Читайте захоплюючу історію стюардеси Марунчак Наталії, 30 років. На даний момент Quality engineer у компанії ISD. Молода мама, берегиня сімейного затишку, яка одного дня, по своїй добрій волі все ж таки, проміняла небо на кар’єру тестувальника в ІТ. Та про те, як небо навчило її цінувати понад усе — дорогоцінні миті перебування з близькими на землі.

 

Наталія розпочинає розмову:

— Мій проект у компанії ISD пов’язаний із розробкою програмного забезпечення для медичних лабораторій, які знаходяться у США. У ньому я займаюся безпосередньо тестуванням. Працюю у компанії близько 2-х років, останні пів року перебуваю із синочком у декреті.

А як ти прийшла у цю компанію?

— Перші курси закінчила восени, але я відчувала, що моїх знань ще недостатньо для отримання роботи. Тому через 2 місяці я пішла на курси до Quality Assurance Group на курс «Основи тестування ПЗ”. Паралельно з цими курсом я вирішила пройти курс “Реляційні бази даних SQL” також в QAGroup.

Окрім того, ще деякі прогалини намагалася заповнити самотужки: читала статті в інтернеті, проходила он-лайн курси, включаючи курси, які стосувалися не лише безпосередньо тестування, а які мали також відношення до програмування, вивчала основи мов програмування. І так день за днем, місяць за місяцем я набивала свою власну базу знань.

Проте роботу, реально, знайшла багато чим завдячуючи курсам Quality Assurance Group. Їх мені порадив друг, який тут раніше навчався. Ми з ним зустрілися та поспілкувалися після того як я закінчила свої перші курси. Він відповів, що мої знання були б достатніми, якщо б не було такої конкуренції, як зараз і не такий великий наплив людей. Я прямо запитала, що мені робити? Він порадив мені йти на курси, які закінчив сам через перевагу у сприянні у працевлаштуванні.

Що ти вважаєш ці курси тобі додали?

— У мене є з чим порівняти, і я говорю це відкрито людям, які мене запитують. Мені особисто, тут дали ВСЕ. Курси Quality Assurance Group, НАЙГОЛОВНІШЕ дали мені достатньо знань, щоби працевлаштуватися на роботу тест-інженера.

У ІSD була моя друга співбесіда. Із відповіддю мені зателефонували одразу на 2-й день, сказали, що я можу розпочинати роботу. На той час я ще навіть не встигла отримати сертифікат про закінчення курсу. Пригадую, що моїй радості тоді не було меж (сміється), адже направду для досягнення цієї цілі було покладено чимало зусиль!

На першій співбесіді мені теж запропонували роботу, але трошечки іншого плану, тому я відмовила, бо мені хотілося працювати безпосередньо над тим, чого мене навчали на курсах.

Коли ще у мене не закінчився випробовувальний термін у ІSD, зі мною зв’язалися HR з компанії Global Logic. Запросили на співбесіду. Її я теж пройшла успішно. Потім дуже довго думала, бо це компанія, яка на слуху, відома, де розробляється багато різнопланових проектів. У мене відбулася розмова з керівництвом, у дружній, абсолютно, формі і я залишилася на ІSD. Оскільки, зрозуміла, що ІSD для мене дуже хороша школа, дуже хороший старт. Там зібралася дуже класна команда, команда професіоналів, які мені насправді допомагали на початку і продовжують допомагати далі! Quality Assurance Group навчили мене основ, а ІSD поглиблюють мої знання. Я вже повністю з головою варюся у тестуванні.(сміється)

Я зрозуміла, що психологічно не готова повністю змінити проект, перейшовши у нову компанію. Це так якби було залишити роботу на пів дорозі, незакінчену. Спочатку потрібно закінчити одне, а потім братися за щось інше. Відпрацювати проект повністю в котрий прийшла. Тобто так, щоб знала і розуміла проект настільки добре, як кажуть з закритими очима. І лише тоді можна йти вперед.

На мій погляд, дуже важливо доводити справу до кінця. Плюс мені сподобався колектив, мені у ньому комфортно працювати.

З чим ти пов’язуєш те, що тебе так швидко взяли на роботу? Чи тобі достатньо було твоїх знань? Можливо ти до того була якось готова? У тебе була додаткова підготовка?

Я прекрасно розуміла, що конкуренція велика, багато людей зрозуміли, яка це перспективна галузь. Щоб не гаяти даремно часу, паралельно навчанню, ще інтенсивно займалася пошуком роботи. Відправляла свої резюме у різні ІТ компанії, просто на їх мейл, незважаючи, потрібні їм були працівники мого профілю чи ні.

Повторюю, я також додатково навчалася самостійно. Це, на мою думку, вкрай необхідно! Наприклад на курс приходить 20 людей і всім дають однаково, можливо не всі одразу, але згодом усі разом з тобою будуть шукати роботу. Ну нехай 15, 10 людей точно. І якщо не вчити нічого додатково, логічно — ти не будеш мати переваг. Потрібно, однозначно, щоб твоє резюме і твій багаж знань переважали над іншими.

