10-15 років тому повноцінні курси IT, САМЕ курси ІТ, які б навчали ІТ професії з нуля та дозволяли “Ввійти в ІТ” стороннім від цієї сфери особам — існували мало у яких українських містах, навіть великих. Окрім того їх ще не так просто було знайти без інформації «з перших вуст» від родичів, друзів, знайомих. Переважно IT курси засновувалися великими аутсорсинговими компаніями. Успішно мали шанс вступати на ці IT курси тільки ті хто вже оволодів певним рівнем теоретичних знань. Люди навчалися «по крихтах» самотужки за допомогою мережі інтернет, де інформації на той час теж було в р-а-з-и-и-и менше! Або черпали знання в позичених, а коли щастило перепроданих IT Книгах перекладах «O’reilly» від видавництва «Питер» — потертих і неодноразово заклеєних N-кількістю таких самих учнів. Ох, згадати… трудно було… але хто хотів, той досягав цілі, й зараз поважний високооплачуваний Senior.

Позитивні зміни, що відбулися на ринку освітніх ІТ послуг

“Попит формує пропозицію.” Сьогодні послуги з навчання ІТ курсів пропонують ледь не на кожному кроці. Зі збільшенням популярності сфери інформаційних технологій росте і конкуренція серед спеціалістів. Значно зросли вимоги до абітурієнтів на ІТ стажуваннях, на посади Junior, Trainee у всіх ІТ напрямках, без винятку. Саме тому варто велику увагу приділити власному навчанню і підготовці. В цьому матеріалі ми спробуємо Вас фахово проконсультувати, розповісти як правильно слід обирати IT курси аби не помилитися із своїм вибором. Отже,

Поради: як правильно обрати ІТ курси

Перше, на що варто звернути увагу, — чи працевлаштовує освітній центр випускників після завершення курсів. Альтернативою працевлаштування може бути видача рекомендації, яка значно полегшить процес пошуку робочого місця. Якщо Вам нічого з цього не пропонують, варто задуматись, адже за цю саму плату в іншому місці можна знайти курси ІТ з працевлаштуванням або інтернатурою, котра прирівнюється до тестувальнику початківцю до мінімального досвіду роботи.

По-друге якісне ІТ навчання, як і будь-яке навчання апріорі не може бути надто дешевим, а тим більше безкоштовним. Погодившись на відвідування ІТ курсів за безцінь, Ви ризикуєте потрапити до низькокваліфікованих спеціалістів, навчання в яких — марнування часу. Винятком в даному випадку є навчання від «галер», потужних гравців у світі й Україні: GL, SoftServe, Epam, Luxoft ін. подібні компанії. Потрапити туди складно, жорсткий відбір резюме майбутніх QA, попереднє технічне тестування та тестування рівня знання англійської мови, співпесіда — усе як при наймі на постійну роботу.

Хороші платні курси, як правило, пропонують потенційним студентам пройти пробне заняття. Воно дозволяє оцінити методи навчання, рівень викладачів, перевірити свої чуттєві канали наскільки Ви від викладачів сприймаєте інформацію…

По-третє наявність декількох досвідчених спеціалістів високого класу, з досвідом у ІТ 10-15 років — безперечно ознака хорошого навчального центру. Великим плюсом є навчання у декількох викладачів. Це гарантуватиме Вам різнобічний підхід до теорії і практики. Крім того подача навчального матеріалу у всіх викладачів мусить бути однаковою для всіх студентів. Тобто неупередженою без поділу на слабших, сильніших, улюбленців т.п.

По-четвертеВІДГУКИ, так відгуки ДУЖЕ важливі, але їх треба «фільтрувати». Не варто довіряти надто позитивним або навпаки надто негативним відгукам у мережах інтернет і соцмережах. Дуже часто вони проплачуються з ціллю приваблення аудиторії. Добра ідея поговорити зі знайомими, яким вдалося побудувати успішну Кар’єру в ІТ, розпитати де вони навчалися, запитати їх думку, отримати рекомендації, контакти.

Якщо ж друзів дотичних до ІТ не має, ознайомтеся із статистикою реально працевлаштованих студентів. Цілком реально, що досвідчені сеньйори QA успішні в роботі, але не володіють даром навчати інших.

