Jmeter Installation

Історія нашого тіснішого знайомства з інструментом навантажувального тестування JMeter розпочинається… — вірно! Інсталювання JMeter у себе на комп’ютері власними руцями. Програма JMeter однаково добре працює на Windows, Linux та з Ябком. До речі, класна сторінка з Вікі тут гарно перелічені, в одному місці, усі інструменти Load Testing тестування.

Процес інсталювання JMeter -у, звісно може трішки різнитися у кожній ОС (Операційній Системі). Але перш за все, перед тим як почати інсталювати JMeter, слід звірити параметри-характеристики Вашої робочої машини і її деякі налаштування, із системними вимогами JMeter -у. Тобто щоб програма мала змогу працювати, працювати коректно на Вашому компі!

Отже, рекомендаційні вимоги до комп’ютера робочої машини:

Процесор: багатоядерний CPU з 4 чи більше ядер. JMeter сильно багатопоточна програма і чим більше ядер у процесора тим краще.
Пам’ять: 16 Гб оперативної пам’яті є хорошим значенням, щоб імітувати близько 1000 одночасних користувачів і залишити достатньо місця для операційної системи.
Мережа: рекомендується користуватися LAN (інтернет стабільніший) і швидкість теж чим вище тим краще, мінімально 1 Гбіт/с. JMeter імітує величезну кількість одночасних користувачів, які голодні до пропускної здатності мережі!

Пам’ятаєте? З Уроку JMeter #1 Що це таке? ми дізналися — JMeter is a Java-based application. Це значить що перед інсталюванням джімітеру, Ви ЗОБОВ’ЯЗАНІ, тут вже без рекомендацій встановити актуальну версію Java ! Java virtual machine потрібна щоб виконувалися, запускалися (run) і проходили (runtime). Клікаємо на малюнок, переходимо, вибираємо конфігурацію свого компа, ставимо галочку, що ми погоджуємося з ліцензією Oracle Java, завантажуємо файлик з розширенням …бла-бла-бла _bin.exe, (якщо для Вінди) А для Лінукса читаємо інфу нище.

Java Install

Java version install

Інсталюємо стандартно Java клікаючи далі увесь час, доки не побачимо такого оголошення, натискаєте Так. Вкінці має вистрибнути об’ява Success installed !!!

Install Java Windows

Якщо Java наявна, то перевірте її версію згідно схемки нище.

Одного разу у мене була якраз була трабла із джімітером на цю тему, JMeter інсталювався добре без помилок. Опція запуску тестів не працювала. Кнопка run працювала/клікала, але реакції від неї у самої програми не було ніякої. Версія JMeter у мене була встановлена нища ніж потрібно. Версію вище Java можна ставити, як я це бачите роблю по скріншотах, може працювати звісно нестабільно, головне не нищу версію Java!

Jmeter Version History

Version Description
1 first official release
2.13 Java 6+
3 Java 7+
3.1 Java 7+
3.2 Java 8+
3.3 Java 8
4 Java 8, 9
5 Java 8, 9

 

На момент написання цього шматку туторіалу актуальна 5 -та версія JMeter. Версія Java 11 LTS. А ось фоточка якщо пробувати встановлювати JMeter без попередньо інстальованої Java.

cmd error Java

Як інсталювати JMeter у Windows?

У Віндовсі все простіше далі нікуди. Заходимо на офіційний сайт у розділ Download Releases та скачуємо собі останню версію бінарника.

Jmeter version

Після завантаження zip-файлу переходимо до його папки \ apache-jmeter-5.0 потім заходимо всередину папки bin \ apache-jmeter-5.0 \ bin і двічі клацаємо на jmeter.bat для Windows та .sh розширення для Linux / MaC УВАГА!

How install Jmeter

У перший раз джімітер може закинути попередження про небезпеку, натисніть тоді кнопку Додаткова інформація та натисніть кнопку Запустити в будь-якому випадку на комп’ютері під керуванням Windows 10 або на правах адміністратора т.п.

Запуск Jmeter

Наведено знімок JMeter IDE та діалогового вікна About Apache JMeter. Натискаємо так, і ву-а-ля! Готово.

Jmeter IDE

Installing Jmeter у Linux/Mac OS

Встановлюємо Java

Щоб встановити JMeter на Linux або Mac Вам теж спочатку потрібно встановити Java. Усі дії потрібно виконувати під роллю root.

sudo bash or sudo su –

Для подальшого розуміння варто відзначити наступну термінологію по Java:

JRE (Java Runtime Environment) — це мінімальна реалізація віртуальної машини, необхідна для виконання Java-додатків без компілятора і інших засобів розробки.

JDK (Java Development Kit) — це безкоштовний комплект додатків для розробника на мові Java, що включає в себе компілятор Java, стандартні бібліотеки класів Java, документацію і різні утиліти, поширювані компанією Oracle. До складу JDK не входить інтегроване середовище розробки на Java. Тут розробник змушений використовувати зовнішній текстовий редактор і використовувати утиліти командного рядка. Існує два різновиди Java. OpenJDK — це реалізація JDK з відкритим вихідним кодом і OracleJDK — офіційна версія JDK від Oracle. Тому рекомендуємо саме її.

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java

Оновлюємо пакети репозиторію:

$ sudo apt-get update

Виконуємо оновлення які повинні зачіпити залежності пакетів:

$ sudo apt dist-upgrade

І нарешті Download and Install the installer script:

$ sudo apt install oracle-java9-installer

install Java Linux

Інсталювання JMeter

Інсталювати Jmeter -у Linux рекомендую зробити майже у такий спосіб, як із Windows.

Завантажити файл з розширенням .tgz у списку «Binaries» з назвою «apache-jmeter-5.0.tgz» у моєму випадку.

Перейти до каталогу, де завантажено apache-jmeter-5.0.tgz та вилучити вміст файлу, команда:

tar -xf apache-jmeter-3.0.tgz

Далі потрібно перейти до каталогу JMeter:

cd apache-jmeter-5.0

Запустити JMeter наступною командою:

./bin/jmeter

або

./bin/jmeter -?

Теоретично JMeter можна інсталювати наступною командою, і ОС мала би запропонувати останню найновішу версію JMeter

$ sudo apt install jmeter

Але, оскільки такою командою у терміналі із коробки ОС Linux мені встановило стару, одну із перших версій. Те саме стосується версії Java. Рекомендую усі версії попередньо перевірити.

Запустити Jmeter можна у 3 способи:

    • Режимі графічного інтерфейсу — клік-клік по ярличку програми на робочому столі і її графічному інтерфейсу.
    • Режимі сервера
jmeter -n -t script.jmx -r

або

jmeter -n -t script.jmx -R server1,server2,…

більше про це в документації за посиланням + як об’єднувати запуск кількох робочих машин в один запит

  • Режимі командного рядка
bin\jmeter-server.bat

Файлики запускаються командою:

 jmeter -n -t /path to the script.jmx -l /path to save results with file name file.jtl

Якщо переглянете jmeter.properties у папці /bin Вашої установки JMeter, то знайдете JMeter Properties якими можна розширяти команди.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.