Обожнюю я Google — ніколи мені для нього не бракує слів 🙂 Гм… сьогодні я замислилася…Знаєте над чим? Більшість робочого часу ми проводимо за комп’ютером. Ми нічого не робимо в день частіше, аніж загуглюємо та скролимо — у пошуках потрібної інфи в інтернеті. Вмиваємося раз на день, чистимо зуби 2-чі на день, їмо 3-чі, дякуємо ближнім, молимося і того менше…

За статистикою браузер від Google, Chrome так само тісно увійшов у наше з Вами життя. Chrome працює на 6 з 10 комп’ютерів у світі. Проте, не дивлячись на таку шалену популярність, ми не так часто використовуємо його функціонал сповна, по простій причині — ми не знаємо про багато функцій і прихованих можливостей Google Chrome, ба не здогадуємося навіть! Ну, як я до сьогоднішнього дня 🙄 Саме тому, вирішила розповісти Вам про кілька найбільш, на мою думку корисних функціональностей браузера Chrome для тестерів QA.

Одного разу, ми уже спілкувалися на тему:«Вміння виживання ІТ -шника №1» ЯК ПРАВИЛЬНО ШУКАТИ ПОТРІБНУ ІНФОРМАЦІЮ У GOOGLE — при бажанні за активним посиланням можна теж ЧИТАТИ

Фішка #1 Використовувати гарячі клавіші для розширень:

Однаково у дописі: ДЛЯ КОМФОРТНОГО ТЕСТУВАННЯ БРАУЗЕРНІ ПЛАГІНИ РОЗШИРЕННЯ — ми теж вже дізналися, що плагінці у різних браузерах можуть істотно розширити їх функціонал.

А запуск розширень за допомогою гарячих клавіш не тільки ще більше спростить нам роботу, але й зекономить ще більше дорогоцінного часу 😆

Отже, як ж нам закріпити ці гарячі клавіші до меню Chrome? Все дуже просто! Спочатку потрібно в адресному рядочку браузера Chrome прописати:

 chrome://extensions/

…і з’являється список з доданими доступними розширеннями браузера. Гортаємо список до самого кінця, доки не побачимо посилання під назвою «Комбінації клавіш». Натискаємо => вистрибує віконечко, як на фото, де ми можемо поставити для будь-якого доступного розширення браузера Chrome довільний набір клавіш для його активації. Але ОБЕРЕЖНО, якщо Ви встановите якусь стандартну комбінацію клавіш, то вона спрацьовувати не буде там де потрібно. Наприклад, комбінація клавіш Ctrl + P буде викликати не друк, а Розширення, яке Ви прикріпите на цю комбінацію клавіш.

Як підключити виклик гарячих клавіш Chrome

Фішка #2 Як перетворити веб-сторінку в PDF

PDF є поширеним і досить зручним форматом, адже він зовсім не важкий і чудово підходить для друку. Якщо Ви знайшли в інтернеті цікаву корисну інформацію, яку Вам потрібно роздрукувати, то зручніше за все зберегти таку сторінку у форматі PDF. Зробити це у браузері Google Chrome дуже просто, слід тільки натиснути клавіші Ctrl+P на Windows/Linux, Cmd+P на Mac. Після цього обираєте варіант «Зберегти як PDF» і наша сторіночка або файл готові до друку. Таким самим чином Ви можете зберігати у форматі PDF своє резюме на тестувальника QA.

Збереження у PDF Chrome

Фішка #3 Як побачити свої збережені паролі?

