IDE pastebin

Сучасний світ стрімко рухається вперед, разом із тим піднімається у ХМАРИ, з’являється новий і все зручніший інструментарій для фахівців різних сфер ІТ. Тобто, традиційне desktop-based програмне забезпечення поступово перетворюється на сloud-based IDE, котре дозволяє використовувати в розробці ПЗ тільки браузер.

Через те що, серед нас багато початківців тестувальників і тих хто намагається починати з програмуванням — для ознайомлення ще один корисний допис із серії #MUST HAVE #Для IT -шників корисні поради. Короткий огляд найпопулярніших IDE.

Кому незрозуміла абревіатура та принцип роботи? ПОЯСНЮЄМО:

IDE (англ. Integrated Development Environment) — інтегроване середовище розробки. У нашому випадку, спрощені он-лайн редактори коду, які особливо зручні для написання і тестування невеликих фрагментів коду, коли є потреба побачити результат негайно, а часу або знань на налаштування повноцінного середовища розробки немає.

Буває таке програмне середовище, ще називається пісочницями (Pastebin -и). НИЩЕ: простенький приклад із JSfiddle html, css, javascript он-лайн редактором. В кожне поле редактора можна ввести код, натиснути Run і одразу побачити результат. Ми скопіювали компонент коду для кнопочок із широко використовуваної бібліотеки Bootstrap, підфарбували весь текст у червоний колір, вибравши селектор CSS зірочку. Ву-а-ля!

Скріншот JSfiddle
Наглядно скріншот нашої операції у JSfiddle html, css, javascript editor

Ось, в даній статті розглянемо здебільшого Fiddle IDE — думаємо Вам вони теж найбільше будуть до вподоби.

Переваги Fiddle -сервісів

Наступна з найбільших переваг — це можливість поділитися власним кодом із іншими розробниками. Опція особливо актуальна не тільки під час розробки великих програмних продуктів, й під час навчання. Наприклад, не вдається знайти помилку самостійно => створюєш посилання => надсилаєш його другові на рев’ю або кудись де тусуються програмісти, форум тестерів, Stackoverflow тощо.

Також вони позбавляють розробника необхідності створювати та тримати документи HTML CSS та JavaScript (або інші файли сирцевого коду будь-якою мовою) локально та дають можливість віддалено зберігати резервні копії створених фрагментів коду.

Найуживаніші бібліотеки уже є автоматично включені в IDE. А тих, які не включені, можна скористуватися пошуком та легко додати.

Надають величезний простір для нашвидкуруч експериментів і практики.

Як правило, кожен сервіс має:

  • вікно для коду з підсвічуванням синтаксису;
  • панель попереднього перегляду результатів виконання;
  • інструменти перевірки валідності коду та виправлення помилок;
  • можливість зберігати сніппети коду у власному аккаунті або завантажувати на свій комп’ютер;
  • можливість шейрити фрагменти коду за допомогою короткої URL-адреси;
  • кілька кольорових тем для редактору коду;
  • можливість додавати найпопулярніші бібліотеки обраної мови програмування;
  • можливість обробляти CSS препроцесори (HAML, LESS, SASS);
  • можливість оновлення коду «на льоту» без перезавантаження сторінки;
  • code forking (можливість використовувати відкритий код інших користувачів у власних розробках).

Крім того, всі Fiddle є безкоштовними (за виключенням кількох преміальних послуг, використання яких можна уникнути) та абсолютно аналогічні в користуванні на різних мовах програмування. Майже для кожної з нині популярних (і не дуже) мов програмування створені Fiddle ресурси. За посиланням: СПИСОК усіх Fiddle он-лайн IDE.

Най… найпопулярніші Fiddle -сайти

Це — .NET Fiddle (C#, F#, VB.NET), Fiddle Salad (HTML, CSS, JavaScript, CoffeeScript, Markdown), JSFiddle (HTML, CSS, JavaScript, NodeJS),net, PHP Fiddle,(вставлю 5 копійок, найкращий серед PHP он-лайн редакторів коду), Python Fiddle, Ruby Fiddle, RFiddle, SQL Fiddle, Refiddle, ScalaFiddle.io, та інші.

Огляд основних Fiddle

Оскільки всі ці сервіси дуже схожі за структурою та принципом роботи, розглянемо лише кілька з них, щоб як уже казали, початківець тестувальник, який тільки починає заглиблюватися в світ розробки не потонув у власному коді, тестуючи його 🙂

JS Fiddle (див. фото вище) повтор, це найкраще місце для швидкого випробування власних ідей з HTML, JavaScript та CSS. Веб-сайт забезпечує окремі вікна для HTML, JavaScript та CSS коду, а також інше вікно з результатами роботи (така собі міні веб-сторінка). Редактор підтримує виділення синтаксису. JS Fiddle дозволяє вибирати з декількох версій кожної з основних бібліотек JavaScript, таких як jQuery, Mootools, Prototype, YUI та Dojo під час тестування фрагментів коду. Також можна зв’язати через URL-адресу власні файли JavaScript та CSS, розміщені віддалено. Code-snippets теж можуть бути збережені та надіслані іншим користувачам. А інтегрований JSLint дає важливі підказки новачкам про те, як покращити код й уникнути помилок.

Python Fiddle схожий на JS Fiddle, за винятком того, що він зосереджений на Python замість комбінації HTML / CSS / JavaScript. Він надає пісочницю для перевірки фрагментів коду Python і підтримує пакет вбудованих бібліотек цієї мови програмування. За необхідності, користувач може імпортувати власні файли та включити їх до проекту.

Скрін pythonfiddle
Скріншот pythonfiddle.com

Засвоїти SQL-синтаксис допоможе SQL Fiddle, що підтримує різні СУБД, включаючи MSSQL, MySQL, PostgreSQL, Oracle і т.д. Якщо Ви стикнулись з необхідністю перевірити певний запит, переглянути деталі його виконання, або оптимізувати щось — нічого кращого за цей інструмент немає.

SQL Fiddle
Скріншот sqlfiddle.com

Системна взаємодія ділиться на дві фази, а саме: створення схеми бази даних та безпосереднє виконання запитів. Користувач може також писати та виконувати власні функції і зберігати їх.

Регулярні вирази є потужним засобом швидкого пошуку потрібного тексту в рядках. Правильні регулярні вирази економлять чимало часу і позбавляють від необхідності писати об’ємні функції. Створювати і тестувати їх дозволяє ще один сервіс — refiddle

refiddle онлайн
Скріншот refiddle.com

Все просто: обираєте синтаксис мови, якою буде реалізований вираз у меню «випадайці» (підтримуються Ruby, JS або .NET, а Python та JAVA — передбачаються у перспективі), задаєте тестові дані й додаткові параметри, і можна перевіряти вираз. Значно пришвидшує роботу зручна підсвітка обраних фрагментів.

На останок серед майданчиків для тестування згадаємо аналог JS Fiddle JS Bin. Js Bin працює як особиста пісочниця, в ній немає взаємодії з іншими користувачами. На видимі створені користувачами шаблони можна увімкнути режим приватності, аби їх ніхто не побачив. Як на мене… менш зручний у користуванні інтерфейс, але для когось це може бути справою звички. Платна версія із розширеними можливостями.

JS Bin Editor IDE
Скріншот jsbin.com

Милуйтеся на усіх фото, як виглядає #Linux Ubuntu — тегую, на випадок, якщо Вас зацікавить й така тема.

Повноцінні Хмарні IDE, читайте у продовженні: Онлайн редактори коду — візуальні IDE (Частина 2)

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.