Git баннер

У 2010 -му, коли відбулося моє перше знайомство із системою керування та контролю версіями Gіt та відповідно GіtHub — інформації здавалося було досить, але тоді то було лише поверхневе враження. Виникали які нестандартні труднощі — дізнатися відповідь було вкрай складно. Сьогодні ж можна віднайти велику кількість безкоштовних ресурсів, на будь-який смак, котрі дійсно зможуть допомогти опанувати як основи Gіt, так і пізнати більш просунуті опції Гіту.

На наш погляд, найкраща MUST HAVE підбірка по Gіt -у:

Узагалі в головних рисах: Що таке Git ? Основні команди гіту. Вдало описано тому й зі «старту» пропонуємо ознайомитися в українській версії Вікіпедії Або що таке GitHUB? Див. Вікіпедія.

Gіt Туторіал — це най офіційніше джерело вивчення Gіt, й розпочати вивчення Гіт -а ми рекомендуємо саме з нього.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На посилання BOOK у Gіt Туторіал -і. Це офіційна книга про Git, що доступна всім і кожному. У даній книзі покривається усе необхідне від основ, до аспектів внутрішньої реалізації.

Книга по Git доступна УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ !!! онлайн, її для зручності можна завантажити безкоштовно у різноманітних форматах та купити друкований примірник на Amazon.

Також керівництво доступне у вигляді сторінки-менеджера, доступ до якого з терміналу можна отримати набравши команду man gittutorial => відповідно отримуємо у відповідь:

Git wiki енциклопедія по Git — це теж офіційне джерело. Тут можна знайти будь-яку цікаву інформацію: документацію, керівництва, шпаргалки і т.д.

Git wiki скріншот туторіалу

Git Reference — третій офіційний ресурс по Git -у. Сайт був створений командою GitHub. Являє собою швидкий гайд по основним командам системи з прикладами їх використання та застосування. До речі, вихідний код сайту відкритий.

Git References скріншот ресурсу

Ry’s Git Tutorial — доступно написане велике онлайн-керівництво, що зачіпає не тільки всі основні фічі Git, а й просунуті теми на зразок роботи з патчами і низькорівневими командами. Але «фішка» в тому, що кожна тема супроводжується реальними прикладами.

Ry`s Git Tutorial фото туторіалу по Git

Visualizing Git Concepts with D3 — це вебсайт, який використовує D3 (JavaScript-бібліотеки для візуалізації даних) для того, щоби допомогти користувачам зрозуміти основні принципи Git. Сайт надає інтерактивну консоль-оболонку, в якій можна вводити команди і одразу отримувати наглядні результати. Просунуті аспекти тут не зачіпаються, але це відмінний ресурс для наочного вивчення основних команд Гіт -a у режимі пісочниці.

Visualizing Git Concepts with D3 приклад

Наступний ресурс схожий на попередній Learn Git Branching, але його беззаперечна перевага в тому, що він спілкуватиметься з Вами рідною, зрозумілою, солов’їною — УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ 🙂

Learn Git Branching

І останній ресурс котрий мені подобається Git How To — УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ теж під гаслом: “Якщо хочеш чогось навчитися, потрібно пробувати!” Відмінний у тому плані, що у ньому пояснюються ази від А до Я, навіть розглядається створення папки гіту під проект на своїй машині та її ОС. Уділяється увага практиці оперування папками та каталогами за допомогою консольних команд, а не під графічною оболонкою.

Related posts

2 коментарі

  • Дякую за матеріал. Немає посилань на вказані ресурси. Це така фішка? Стилистика оформлення просто шалена.

    • Дякуємо за зауваження Максиме, обов’язково посилання додамо згодом. А стосовно стилістики, то чим саме не подобається? Наш журнал для QA ще на етапі зародження і багато чого ще можна поміняти. Плюс запрошуємо долучитися усіх небайдужих до процесу. Узагалі ідея задумувалася, що дописувачами будуть наші студенти і усі бажаючі.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.