«Те, що ІТ – тільки для молодих спеціалістів, неправда. ІТ дуже уважно почала ставитися до дорослих спеціалістів, вони більш сфокусовані. Також, класичним стереотипом є те, що більше шансів реалізувати себе в ІТ мають чоловіки. Жінки в ІТ досягають багато і добре справляються з роботою. Тут питання, де саме цікаво працювати жінкам, в якій галузі», – розповіла Маріанна Нечипор.

А ще вона застерегла від надмірних очікувань і закликала не перейматися негативним досвідом інших: «Надмірні очікування заважають. Скромність в отримуванні винагородження є корисною. Часом, початківцям треба погодитися на менші винагороди, аніж ті, які вони отримували раніше. Якщо цікавить тільки цифра – не варто йти в ті галузі, де треба довго чомусь вчитися. Також не варто перейматися негативним досвідом інших. Варто спробувати самому і навіть, якщо це буде негативний досвід, він буде саме вашим і ви зможете використати його для своїх покращень.

Ми вже шість років вчимо людей і ті, хто впевнені і визначені – проходять цей шлях швидко. Ті хто починає сумніватися – зупиняються і втрачають час».

 

Про фактори успішності працевлаштування, як це відбувається, що є важливим в цьому напрямку поділилась HR-директор Quality Assurance Group Ірина Матвіїв

«Найперше – знання. Це буде відігравати основну роль, тому важливо визначитися, які курси пройти і де отримати ці знання, щоб бути конкурентоздатним. Окрім цього – практичний досвід. Багато курсів пропонують просто теорію. Варто обирати курси, де є можливість здобути досвід на проектах, спробувати зробити щось власними руками і набути впевненості в своїх знаннях.

Якщо говорити про курс «Тестування програмного забезпечення», студенти працюють на трьох проектах, та можуть впевнено обіймати посаду тест-інженера в ІТ компанії. Цей досвід є вагомою перевагою для працевлаштування».

Також Ірина наголосила на важливості складання власного резюме, «яке не повинно бути шаблонним, а бути особливим і унікальним, щоб зацікавився роботодавець». Саме цьому в Quality Assurance Group окремо приділяється увага, «як себе подати і як заявити про себе, щоб тебе помітили».

 

Детально на тому, як правильно підготуватися і як себе поводити під час співбесіди, які є техніки проведення співбесіди розповіли на зустрічі викладачі курсу «Тестування програмного забезпечення» Надія Струс і Іван Нагірний.

Студенти-випускники Quality Assurance Group мали нагоду на цій зустрічі поділися своїми історіями успіху в ІТ, які викликали неабияку зацікавленість присутніх.

 

Майстер спорту з плавання Олександр Соломін прийшов у Quality Assurance Group спортсменом. Сьогодні працює Тест Інженером з автоматизованого тестування, починав з курсу «Тестування Програмного Забезпечення» .

«Коли вирішив змінити професію – подумав про ІТ. Мене цікавило програмування. Коли прочитав більше про це, зрозумів, що не буду отримувати від програмування таке задоволення, як від тренерської роботи. Почитавши про тестування зрозумів, що можу спробувати, що це більш притаманне моєму складу характеру. Коли прийшов на курси Quality Assurance Group вже знав, що буду йти далі в автоматизацію. Тут мені детальніше розповіли про цю спеціалізацію і пояснили, що для цього треба робити. У мене диплом інституту фізкультури. Так, під час співбесід цікавилися чи маю технічну освіту, але це не було вирішальним. На власному досвіді знаю, що не всі випускники інституту фізкультури можуть працювати тренерами. Переконався і в тому, що є багато людей, які мають освіту програміста, але також не здатні працювати за професією. Маю родича, який за освітою програміст, багато років намагається працювати за фахом, але в нього не виходить. Дехто каже, що тестування – це більш нудно. На мою думку, якщо програмування це більш творча професія, то тестування – це дослідження. Досліджувати щось, що вже існує, як роблять біологи. Вони не створюють живі організми, вони досліджують. І освіта в інституті фізкультури дуже схожа, це не технічна освіта, вона базується на вивченні чогось, що створили інші люди. Ти вивчаєш, що створила природа, людський організм, думаєш як його вдосконалити. Тестування до цього подібне. Ти вивчаєш, що створила людина і як це можна перевірити, перевіряєш чи система працює відповідно до вимог, як зробити її кращою. Завдання автоматизованого тестування – зробити перевірку дуже швидко і перевірити те, що людина не може перевірити руками. Кожну галузь в ІТ людина вибирає під свій характер, під своє бачення. Я своє обрав і задоволений, а в Quality Assurance Group мені дали хорошу підготовку до професійної діяльності в майбутньому».

 

Поділилася своїм професійним шляхом в ІТ і випускниця Quality Assurance Group, аспірант «Львівської політехніки» Ольга Федевич

«Я аспірант «Львівської політехніки», асистент кафедри у своєму виші і QA-інженер. Після закінчення університету стала аспірантом, але з часом зрозуміла, що бюрократія у вишах заважає швидкому розвиткові мене як науковця. Я прагла стати інженером, який вміє конкретно щось робити, а не інженером-дипломником. У пошуку напрямку, в якому треба рухатися, в мене визріло бажання стати QA-інженером. Знаючи, що таке програмування і навчаючись на інженерному факультеті, зрозуміла, що це те з чого я хочу почати. Програмування не є абсолютно творчою професією. Це важка розумова робота. На мою особисту думку, творити в ній можна, коли вже є років п’ять досвіду. До творчості тут довгий і тернистий шлях. Я вибрала для себе групу QA-інженерів із забезпечення якості тому, що для мене більш цікаво пробувати знаходити якісь помилки. Як виявилося, це не так легко. І креативність насправді в цій професії є, і дуже багато. Я набираюся більше практичного досвіду. Так само в професії QA є інша сторона, яка складається зі створення технічної документації. Фактично, це формування корисного та потрібного технічного документу, працюючи над яким, я отримую задоволення. Ось так, після закінчення курсів по QA Quality Assurance Group, я зрозуміла, як виглядає інженерна реальність поза межами університету. І маю ще багато планів у цьому напрямку на майбутнє!».

А ще серед випускників Quality Assurance Group, Вікторія Малова-Збир, в минулому спеціаліст по кредитах «ПриватБанку», на сьогодні QA-інженер, Олена Борцова, яка працювала бортпровідником компанії «Міжнародні авіалінії України», а сьогодні QA-інженер, Богдан Запека, в минулому співробітник Інституту з оптичної фізики, на сьогодні QA-інженер, Оксана Складан, успішний проектний менеджер, в минулому – адміністратор весільного салону, Ольга Нетлюх, яка була головним інженером ВАТ «ЛьвівОРГРЕС», у 35-річному віці прийшла в Quality Assurance Group змінювати професію і на даний час працює Flash Integrator в ІТ компанії у Києві та багато інших наших випускників, які прийшли з інших сфер діяльності та стали успішними фахівцями в ІТ сфері.

Руйнуючи стереотипи, можна досягти своєї мрії. Для цього лише варто докласти зусилля і мати бажання. Саме до такого висновку дійшли учасники зустрічі, яку організували і провели викладачі професійної спільноти Quality Assurance Group.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.