Ми користуємося безліччю ресурсів, соцмережами, інструментарієм тестувальника, tool -зами, QA management systems, котрі вимагають від нас обов’язкової реєстрації. Мається на увазі створення паролів. О так!!! І не завжди ми можемо використати свій улюблений стандартний пароль. Погодьтеся, у кожного були ситуації… забув-пропало 😳 Але якщо ми користуємося улюбленим і найкращим браузером Google Chrome, то ми легко можемо подивитися усі свої збережені аккаунти, та паролі до них, завдяки прихованим можливостям Google Chrome. Для цього у адресній стрічці браузера, щоб побачити увесь список ми набираємо:

chrome://settings/passwords

Відкриваємо потрібний аккаунт напискаємо очко “Показати” і ось наш забутий пароль тут 🙂

Відновлення паролів у Chrome

Фішка #4 Як відправити e-mail з адресного рядка браузера

Пригадайте, яким способом Ви зазвичай надсилаєте електронні листи? Певне, як і більшості користувачів Gmail та інших поштових сервісів Вам не відомий спосіб спрощення багатьох кроків і кліків входу в поштовий аккаунт? У Chrome для відправки мейла з браузера достатньо прописати у адресній стрічці браузера:

 mailto:receiver@domain.com

де receiver@domain.com адреса отримувача. І одразу побачимо перед собою вікно створення нового листа.

Надсилання листів з Chrome

Фішка #5 Як помістити на панелі обраного меню Chrome більше іконок?

Помічали? Меню закладок Google Chrome, котре складається тільки із обраного? Сайтів, які відвідуєте найчастіше або які Вас зацікавили. У браузері Google Chrome це меню панель може бути наповнене усілякими посиланнями, а чим більше і частіше Ви їх туди додаєте, тим швидше місце для них закінчиться.

Але я знаю одну хитрість, яка допоможе додати істотно більше іконок до цієї панельки. :mrgreen: Настискаємо правою клавішою миші на будь-якій закладці і в контекстному меню вибираємо пункт «Змінити». Таким способом ми отримуємо лише 1 -ну іконку на панелі без назви, яка займає значно менше місця у меню Chrome ніж раніше. Дивіться порівняння там де стрілка:

Іконки на панелі інструментів у Chrome

Фішка #6 Як відкрити блокнот в браузері Chrome

Буває якусь важливу інформацію потрібно занотувати — раніше використовували паперовий блокнот і ручку, сьогодні їх успішно замінили електронні версії. Якщо Ви користуєтеся браузером Chrome і виникла необхідність зробити запис у блокнотику, нам так само не потрібно запускати його окремо, ми також можемо скористатися ним безпосередньо у браузері. Для цього в адресній стрічці браузера прописуємо:

 data:text/html,%20<html%20contenteditable>   

Блокнот у браузері Chrome Запам’ятовувати подібне поєднання слів, швидше за все не потрібно, адже воно досить складне, простіше зберегти адресу, наприклад, у закладці. Смішно, але ніде в мережі не має інформації, як потім окрім закладок той блокнот знайти 🙄 Тому пропоную запис блокнота Google Chrome зберігати у форматі PDF, як ми це розглядали вище трохи.

Альтернативна функція гугл Chrome

Фішка #7 Файловий менеджер одразу у браузері Chrome

Набираєте у адресній стрічці браузера:

file:///

…і отримуєте дерево папочок на Вашому комп’ютері. Простий файловий менеджер виявляється завжди був у Вас під руками! Ось так:

Фішка #8 Використання експериментальних функцій Chrome

Ввівши в адресному рядочку:

 about:flags

…і Ви зможете отримати доступ до експериментальних функцій браузера Google Chrome, спробувати їх, Chrome flags налаштування досить прості й гнучкі. Багато чого з цих прихованих можливостей Google, що там знаходиться можуть виявитися для Вас досить корисними… ну або хоча б поглянути варто, чого такого цікавенького поробляє Google, і незабаром порадує LTS версією? Для того щоб пролистати перелік, набираємо у адресній стрічці браузера, те що ви бачите на малюнку нище:

Фішка #9 Використовувати браузер у якості медіапрогравача

Простіше не буває 🙂 Але як то кажуть спробуй здогадайся! Для чого шукати на комп’ютері по різноманітних меню програму запуску додатку конвертації того чи ін файлу — мишкою пересовуємо аудіо-, фото-, картинку, текстовий файл з локального диску у адресну стрічку браузера, і вони автоматичну відкриваються та відтворюються.

Любі тестери QA! Діліться цією простою та корисною інформацією із друзями нехай вона теж їм буде відома!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.