Для простеньких сценаріїв у Gatling доволі хороший recorder. Він працює як Proxy Recorder, що фіксує трафік і перетворює його в сценарій Gatling.

У Gatling передбачено навіть два режими роботи рікордера: HTTP Proxy і HAR Converter recorder.

Gatling Recorder HAR Mode

У режимі HAR користуватись набагато зручніше. Достатньо завантажити лише HAR файл. Сертифікати безпеки і налаштування відповідні у браузері з ними пов’язані непотрібні.

Гарне покрокове відео, як від А до Я скористатись Gatling Recorder у HAR Mode у відео James Willett посилання активне.

Також ми розглянемо приклад додавання у кошик і оформлення замовлення 100 користувачами мультиварки на сайті побутової техніми мережі фокстрот:

  1. Рікордер потрібно запустити:

2. Генеруємо і зберігаємо HAR файл

Для цього ми відкриваємо консоль розробника F12 => обираємо вкладку Network => очищаємо консоль (натискаємо для цього перекреслений кружечок). Перевіряємо чи є галочка у вкладці Preserve log => клік правою клавішею миші і обираємо зберегти наш файл.

3. Завантажуємо наш файл у панелі Gatling і натискаємо кнопку Start

Далі повинне з’явитись віконечко, яке відобразить успішність нашої дії:

4. Заходимо у папку з меню або консолі, кому як зручніше Gatling => User Files => Simulation => обираємо наш записаний сценарій (при потребі редагуємо його, як бажаємо того, зберігаємо зміни і запускаємо.)

5. Для запуску заходимо в папку gatling.bat обираємо циферкою нашу симуляцію і очікуємо виконання нашого сценарію.

6. Результат виконання сценарію можемо переглянути у звіті

або такому:

Gatling Https Proxy Recorder

Gatling https proxy recorder потребує генерування сертифікату і налаштувань браузера.

Наприклад, Firefox налаштовання Інструменти => Параметри => Додатково => Мережа => Налаштування … => Ручні конфігурації проксі: => localhost з портом: 8000 (8888 коли попередній порт зайнятий)

Для Chrome меню Налаштування => Додатково Налаштування Proxy => Галочка вручну. Завантажити згенеровані сертифікати у меню: Налаштувати сертифікати => імпорт сертифікату.

Покрокові дії => на нашому YouTube каналі QAGroup. Ставте лайк. Підписуйтесь. Пробуйте разом із нами у Вас все вийде, ми у Вас віримо !!! Запрошуємо дізнатись більше про Gatling Performance Tool на Воркшопі Олега Заревича 7 травня на Воркшоп: API & Load Testing With Gatling (+Online), Умови та реєстрація за посиланням

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.