Тестувальники, користуйтеся сповна можливостями, які Вам надають Ваші браузери!

ЧИТАЙТЕ дописи:

А прямо зараз дізнайтеся більше про додаткові плагіни браузера для тестування веб-сайтів та веб-додатків. Тільки прошу, знайте міру! Плагінів є мільйон, вибираємо для себе найкорисніші! Надмірна кількість розширень сповільнить браузер.

Особисто я користуюся такими плагінами у браузерах Google та Firefox:

Lightshot — легкий і зручний інструмент для швидких скріншотів. Дозволяє робити скріншоти з будь-якої вибраної області та площі (також відео та флеш), редагувати та одразу завантажувати. Ви можете редагувати свої скріншоти (додавати текст, малювати, ін. функції). Змінювати розмір і перемістити область вибору прямо в браузері, не відкриваючи жодних додаткових програм. Це робить процес дуже простим та легким, плюс підвищує ефективність роботи тестувальника програмного забезпечення.

Movie maker — ще один обов’язковий до установки плагін для тестувальників. Movie maker надає можливість створювати, редагувати, записувати відео, аудіо, зображення під час процесу тестування. Таким чином Ви отримуєте відеозапис для пред’явлення розробникам в якості доказу підтвердження бага. Просто натисніть іконку “записати”, і розширення почне записувати те, що відбувається у Вашій вкладці.

Design Grid Overlay — натягуємо сіточку, перевіряємо чи нічого не вилізло за краї?

Design Grid Overlay plagin

Піпетка, куди ж без чарівної піпетки? Плагін ColorZilla. Просунутий інструмент для превірки кольору, відтінку, накладання градієнта на сторінці. Ось, сподобався на якомусь сайті відтінок кольору, клік — і він уже відомий, можна собі десь такий самий колір зробити 🙂

ColorZilla плагін Гугл

The Web Ruler — звичайна лінійка. Дуже зручна, коли потрібно виміряти розмір елемента і порівняти його з макетом.

PerfectPixel — багатьом нашим студентам надходять тестові завдання при працевлаштуванні на роботу тестувальником ПЗ: звірити PSD макет сайту з фактично зверстаним сайтом — за допомогою саме цього інструменту. Назва плагіну PerfectPixel говорить сама за себе — текст, зображення, графічні елементи повинні співпадати піксель в піксель !!!

Як тестувати сайт за допомогою PerfectPixel? Простіше-простого! У плагін потрібно завантажити зображення макету у форматі .png накласти на сайт і протестувати, все!

Детально все показано у офіційному ролику. Плагін PerfectPixel ідентично працює у FireFox.

MindMup — додаток для безкоштовного створення ментальних карт. Ментальні карти — спосіб документувати своє розуміння процесу тестування, сценаріїв тестування і уточнення залежностей між різними компонентами. Розширення дозволяє створювати свої ментальні карти й працювати спільно з іншими користувачами. Має простий і зрозумілий інтерфейс. Інтегрується з Google Drive і Dropbox. Оскільки, ментальні карти зберігаються у хмарі, вони доступні звідки завгодно — неважливо де користуватися браузером на ПК, на планшеті, або на телефоні.

UX Check — відмінний плагін, але присутній тільки для браузера Chrome. Запускає евристичну оцінку сайту (юзабіліті).

UX_Check плагин хром

Cookie Editor — дозволяє швидко відредагувати, додати, видалити кукі. Практично аналогічний функціонал є в консолі самого браузера, але плагін більш зручний у використанні.

Form Filler — плагін для швидкого заповнення форм на сайті. Надзвичайно зручний коли потрібно зробити тестування форм з десятком полів. Клік і всі поля форми вже заповнені рандомними тестовими даними. Плагін також дозволяє редагувати інтервали в яких підбираються тестові набори і додавати нові поля для вставки.

VPN ZenMate досить відомий плагін для VPN. Встановили, увімкнули плагін і Ваш запит буде відправлений за зовсім іншим маршрутом. В налаштуваннях можна зробити автоматичне перемикання по домену, щоб не перемикати кожен раз руками. У безкоштовній версії мені пропонує обирати місцеположення: Румунія, США, та власне моє Україна.

Postman — інструмент для тестування API-запитів, особливо REST API. Дозволяє налаштовувати і перемикати змінні на льоту, і береже Ваш час. Самонавчається. Наш Антон Деревянченко рекомендує завантажувати ТІЛЬКИ десктопну програму. Але програміст початківець, тестувальник початківець, які навчаються азів професій — думаю, можуть спробувати хоча б що таке Postman у браузері.

Продукт від Katalon Studio, плагін називається Katalon Recorder (Selenium IDE)набір інструментів для автоматизованого тестування веб та мобільних додатків. Включає в себе повний пакет потужних засобів, які вирішують питання, які часто виникають при автоматизації UI тестів, таких як pop-up, iFrame, і wait-time та багато іншого для проведення якісного автоматизованого тестування.

Ghostery — це розширення браузеру спрощує тестування поведінки додатку в ситуації, коли мережа падає і API припиняє працювати. Воно дозволяє побачити всі трекери сторінки і відключати їх при необхідності.

Google Dictionary — корисний, коли потрібно переглянути значення слова. Google Dictionary не перекладає слово, а показує його тлумачення. Якщо Вам потрібен переклад — все просто! встановлюєте плагін Google Translate.

Плагін Google

Розширення Chrome для тестування безпеки і проникнення

XSS Rays — корисне розширення для тестування безпеки. По суті це чистий Javascript XSS сканер, котрий допомагає виявити уразливості XSS. XSS Rays аналізує всі Request Maker — основне розширення Chrome для тестування на проникнення. Дозволяє створювати нові запити, відловлювати запити, зроблені сторінками, погратися з URL -ами, змінювати заголовки і дані POST.

d3coder — ще одне розширення для тестування на проникнення. Дозволяє кодувати і декодувати обраний текст через контекстне меню з Chrome. Скопіюйте текст в буфер обміну і виберіть “Перетворити” в меню. Після перетворення d3coder копіює отриманий текст в буфер обміну. Це класне розширення, що дозволяє перетворювати текст в різні формати, наприклад: base64, rot13, CRC32, UNIX-час.

Site Spider — розширення, яке повідомить про биті посилання на сторінці. Економить час, оскільки не доводиться вручну перевіряти, чи всі посилання працюють. Є можливість обмежити роботу розширення, додаючи обмеження і регулярні вирази. У розширення відкритий вихідний код

Proxy SwitchySharp — приходить на допомогу, якщо необхідно легко-часто перемикатися між проксі. Найбільше мені подобається, що додаток дозволяє створювати правила для автоматичного перемикання проксі, активуючи окремі проксі для відповідних посилань. Також плагін дає можливість приховувати IP-адреси, що робить його непоганим інструментом тестування на проникнення.

Такий ось не довгий перелік. Стараюся не використовую плагінів, які дублюють функції самого браузера — для чого?

Related posts

4 коментарі

    • Дякуємо за Ваш відгк! Мета даної статті була не надати Вам перелік, яким Ви повинні користуватися на 100% наче MUST HAVE, мета цього допису було показати що таке плагіни, розширення addons, магазини браузерів і т.п. і яким чином плагіни розширення можуть допомогти. А свій набір плагінів цілком можливо сформувати самостійно зі схожих плагінів, або зовсім інших які Вам видадуться біль цікавішими та функціональнішими. Окрім того нагадуємо!!! Вміння виживання #1 у ІТ світі – гуглити та шукати!!!

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.