключили деякі моделі, що зарекомендували себе як проблематичні при розробці програмних систем у вище перелічених мовах програмування.

С# керується чіткими строгими правилами використання пріоритетів, а значить абстрагує програмістів початківців робити дурні помилки і навчатися її, смаживши свій мозок.

Синтаксис досить мінімалістичний C#. З ручним управлінням пам’яттю. Багатьом вказана обставина незручність, проте слідкування за правильністю функцій, розуміння передачі аргументів тісно пов’язане вивчення мови програмування C# (C Sharp).

Оскільки синтаксис C# близький до C, С++ і Java, то, вільно володіючи C #, згодом можна вивчити і їх на одному подиху.

Підсумок:

Професійні програмісти з легкістю можуть кодувати на кількох мовах програмування паралельно, перемикаючись між ними для виконання необхідних задач. Сподіваємося популярна мова програмування C — це і Ваша мова програмування також.

Пропонуємо вивчати C Sharp QA engineer разом з курсом Основи Автоматизованого тестування на C#

Related posts

4 коментарі

  • Думаю що стаття виключно для девелоперів) Ніодної переваги не вказано для QA в плані використання її в автоматизації.

    • Логічно, автоматизують тестування переважно на тій мові програмування на якій написаний проект. Тому C# у кого проект на С#, хто явно бачить своє майбутнє у геймдеві, або як перераховано у статті хоче пробувати себе у більш цікавих сферах життя, аніж тестувати сайти.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.