Тестуючи ігри нам потрібно розуміти, що може, а що не може робити наш герой за задумом і у порівнянні з аналогічними іграми. Як персонаж повинен бути логічно пов’язаний із сюжетом гри. Це називається дотримуватися балансу класів.

Dungeons & Dragons (D&D), була першою формалізованою рольовою грою, яка запровадила використання класів. Багато подальших ігор прийняли варіанти цієї ідеї. Тому персонажі у іграх створюються та існують не просто так. Здібності, можливості, аспекти поведінки персонажам надаються згідно класів. А вже потім, над класом у кожній грі відбувається своя додаткова диференціація персонажів (раса, вміння чи приналежність).

Окрім того деякі персонажі можуть бути втіленням реальних особистостей, а деякі бути повністю вигаданими. У деяких іграх персонажі відсутні узагалі: аркадні ігри, симулятори.

Детальніше про класи пропонуємо почитати у Wiki А далі давайте розглянемо основні плюс кілька додаткових класів персонажів ігор.

Player Character — вигаданий персонаж гравця, дії якого безпосередньо керуються гравцем гри, а не правилами гри.

Person — персонаж, яким граєте в грі Ви скажімо.

Non-player characters (NPCs) — альтернативні персонажі, які не контролюються гравцем, як правило, керуються самою грою згідно її правил.

Bot (at video game) — термін використовується для позначення ПЗ: персонажів у грі, які роблять те що робите Ви. Наприклад, противники, товариші, члени команди, щоб поповнити брак справжніх гравців. Або деякі боти використовуються для підвищення або заміни Ваших навичок як гравця на рутинних ділянках. Такі боти інколи вважаються обманом і порушенням правил гри.

Боти використовуються в різних жанрах відеоігор для різних завдань. І у кожній грі працюють по-різному. Комп’ютерні контрольовані боти можуть грати проти інших ботів та / або гравців людини. Особливості та інтелекту ботів можуть сильно відрізнятися. Advanced боти містять машинне навчання для динамічного вивчення шаблонів супротивника, а також динамічного вивчення раніше невідомих мап. Тоді як більш тривіальні боти можуть повністю покладатися на алгоритми функцій, передбачених розробником для кожної карти, обмежуючи бота грати лише на картах у зазначені точки.

Різниця між Non-player characters (NPCs) & Bot — бот грає у гру, тоді як NPC представляє гру (або якусь її грань). Керуються боти комп’ютером (функціями), штучним інтелектом (AI) застосовуваним у грі.

Boss (video gaming) — керований комп’ютером супротивник, ворог якого ми зустрічаємо у грі.

Mob (video gaming) — керований комп’ютером (NPCs) персонаж або монстр у комп’ютерній грі, наприклад у рольових відеоіграх.

Alternate character (Альтернативний герой) — керований персонаж на додаток до “первинного” персонажа гравця.

Twin“близнюк”. Додатковий персонаж у ігровому акаунті. Може використовуватися для розвідки, прокачування професійних навичок, накопичування предметів цінностей.

Приклад, як працює: гравець управляє одним персональним персонажем і просувається по грі разом з загоном керованим комп’ютером. Однак гравець може у будь-який момент залишити свого персонажа і взяти контроль над іншим персонажем зі свого загону. Комп’ютер, відповідно, надає гравцеві можливість керувати цим персонажем і бере його під свій контроль тимчасово, а потім гравець собі до нього спокійно повертається.

Gimp (інвалід) — персонаж що не має ігрової цінності.

Профіль (від англ. Profession, “професія”) — професія або спеціалізація персонажа в грі (клас).

Приклади:

Vendor “крамар, лихвар”NPCs персонаж, що займається торгівлею. Продавець, купець, господар крамниці у якого можна купити або обміняти предмети.

Healer “лікар” — тип персонажів, які можуть лікувати інших персонажів, відновлюючи їм окуляри (зір), здоров’я.

DD (англ. Damage dealer) — гравець в комп’ютерних або рольових іграх, при грі в групі наносить в бою основної шкоди противнику (монстру). Його основним завданням є нанесення максимальної шкоди за мінімальний час. Може також називатися дамагером, основною характеристикою є DPS (англ. Damage per second) — величина завдання шкоди за хвилину. 

Крім нанесення пошкоджень на DD можуть покладатися обов’язки накладення на противника послаблень (англ. Debuff), і використання здібностей, які тимчасово виводять противника з бою (ефекти англ. Crowd control). Переважно DD є дорогим і ресурсомістким персонажем у іграх.

DD бувають 2-х видів: RDD(англ. Range damage dealer) — персонажі, які завдають шкоди з відстані, і MDD(англ. Melee damage dealer) — персонажі, які завдають шкоди безпосередньо стоячи біля мети.

Залежності від групи DD поділяються:

Player versus environment (PvE) (Гравець проти оточуючого світу) — стиль гри, “гравець проти монстрів” практично без боїв з іншими гравцями. І навпаки Party vs Mobs ( PvM, гравці проти гравців).

У більшості ігор DD діляться ще на два класи: фізичної і магічної шкоди:

PK (від англ. Player killer (гравець вбивця) — гравці, нападаючі на інших гравців з ціллю вбивати як правило, неочікувано.

Assassin (“душогуб”) — клас ігрових персонажів, що вважають за краще бої один на один. Залежно від типу гри може мати назву Брод (від бродяга) або Рогу англ. rogue (від розбійник).

Cast -и — узагальнена назва класів персонажів, що спеціалізуються на використанні магії (чарівники, чаклуни, чарівники, заклинателі, і т.д.).

Pet (від англ. Pet майже домашня тваринка) — декоративне, бойова або їздова тварина (худоба) Вашого персонажу у грі. Персонажі, які їх вирощують — дресирувальники, звіролови.

Raid boss — найсильніший монстр у підземеллі або у певному місці для виконання завдання.

Party — група гравців, створена для якоїсь конкретної цілі: виконання завдання, похід, певної події.

Tank (Танк) — ключовий клас персонажів з сильною захистом. Так називають персонажів, здатних витримати потужну атаку і які мають здатність привертати до себе увагу великої групи монстрів. У той час як монстри намагаються вбити добре захищеного Танка, з ними розправляються DD персонажі з більш сильними бойовими навичками. Танкувати — означає атакувати самих сильних монстрів.

Більш розширений словник персонажів і ігрового сленгу за посиланням а за наступним посиланням списки героїв найпопулярніших ігор згідно їх виробників.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.