Тестер: бути чи не бути? Як виглядають ідеальні курси тестера?

Нетипово цікаве для України офісне життя, висока заробітна плата, заохочення до постійного навчання та саморозвитку, можливість знайомитись з великою кількістю класних людей — саме ці характеристики праці в сфері інформаційних технологій приваблюють багатьох шукачів нової роботи і нового життя.

Армію ІТ фахівців поповнюють не лише технарі ботани з математичним складом розуму, в традиційному розумінні. В ІТ з’являється все більше тих, чиєю найсильнішою стороною є творчість, ефективне планування, менеджерські здібності та комунікація. Серед ряду вакансій з серйозними назвами HR, recruiter, developer, engineer, analyst, writer, designer, впевнено поселилась ще одна професія — тестувальник, скорочено тестер або QA. Як стати тестером ПЗ? І чи варто тестеру платити гроші за своє навчання? Хороші запитання, про них і поговоримо далі:

Які робочі обов’язки у тестера?

Вакансію тестера ПЗ можна знайти під такими назвами: Software quality assurance engineer, Software test engineer, Software tester.

Професійний тестер може заробляти від 500 доларів до двох тисяч. Детальніше у дописі ➡ Яка зарплата тестувальника?

Тестер може працювати у групі, яка працює паралельно з командою програмістів, тестуючи продукт упродовж всього часу його розробки. Водночас, він може шукати помилки самостійно в уже готових продуктах ближче до моменту релізу.

Тестер: бути чи не бути? Як виглядають ідеальні курси тестера?

Деякі компанії на вакансію тестера шукають осіб з технічною освітою. Але ця вимога не є обов’язковою для всіх. Якщо людина володіє певним досвідом, має потрібні навички і показує сильне бажання стати тестером, освіта не матиме значення.

Тестер на роботі щодня повинен виконувати цілий ряд обов’язків:

  • створення та документування тестових процедур
  • аналіз результатів
  • створення репортів про виявлені проблеми
  • тестування на всіх етапах життєвого циклу програмного забезпечення

Що потрібно знати тестувальнику?

Щоб вправно виконувати вищезгадані обов’язки, тестер має розумітись у різних методологіях розробки (Agile, Scrum), платформах та середовищах програмування. Крім цього, професійний тестер уміло користується UNIX, Linux, Windows. Має базові знання кількох мов програмування. Для деяких вакансій необхідне розуміння баз даних. Ідеальний тестувальник поєднує в собі логіку, математичні здібності, допитливість, кмітливість, самокритичність, креативність і бажання вчитись. Нестандартне мислення – ще один плюс.

У тих, хто дочитав до цього місця, може скластись враження, що бути тестером — неймовірно важко. Але це зовсім не так. Навіть не обов’язково володіти усім переліком вмінь. Адже зазвичай, необхідні навички можна розвинути під час курсів тестерів чи навіть самої роботи.

Чи можна стати тестером самостійно?

Вже так набридли численні вебінари і листи, що завалюють рекламу в мережах і наші електронні скриньки, намагаючись щось продати. Це інформаційне сміття змінило ставлення користувачів до вебінарів, уроків і майстер-класів. Все частіше люди не вірять в їхню ефективність. Тим не менше, є справді багато якісних ресурсів, що пропонують навчання для тестерів. Це може бути віддалене самостйне навчанння, перегляд відео, прочитання статей.

Як не дивно, щоб почати самостійне навчання, перш за все треба позбутись ліні. Налаштуватись на навчання, знайти відповідний ресурс і почати рух до цілі. Але треба врахувати, що цей шлях буде набагато довшим. Перегляд численних відео, пошук практичних завдань, неможливість перевірити себе – часто самостійне навчання перестає приносити задоволення і тому не дає достатньо добрих результатів. На цьому етапі легко здатись. Тому багато тестерів обирають не самостійне навчання, а курси під керівництвом ментора.

Чи варто навчатись під керівництвом інструктора?

Однією з основних переваг роботи з інструктором є живе спілкування. На відміну від самостійного навчання, тут можна поставити питання і отримати вдіповідь одразу. Перевагою є і наявність індивідуального підходу до навчання. Ментор перевіряє твою роботу, дає фідбек, мотивує розвиватись і дізнаватись більше.