П’яте — це ОБОВ’ЯЗКОВЕ домашнє завдання. Звучить банально, але це правда. Робота вдома, в комфортних умовах — важлива частина навчання тренувати елементи самонавчання, навики самодисципліни, самоменеджменту. Плюс, контроль — знання матеріалу має регулярно перевірятися. Часті контрольні роботи сприяють ефективнішому повторенню і запам’ятовуванню інформації. Кінцевий повноцінний складний дипломний проект — доречний додаток до портфоліо та резюме початківця у ІТ.

ВАЖЛИВО ДІЗНАТИСЯ чи надаються студенту в доступ всі навчальні матеріали. Інколи стається так, що Ви зобов’язані докуповувати окремо книги, доступ до кабінетів із електронними матеріалами, доступ до закритих груп. Таким чином, ціна навчання значно збільшується. Навпаки на хороших курсах Вам залишать доступ до матеріалів навіть після закінчення навчання — по життєво.

Загальновідомо, англійська мова для IT-спеціаліста — MUST HAVE Знання англійської мови на високому рівні відчутно допомагає в конкуренції з іншими QA спеціалістами при працевлаштуванні. Поцікавтеся, входить вивчення англійської мови у вартість IT курсів чи не входить? Деякі ІТ курси включають англійську мову у навчальну програму, деякі пропонують таку послугу за невелику доплату.

Шосте: навчання не має бути надто теоретичним. Ідеальна пропорція теорії до практики — 70% теорії на 30%. Потрапивши на ІТ курси, що рекламують БАГАТО практики — Ви ризикуєте перетворитися на «мавпу». Викладати теорію необхідно, бо Вас потрібно навчити ДУМАТИ правильно. Навпаки відсутність практики негативно впливає на процес засвоювання і розуміння теоретичної інформації.

Другорядне: вибираючи ІТ курси, звертайте увагу на сайт. В сучасних умовах веб-ресурс — обличчя компанії. Особливо стосується людей, які викладають інформаційні технології. Важливо, щоб на сторінках можна було б знайти інформацію про актуальну навчальну програму, викладачів і ціни.

Які курси ІТ варто обходити стороною

Часто різноманітні «другосортні» ІТ курси рекламують, пропонують, продають красномовні обіцянки, котрі в реальності нічим не підтверджені!

  • не відвідуйте комерційні ІТ курси, де Вам попередньо гарантують повернути Ваші гроші в разі, якщо Ви не знайдете роботу. Це лише приманка для легковірних. Насправді в контракті є маса пунктів, які дозволяють навчальному центру обійти це правило. Подумайте логічно, банально: оренда, електроенергія, канцелярія — не безкоштовні;
  • не відвідуйте ІТ курси, які щойно відкрилися. Тут, “пан або пропав.” На ринку багато «одноднівок», які не приносять своїм студентам ніякої користі;
  • не варто вестися на пропозиції «зробимо з Вас ГАРАНТОВАНО СУПЕР фахівця за 10 днів, 2 тижні, місяць. Вивчення будь-якої науки — тривалий і складний процес! Обіцянки навчити Вас всім тонкощам за короткий період — просто ще один спосіб привабити легковірну аудиторію. Вам повинні пояснити, що багато чого ще залежить від Вас самих, і аудиторне навчання потрібно постійно підживлювати самонавчанням і самоосвітою, покращувати свої комунікаційні навички, розвивати Soft Skill навички — аби залишатися на плаву в ІТ, а не опинитися в несподіваний момент за його бортом. У напрямку Тестування Програмного Забезпечення мені складно пригадати вдалий яскравий приклад. А от знайти скажімо роботу програміста з кваліфікацією застарілих мов програмування: COBOL, DELPHI, Fortran значно важче чим із знанням того ж JavaScript та фреймворків.

Підсумок:

Золоті слова Генрі Форда:

“Успішні люди вириваються вперед, використовуючи той час, який інші використовують в пусту.”

“У звичці заощаджувати дуже легко дійти до абсурду. Краще навчити дитину правильно витрачати гроші, ніж заощаджувати їх. Молоді люди повинні вчитися вкладати, а не відкладати. Їм слід вкладати зароблені гроші у себе, щоб підвищити свою цінність та корисність; після того як вони досягають вершини своєї корисної діяльності, приходить час і для того, щоб відкладати більшу частину доходів у скарбничку свого гарантування забезпеченого майбутнього. За цим принципом Генрі Форд до 30-ти років не відклав ні центу, все витрачаючи на свою освіту .”

Знання — це не вантаж за плечима носити. Навчайтеся — бо Ви варті найкращого!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.