Вивчити мову програмування — означає витратити тільки 4-5 місяців на оволодіння її основами, а декому необхідно — і декілька років. Некажучи уже про якись більш поглиблений Advanced Level. Саме тому майбутні ІТ спеціалісти відповідально ставляться до вибору, яку мову програмування обрати.

Часто визначаючись… проходять муки сумнівів:

  • Скільки часу мова програмування буде актуальна в майбутньому?
  • Чи можна буде на ній заробити?
  • Наскільки високий і швидкий поріг входу в ІТ?
  • Наскільки легко вибрана мова програмування зайде?
  • І чи вдасться взагалі її повноцінно вивчити?
  • та інше подібне…

В даному матеріалі ми розглянемо відому й популярну мову програмування Java. Проаналізуємо, чому варто вивчати Java в 2019 році.

Причина #1 Java ще не скоро втратить актуальність

Від моменту появи 1995 року, від початку глобальної комп’ютеризації і до сьогодні — мова програмування Java стабільно користується попитом на ринку. З того часу Java довела свою затребуваність. Java зазирнула у майбутнє!

Java run everywhere! Java зробили кросплатформенною, з відкритим кодом, безкоштовною. Знову ж таки на той час це був прогрес і далекоглядне рішення, щоб зробити Java — універсальною мовою програмуваня. Сьогодні з її допомогою можна створювати програмне забезпечення як для комп’ютерів, так і для мобільних пристроїв, але про це поговоримо трішки нище…

Віртуальна Java (JVM) популярна й для інших мов і платформ. Виявляється, більше 20 років розвитку на чолі з геніальними корпораціями привели до створення налагодженої моделі. Так що зараз існують такі мови програмування, які Scala, Groovy і Jruby, котрі компілюються з байт-кодом JVM. І знання Java допоможе Вам вивчити ці мови, оскільки в них будуть часто використовуватися інтерфейси програмування додатків Java. Отже, щоб відбувся повний відхід від даної платформи, потрібен далеко не один рік. За цей час ви можете вивчити цю мову програмування, створити немало продуктів і заробити на своїх знаннях.

До речі! Мову програмування C# Microsoft свого часу розробив як покращений варіант Java.

Причина #2 Java вирішує широке коло задач

Продукти Java можна зустріти буквально скрізь. Завдяки простоті та надійності Java використовують у різних сферах життя: для розробки ПЗ в державній сфері, в науці, освіті, сфері охорони здоров’я, в приватному секторі при створенні програм для трейдингу, серверні додатки для банкінгу та для багатьох інших корпоративних і ентерпрайз цілей.

Java хороша майже для усього. Навіть якщо сьогодні винайдуть достойну альтернативу, повний відхід від Java буде тривати д-у-ж-е-е-е довго років зо 20 -ть. Тому немає причин вважати, що найближчим часом ця мова програмування стане неактуальною. Переходимо до наступної причини.

Причина #3 Java продовжує активно розвиватися

Зараз актуальною є десята версія мови програмування Java. Розробка оновлень постійно триває. Актуальним залишається і старий код, тому немає потреби пристосовуватися до чогось кардинально нового.

Java 8 привнесла в світ Java концепцію функціонального програмування. Воно додало тієї самої гнучкості, за відсутність якої раніше критикували цю мову і протиставляли інші мови програмування.

Причина #4 Java мова програмування для розробки додатків під Android

Завдяки змінам у Java 5 Java 6 версіях зросла її продуктивність, і це одна з причин чому Google обрала мову програмування Java основною для розробки додатків під Android, а це однозначно підтримує Java на передовій лінії. Тому використання Java зараз важливіше, ніж коли б то не було.

Причина #5 Гарантоване працевлаштування, все тільки залежить від Вас

Стосовно працевлаштування, то дана мова програмування перевершить всі показники у порівнянні з іншими мовами. Будь який програміст або тестувальник спроможний отримати тонну вакансій і подальшу роботу, вивчаючи мову програмування Java.

Переваги мови програмування Java

Перевага #1 Java легко вивчається новачками

Синтаксис цієї мови програмування схожий на звичайну англійську мову. В ній є мінімальна кількість складних для запам’ятовування символів. По суті, після встановлення JDK, настройки PATH і вивчення особливостей Classpath спеціаліст вже може створювати елементарні програми на Java.

Перевага #2 У Java прийняті концепції хорошого програмування

Java — об’єктно-орієнтована мова, причому це саме «об’єктне» в Java реалізоване просто-напросто на відмінно! Разом з ООП Ви вивчите концепції наслідування, абстракції, поліморфізму і так далі. Java навчить концепціям, які можна застосовувати в більшості інших мов, наприклад, в Python

Перевага #3 Java така мова програмування рідко змінюється

Для новачків це ВЕЛИКИЙ плюс, що не потрібно відволікатися і постійно слідкувати за новими тенденціями ІТ. Новий функціонал Java інколи навіть занадто довго вводиться… наприклад, подібне відбувалося із замиканнями.

Перевага #4 Користувачі Java мають доступ до великої колекції бібліотек з відкритим кодом

Найкращі програмісти світу розробили шаблони, які роблять процедуру розробки більш простою. Підтримка з боку таких гігантів, як Google і Apache, дає зрозуміти, що ця мова програмування ще довго буде використовуватися в проектах. Java має гарно пророблений API, великий вибір інструментарію, велику кількість фреймворків.

Перевага #5 Java має гігантське співтовариство по всьому світу

Існує маса форумів, тематичних порталів та інших ресурсів, де обмінюються знаннями користувачі Java. Там спілкуються досвідчені програмісти, переймають досвід новачки, обговорюють новини, пов’язані з мовою програмування. Ви можете бути впевнені в тому, що ніяких проблем з пошуком інформації точно не буде.

Велика частина сучасних стартапів не використовує Java, так як на даний момент існують більш швидкі шляхи виконання того ж обсягу роботи. Проте ми навчаємо вивчати те, що приносить найбільше задоволення, так Ви станете справжнім експертом в обраній справі, зокрема кодуванні на улюбленій мові програмування.

Тому вивчайте мову Java. З нею ви зможете без проблем розробляти продукти, які будуть затребуваними в майбутньому. Java — це не важко. Спробуйте! І не припиняйте вивчати Java. Спробуйте також познайомитися із С ++ і Python — всі ці три мови схожі (об’єктно-орієнтовані імперативні). Вивчіть також JavaScript як слід (щоб побачити прототипну об’єктно-орієнтовану імперативний мову програмування).

Related posts

Comment ( 1 )

  • На 2020 рік рейтинг мов программування які варто вивчати дещо відрізняється, більше уваги приділяється МП для мобільних додатків.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.