Linux for Software testing баннер до статті
Моя відповідь — так, обов’язково. Оскільки операційна система Linux походить від Unix, а значить подібна: на сам Unix, нині мега популярний ще Mac OS, FreeBSD та Sun Solaris від Oracle. Бах! І одним пострілом зможете вбити кілька зайців. Чом би ні?

Навіть якщо у Вас сьогодні вдома, на роботі, на проекті не має жодної машини або сервера з /*nix на борту? Життя така непередбачена штука… якщо у певний момент, не хочеться виглядати, «сумовитим овочем» — від примусового знайомства. Або знаєте будете боятися відволікати й заважати колегам під час налаштування свого робочого тестового середовища. РАДИМО! розбиратися із цим сімейством заздалегідь і починати САМЕ з Linux.

Очевидні плюси від досвіду використання Linux / * nix

Деякі я можу забути, пропустити але про переваги Linux у загальних обрисах вже намагалося писати двійчі, а то й тричі — тому «недостаючу» частину пазла, шукайте за посиланнями нище 🙄

Майбутнє за Linux OS | Linux vs Windows

Отже, самі анансовані «плюшки»:

Знання плеяди ОС Linux

Це часта вимога у багатьох компаніях на позицію тест-інженера або розробника. Кілька разів доводилося проходити співбесіди на позиції різних фахівців і всюди знання Linux було досить важливим критерієм. А якщо кандидат постійно використовує цю операційну систему в якості основної, й грається із набором командного рядка, як «на піаніно», то для наймачів це вже «жирний плюс». Зараз, ссилок так не найду, але якось випадково на Indeed бачила навіть незначні доплати до з/п за знання Linux/*nix і не в одній вакансії. Може в Україні скоро теж так буде?

Починає точити черв’як, як воно влаштоване з середини?

Для тих хто завжди використовував Windows і не замислювався над тим: “Як там все «фунциклює»? — Тьху! З дитинства є та й є собі. Нова архітектура привід поглянути на щось нове. На мій погляд, це дозволить отримати більш наочне уявлення про те, як влаштована файлова система і яким чином програми взаємодіють із залізом.

Робота з серверами

Установка Apache, Nginx, збірка пакетів, Git, серверні додатки, Memchached, Sphinx, ElasticSearch, Бази даних, Розгортання програмних середовищ і ще дуже багато цікавих рішень, для яких відмінно підходить САМЕ Linux. Досвід роботи з перерахованими засобами, також зіграє Вам на руку. Бо інколи у обов’язки тестувальника може входити допомагати з деплойментом, релізом на внутрішні системи й на Prod також.

SSH

Якщо Ви тестуєте Web платформи зі складним бекендом і постійно працюєте з серверами через SSH, то Linux для тестувальника, повторимося — це відмінна ОС. Ви можете легко підключатися з машини до машини, створювати цілі віртуальні мережі з віртуальних машин з командного рядка та керувати ними із скриптів.

Знайдеться багато людей які скажуть що можна використовувати Windows утиліти, типу Putty або щось аналогічне, але я вважаю, що краще знати як влаштований сам сервер, адже напевно він використовує той-же Linux / * nix. Зараз більшість веб-серверів засновані на Unix — 90%.

Багато видів тестування на дієздатність ПЗ залежать від знання операційних систем та мереж

Installation testing (Інсталяційне тестування), Configuration testing (Конфігураційне тестування), Performance testing (Тестування Продуктивності), Penetration Testing (Тестування Безпеки на проникнення ззовні) — ну, да є купа інструментарію по типу симуляторів, але коли Ви знаєте «звідки ноги ростуть», то навіть по іншому ті симулятори налаштовуєте, а як вилазить баг — розумієте чому він виліз!

Bash

Це найпотужніший інструмент для будь-якого користувача. Отримавши початкове уявлення, Ви зможете писати власні скрипти (тести), які дозволять скоротити рутинні дії і розвинути у собі інтерес до програмування. До того ж в терміналі є купа утиліт, один тільки текстовий редактор Vim чого вартий!

Зручність & Ефективність

Згадані вище знання дозволять Вам скоротити фрейми, виконувати роботу набагато швидше і ефективніше, тим самим заощаджуючи Ваші час, сили та ресурси проекту в цілому.

З чого починати знайомство з ОС Linux?

Якщо Ви ще не стикалися з цією операційною системою, вибираєте собі підходящий дистрибутив: Дистрибутиви Linux, й сміливо піднімайте хоча би віртуалку або з під Windows встановлюєте. Складність установки мінімальна.

Не має конкретних завдань до роботи?

Тоді розпочинайте свої тренування із вивчення базових термінальних команд для користувача, вони ідентично працюватимуть на Маку, знадобляться при роботі з файловими менеджерами.

Кілька базових команд Linux:

  • ls — показує, які файли маєш, з приставкою -l ( від list), -all(всі);
  • cd — змінити директорію, папочку;
  • cp — скопіювати файли;
  • chmod — змінити дозвіл;
  • mkdir — створити директорію;
  • mv — для переміщення та перейменування файлів команда;
  • rmdir — видалити директорію;
  • pwd — побачити директорію, де ти знаходишся;
  • rm — видалити файл;
  • ftp — законектитися до віддаленої машини, завантажити, видалити файл тощо.

Потребуватимете команду конкретно під свою дію — якщо тренуєтеся, не соромтеся “Кличте Гугл на допомогу! ЧИТАЙТЕ: Як правильно шукати потрібну інформацію у Google

Але врахуйте на співбесіді Гуглом ніхто не дозволить скористатися, тому для поглибленого навчання Linux, зокрема під LAMP, системне адміністрування, DevOps пропонуємо ще IT КНИГИ.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.