Зареєструватися на курс

Курс розрахований на 10 занять тривалістю 2,5 години кожне.

Заняття відбуватимуться 2 рази на тиждень з 19:30 до 22:00

Старт курсу: 24 липня 2018

Місце проведення: м.Львів,вул,Водогінна 2, оф.307
Вартість навчання: 5 000 грн. , а для студентів QAGroup- 4 500 грн.

Програма курсу:

1. Introduction to API. API documentation. Comparing different APIs. SOAP vs REST.
2. Tokens. HTTP Status Codes. JSON, XML. HTTP Methods.
3. Git Essentials. Bitbucket. Creating project on repository.
4. Postman Introduction. Postman
5. API Development based on project documentation.
6. API Development based on project documentation.
7. API Testing. Construct tests within Postman.
7.1. Analyzing Flows by exploring API requests-respones from dev tools/fiddler and build API sequences and execution plans based on flows
7.2. Developing Tracematrix for business flows
8. Postman BDD. Postman Runner. Newman. Performance Testing.
9. Bulding СІ around API testing. Jenkins
10. Conclusions. Retrospective.

Чого ви навчитеся?

Тестування REST API з використанням інструментів Postman, Postman Runner та його консольного клієнта Newman дозволяє розділити яка частина Веб чи Мобільного проекту винесена на такий архітектурний рівень як API. Саме це допомагає у розумінні яка побудована робота клієнта з сервером на рівні роботи з даними, якими даними обмінюються клієнт з сервером. Дане тестування можна швидше віднести до Back-end тестування, оскільки може взагалі відбуватися без наявності візуального представлення (Користувацького Інтерфейсу).

Виконуючи таке тестування ми можемо в першу чергу впевнитися, що всі API методи відпрацьовують правильно , та створивши відповідні тестові перевірки також упевнитися у правильності даних, їх повноті та відповідній валідації (створюючи тим самим негативні сценарії).

Окрім того, маючи вже саму систему, а саме її частину представлення (Користувацький Інтерфейс) ми можемо відслідковувати, які методи виконуються та їх почерговість в розрізі бізнес сценаріїв, що дасть нам змогу побувати WorkFlow Testing, створивши ланцюжок виконання методів та тестів відповідно. Великою перевагою такого підходу є те що ми виконуємо тестування основних бізнес сценаріїв через виконання API, можемо виконувати тестування Продуктивності (Performance) та робити це все з єдиній системі CI.