На щастя, часи нудних лекцій вже у минулому. Інструктор – це не людина, яка вкраде годину твого часу, завалюючи інформацією під диктування. Звісно, відео можна подивитись вдома у найзручніший час. Але чи багато охочих справді знаходять час на перегляд того відео? Інструктор же допоможе на практиці в реальному часі, звернувши увагу на найважливішому і не зупиняючись на тому, що і так зрозуміле.

Чи варто навчатись у групі?

Роботу з інструктором не варто порівнювати з репетиторством. Репетитор зазвичай допомагає ще й дисциплінувати учня. Інструктор є помічником іншого рівня. Саме тому робота у групі – цілком допустимий і навіть більш ефективний варіант.

Тестер: бути чи не бути? Як виглядають ідеальні курси тестера?

Працюючи у групі, учасники мають змогу відчути себе командою. А вміння працювати у команді, як відомо, мастхев для роботи в ІТ-компанії. По-друге, навчаючись у групі, всі мають змогу спостерігати за іншими учнями, спілкуватись з ними, вчитись на своїх і чужих помилках. Це пришвидшує процес навчання і є своєрідним нетворкінгом. Саме під час такого навчання зазвичай дізнаються про нові вакансії, класні компанії та цікаві можливості.

Яким є ідеальний інструктор?

Талановитий розробник часто виявляється поганим вчителем. Він просто не може пояснити те, що для нього є очевидним. Те саме стосується тестерів. Талант у одному не гарантує хороших вмінь у іншому.

Ідеальний вчитель поєднує кваліфікованість і відповідальність. Така людина вміє пояснити складні поняття простими словами. Вона терпляче ставиться до помилок своїх учнів. Готова повторити і пояснити щось по декілька разів. Інструктор має добре розумітись у своїй сфері. Але крім цього, він має ідеально розумітись у людях, уміючи знайти до кожного свій підхід.

Яка вартість навчання є адекватною?

Залежно від кількості годин та типу занять, вартість навчання на курсах для тестерів варіюється від 2 000 до 25 000 гривень. Чи багато це? З однієї сторони, майже $1 000 за курс – значна сума. З іншої сторони, якщо це вартість індивідуального навчання з інструктором, то все стає зрозуміло.

Для того, щоб досягти високого рівня професіоналізму інструктор пройшов довгий шлях навчання, роботи, підготовки до занять та практики. Ця людина уже вклала у себе багато грошей, тож брати низьку ціну за свої послуги вважає нерозумним і нерентабельним. Крім того, занижуючи вартість послуг, ментор знижує її ринкову вартість, а це є нечесним стосовно колег.

Можна розглядати адекватність вартості послуг і зі сторони учня. Уявимо собі, що вартість навчання 200 доларів. Наш уявний майбутній тестер поки є студентом. Разом зі стипендією та підробітком на місяць він отримує лише 100 доларів. Чи доцільно такому студентові віддавати 200 доларів за навчання на тестера?

Звісно, якщо після закінчення курсів студент влаштується на роботу, то відповідь “однозначно, так!” Адже тоді він гарантовано отримуватиме суму вдвічі, а то й втричі більшу за вартість курсів. Відповідно до статистики, середня зарплата тестувальника на березень 2018 року – 10 000 грн. А це приблизно $370.

Тестер: бути чи не бути? Як виглядають ідеальні курси тестера?

А якщо курси будуть марними?

Цифри зарплати виглядають доволі спокусливо. А якщо додати сюди ще й очікування від роботи у прогресивній ІТ-компанії. Всі ці вечірки, спортзали, безкоштовні курси мови і таке інше. Тим не менше, у майбутніх тестерів все ж можуть виникнути сумніви.

Основний сумнів – а якщо курси не матимуть відповідних результатів? На щастя, інвестиції у власне навчання ніколи не бувають даремними. Перш за все, за наявності бажання, від курсів людина отримує знання. По-друге, вона отримує знайомства. І по-третє, курс є ще одним кроком до цілі.

Як казав Стів Джобс у своїй знаменитій промові: “Неможливо з’єднати точки, дивлячись вперед. Це реально зробити, лише озирнувшись назад. Потрібно довіряти точкам, адже певним чином у майбутньому вони з’єднаються.” Тобто, іноді щось може не мати для нас важливого значення зараз. Але озираючись у минуле, ми бачимо, як та чи інша подія вплинула на хід життя і до чого привела. Тож, довірмось точкам. І хорошим інструкторам!

джерело фото: unsplash

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.