Що таке Knowledge Transferring?

Приклади Knowledge Transferring у організаціях:

Чому Knowledge Transferring це важливо?

Які проблеми вирішує Knowledge Management?

Що таке Knowledge Management?

Хто володіє інформацією, той володіє світом !!! Знання однією із найважливіших цінностей організації. Одначе, часто недокументовані, важкодоступні та ризикують зникнути.

Що таке Knowledge Transferring?

Knowledge Transferring — найчастіше чомусь пов’язують із контекстом найму нових працівників. Проте це не зовсім вірне уявлення. Комунікація у командах для вирішення важливих завдань природно відбувається щодня за будь-яких обставин. Незалежно від того, є компанія і проекти у ній великими чи малими?

Також, зверніть увагу Knowledge Transferring — це не просто процес спілкування, як циркуляції інформації (фактів та даних). І не те саме, що “навчання” — механічна передача знань і певних навичок.

Knowledge Transferring по своїй суті є процесом значно глибшим, передбачає налагодження цілої екосистеми обігу інформації. Що мається на увазі? Перетворення знання що існують у чиїсь свідомості у матеріальний актив: у слова, наочні образи, схеми процесів, якими потім можна поділитися зі своєю командою. Виявлення вмінь учасників команди, подальша адаптація і застосування колегами.

Так, однакових людей не буває, тому часом складно переносити особистий досвід від однієї людини до іншої. Knowledge Transferring якраз повинен уможливити поєднати особисте і практичне.

Передавати знання є різні способи. Використовувати той чи інший метод залежить від культури компанії і того як люди, які працюють у ній сприймають інформацію.

Щоб краще передавати знання різним психологічним типам людей з різними наборами навичок. Потрібно використовувати різні підходи та інструменти, технології.

Приклади Knowledge Management у організаціях

 1. Навчання поряд із наставником на реальному проекті (Mentoring, Shadowing, Парна робота) — це коли новий працівник отримує знання, спостерігаючи за роботою досвідченого працівника і відповідно пробує практичні навички під його наглядом. Класичний приклад від Toyota: коли відкриваються нові фабрики та підрозділи, їх спочатку обслуговують досвідчені працівники існуючих фабрик, а вже згодом поступово відбувається заміна таким чином навченими працівниками, щоб не відбулося погіршення якості виробництва і плямування репутації.
 2. Meetings, зустрічі, збори, дискутони, brainstorming, спільні сесії — дозволяють генерувати нові знання на основі спільних рішень.
 3. Зовнішні аудити, запрошення експертів, консультантів — джерело неупередженої інформації.
 4. Анкетування, опитувальники, відгуки клієнтів
 5. Система управління документами (Document management systems) або звичайна сукупність документів — якщо документів невелика кількість їх цілком можна агрегувати у традиційних хмарах Google Drive або Trello, обмінюватися ними та контролювати дозволи на доступ. Радимо тільки заздалегідь домовитися із працівниками про загальноприйнятні позначки тегування файлів та додавання метаданих, які полегшують пошук інформації. Якщо документів велика кількість рекомендовано створювати вже Бази Знань на основі CMS або вже вкладати кошти у власні Document management systems чи інформаційні портали.
 6. Системи управління вмістом (CMS) — такі як SharePoint та HubSpot дозволяють командам та працівникам, оновлювати та отримувати доступ до інформації в імережі компанії.
 7. Створення Сховища Знань (Knowledge base system (Wiki)/ Information portal) — корпоративний сайт із закритим доступом наповнений інформацією.
 8. Інструменти соціальних мереж — приватні інструменти соціальних мереж, Workplace від Facebook або Slack, чат Skype тощо Дозволяють командам спілкуватися та співпрацювати у спільному просторі. Зберігають історії бесід, дозволяючи працівникам за потреби віднайти раніше обговорювану інформацію.
 9. Чатботи — представляють природну еволюцію управління знаннями. Чатботи відповідають на запитання та запити співробітників, так що їм не потрібно цікавитись, до кого звертатись за потрібною інформацією, не потрібно шукати в CMS, Wiki, історії чатів. Вони можуть використовувати поставлені питання на природній мові і чатбот виведе найрелевантнішу інформацію зі своєї Бази Знань, незалежно від того, де ця інформація живе у організації.
 10. Storytelling, Навчальні відео, Вебінари

Чому Knowledge Transferring це важливо?

Ефект “Поломаного телефону” — пам’ятаєте дитячу гру? Ідентично якщо у компанії кілька відділів, тоді ще важливіше, щоб правильна інформація надходила до потрібних людей. Трапляються ще й інші варіанти, коли працівник не може отримати доступу до інформації, бо не має прав на неї, працівник витрачає час на пошук або відтворення інформації, яка вже існує десь у базі, приймає рішення роблячи тим самим помилки незафіксовані у якості знань, які люди робили раніше.

Отже, зволікання, невірне трактування, відсутність інформації — призводить до затримок, великих факапів та навіть втрати майбутніх перспектив. У масштабному вимірі навіть може виявитися і згубним для бізнесу узагалом.

Наявність прямої системи спілкування та співпраці є ключовим фактором уникнення проблем: Поломаного телефону, Вузького горлечка тощо.

До завдання передачі знань слід серйозно поставитися у будь-якому контексті на будь-якому проекті !!!

Які проблеми вирішує Knowledge Management?

Передача знань може допомогти наступними способами:

 • Прискорити накопичення та розповсюдження знань у Вашій ІТ Компанії.
 • Забезпити простий та швидкий доступ до знань працівникам.
 • Усунути часові та просторові обмеження у спілкуванні.
 • Пришвидшує бізнес-процеси, підвищує ефективність кращого використання бізнес-технологій та ресурсів.
 • Стимулює працівників відчувати цінність обміну знаннями у наданні послуг клієнтам.
 • Сприяє створенню середовища професійного розвитку, і визнає кожну людину як цінного члена команди.

Що таке Knowledge Management?

Knowledge Transferring є складовою частиною Бізнес Стратегії розвитку компанії і Knowledge Management-у — процесу створення, поширення, застосування інформації, ідей, завдань, знову ж таки процесів, інструментів, документів у межах організації.

Ефективний knowledge management підвищує продуктивність компанії на 10-40 відсотків.

По-суті КМ це будь-яка система, яка допомагає людям в організації ділитися, отримувати доступ та оновлювати ділові знання та інформацію.

Для всіх членів команди важливо мати місце, де вони можуть знайти необхідну інформацію, поділитися своєю інформацією, а не тримати все в голові. А також такий підхід допоможе стандартизувати процеси всередині організації, що зробить все послідовним.

Система Knowledge Management безперечно потребує попереднього планування, організації за певною структурою зі спільним доступом до знань, щоб кожен у команді згідно своїх обов’язків володів необхідною інформацією.

Є важливою сферою уваги для бізнесу та для support team працівників, таких як ІТ, HR та Фінанси.

5 простих кроків побудувати Ефективну Knowledge Management System

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.