Баннер до статті термінів Git

Завантажити даний навчальний матеріал по Git у якості шпаргалки для друку чи собі у нотатки пропонуємо за активним посиланням Git — термінологічний словничок також у розділі КОНСПЕКТИ та КНИГИ розміщено багато ін. хороших матеріалів для навчання QA engineer (тест-інженерів).

Репозиторій (Repository) — це є папка проекту. По-суті являється каталогом файлової системи. В Репозиторії містяться усі файли проекту: файли конфігурації, файли журналів операцій виконуваних над репозиторієм, індекс розташування файлів. У репозиторії також зберігається історія перегляду кожного файлу. Репозиторії можуть мати декілька контриб’юторів і можуть бути як із спільним доступом, так і приватними.

Локальний репозиторій — це репозиторій, розташований на локальному комп’ютері розробника в каталозі. Саме в ньому відбувається розробка і фіксація змін, які відправляються на віддалений репозиторій.

Віддалений репозиторій — це репозиторій, що знаходиться на віддаленому сервері. Це загальний репозиторій, в який приходять усі зміни і до якого збираються всі оновлення.

Приватний репозиторій (Private repository) — це репозиторії, які не мають публічного доступу. Їх переглядати може лише автор або вказані ним особи. Приватні профілі широко використовуються під клієнтські проекти. До прикладу на GitHub -і ця опція платна.

Директорія (Directory) — list котрий ми отримуємо командою “ls”.

Мастер (Master) — головна або основна гілка репозиторію.

Гілка (Branch) — це паралельна версія репозиторію (гілка дослівно). Вона включена в цей репозиторій, але не впливає на головну версію, і тим самим дозволяє вільно працювати в паралельній. Коли вже внесли потрібні зміни, то тоді можете об’єднати їх з головною версією.

HEAD — це мітка поточної гілки, більш детально: ваше робоче дерево, як правило, походить від стану дерева, на яке посилається HEAD. HEAD — це посилання вперед на кожен наступний комміт.

Форк (Fork) — це копія сховища / скопіювати проект. Форк так само можна розглядати як зовнішню гілку для поточного сховища. Копія із відкритого репозиторію на Гітхабі може бути зроблена будь-яким користувачем, після чого передбачена можливість надіслати зміни в Ваше сховище через пулреквест.

Клонування (Clone) — скачування сховища з віддаленого сервера на локальний комп’ютер в певний каталог для подальшої роботи з цим каталогом як із репозиторієм.

Комміт (Commit) — це фіксація змін або запис змін у репозиторій. Комміт відбувається на локальній машині.

Пул (Pull) — отримання останніх змін з віддаленого сервера репозиторія.

Пуш (Push) — відправка усіх невідправлених коммітов на віддалений сервер сховища.

Пулреквест (Pull Request) — запит на злиття форку з основним репозиторієм. Запропоновані зміни. Пулреквест може бути прийнятий або відхилений власником репозиторію.

Мердж (Merge) — злиття змін з будь-якої гілки репозиторія з будь гілкою цього ж репозиторію. Найчастіше злиття branch гілки репозиторія з master гілкою.

Кодревью (Code review) — процес перевірки коду на відповідність певним вимогам, завданням і зовнішньому вигляду.

Сheckout — перебрати із репозиторію будь-який його стан.

Оновитися з апстріма — оновити свою локальну версію форком до останньої версії основного сховища, від якого зроблений форк.

Оновитися з оріджін — оновити свою локальну версію сховища до останньої віддаленої версії цього репозиторія.

Origin — за замовчуванням ім’я стандартного репозиторію.

Upstream — коли мова йде про branch чи fork, з точки зору первинної гілки в оригінальному сховищі їх часто ще називають “висхідним потоком”, оскільки вони є головним місцем, до якого потраплять інші зміни. Поточна branch/fork гілка, у якій Ви працюєте, називається “downstream”.

Функція (Blame) — в Git описує останню зміну до кожного рядка файлу, що зазвичай відображає версію, автора та час. Це корисно, наприклад, у відстеженні, коли додана функція, або яка фіксація призвела до певної помилки.

Співавтор (Collaborator) — особа, яка має доступ до читання та запису репозиторію, запрошується власником репозиторію.

Помічник (Contributor) — це той, хто робить внесок у проект, надсилаючи запит Pull Request, бо не має доступу як автор чи співавтор.

Відмінність (Diff) — відображає різницю в змінах між двома коммітами або збереженими змінами. Diff візуально описує, що було додано або видалено з файлу з часу останнього комміту.

Fetch — забирає дані у Ваш локальний репозиторій, але не зливає їх з будь-якими напрацюваннями і не модифікує те, над чим йде праця в даний момент.

Issue — пропозиції стосовно вдосконалення по проблемах, завданнях або питаннях, пов’язаних із сховищем. Обговорення можуть бути створені для будь-якого (для публічних сховищ), і їх модерують співавтори репозиторію. Кожне питання містить власний форум для обговорення, його можна помітити та призначити користувачеві.

Markdown (Маркдаун) — це простий семантичний формат файлів, який не надто відрізняється від .doc, .rtf та .txt. Markdown дозволяє навіть тим, хто не має вебсайту, легко писати прозу (включаючи посилання, списки, бюлеттені тощо) і відображати їх як веб-сайт.

Open source (відкритий висхідний код, відкрите вільне програмне забезпечення) — це ціла філософія співпраці в інтернеті для тих, хто бажає бути причетним до розробки, розгортання, модифікації нового програмного забезпечення, і своїми силами сприяти його розвитку та обговоренню. Open source програмне забезпечення має відкритий висхідний код, який може бути вільно поширено і використано будь-ким, як у модифікованій, так й незмінній формі. Якщо таке програмне забезпечення ліцензується, то ліцензія не повинна містити у собі обмежень.

Remote — це версія репозиторію, що розміщується на віддаленому сервері, швидше за все, GitHub. Remote з’єднує локальних клонів, щоб зміни могли синхронізуватися.

Ключ SSH — це спосіб ідентифікувати себе на веб-сервері, використовуючи зашифроване повідомлення, оскільки кожен комп’ютер має свій унікальний пароль для іншої служби. GitHub використовує такі ключі SSH для надійного передавання інформації.

Git gui — графічні інтерфейси для Git. Рідне середвище для Git є термінал і могутність Git у консолі. Але більшості клієнтів візуалізація інтерфейсу та праця з мишею є більш звичнішими і зручнішими.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.