Наскільки щільною була твоя завантаженість?

— Я вважаю, мені було навпаки легше чим іншим, бо я на той час була в дома, не працювала. Мені не потрібно було бігти нікуди після роботи. Ввечері я йшла на курс, а вдень мала час на навчання, пошук роботи.

Що тобі подобається у твоїй роботі? Чи ти не втратила до неї інтерес? Чи у тебе не має бажання її змінити? Чи навпаки дуже хочеться повернутися?

Читачам буде цікаво!

— Звісно, я хочу повернутися на роботу тестувальника із декретної відпустки. Бо знаю, що є ще багато неопрацьованих нив. Можна себе розвивати та розвивати у галузі тестування. Поняття тестування являється широким. Новітні технології рухаються вперед семимильними кроками, інтернет усюди. По ланці кар’єри я хочу йти на менеджерських посадах далі вперед PM, тобто проектного менеджера. До теми допис-пояснення: Що таке проектний менеджмент і професія проектного менеджера в ІТ

Скільки ти пропрацювала та вийшла заміж?

— Через рік.

Це теж ІТ –шник?

— Ні, зовсім не має відношення. І зовсім не планує сюди.

Як ти на даний момент плануєш своє повернення?

Ти залишила роботу у своїй компанії тому, що у тебе народився син. Розкажи, ти якось вчишся? Відстежуєш, що відбувається на ринку?

— В інтернеті є багато безкоштовних он-лайн проектів під тестування. Та навіть не потрібно шукати проектів. Можна відкрити будь-який сайт та його тестувати. Я читаю статті, читаю що йде вперед, що розвивається, на що звертати більше уваги? Ознайомлююся з автоматизованим тестуванням. Розглядаю варіант проходження курсу по автоматизованому тестуванню в Quality Assurance Group.

Як ти прогнозуєш розвиток сфери ІТ в найближчому майбутньому.

— Все йтиме вперед більш стрімкіше, конкуренція загострюватиметься все більше як між компаніями так і між спеціалістами.
Будуть з’являтися нові ідеї і нові напрямки. Тому потрібно обов’язково займатися саморозвитком щоб триматися завжди на плаву.

Розкажи трохи про себе, який ВУЗ закінчила?

— Закінчила я Львівську Комерційну Академію. У мене спеціальність: Міжнародні економічні відносини. Але економіка — це не моє. Я більше гуманітарій, маю схильність до іноземних мов. Узагалі я ніколи не думала, що піду в ІТ, якщо чесно. Ніколи.

Під час навчання я працювала перекладачем, письмовий та усний переклад. Все мене влаштовувало, окрім оплати праці. І я почала шукати, щось інше. Я працювала там з 3-го курсу по 5-й, але розуміла, необхідність йти далі.

І випадково натрапила на вакансію борт-провідника на міжнародні Авіалінії України. Такий момент… Ніхто мені не сказав давай, класно, пробуй…в принципі так само як і з тестуванням. Всі сказали: «То не твоє!». Казали, щоб попасти на авіалінії потрібно дуже великі зв’язки. Там дуже все складно! Тим не менше хто стукає, тому відчиняють двері. Я пройшла спершу одну, далі другу, потім третю співбесіду….. Кожна наступна була складніше попередньої. Таким чином я потрапила на авіалінії.

Працювала я там 6 років. Спочатку звичайним бортпровідником, пізніше старшим членом екіпажу. Все було дуже цікавим, класним, за винятком одного мінусу: я хотіла завжди повертатися до дому. Мені жахливо надоїли орендовані квартири, готелі, сімейні свята в небі, коли всі рідні збираються разом у близькому колі! І треба було вже вирішувати, що для мене важливіше. Час проходить, ми бачимо світ. Все гарно. Але люди з якими нам хочеться проводити час десь далеко на землі, коли ти в небі. Хочеться бачити, що міняється в їхньому житті, ділитися, що нового у тебе. Для мене це не повинно було обмежуватися лише розмовами по телефону.

Тому працюючи на цій роботі, почала задумуватися, куди мені йти далі? Я хотіла повернутися до Львова. Жила, на той час, у Києві. Основна база наша була у Києві. Я довго вагалась, що саме обрати. Робота повинна приносити задоволення, як фінансове, так і моральне.

Думала, гадала… І все одно не розглядала сферу ІТ. У мене двоюрідний брат працює програмістом, але він ще зі школи мріяв ним бути, багато вчився сам. Він мені розповів трошки про тестування. Я спочатку поставилася до його слів з недовірою. То потрібно мати математичну освіту, фізику знати? А я ж гуманітарій? Він пояснив, не треба точних наук, математики, тим більше писати чи розуміти коди. Хіба би згодом захотіла розвиватися у цьому напрямі. І можливо ти себе там і знайдеш в тих кодах.

Я почала дивитися, читати про це у Інтернеті, шукати курси. Ну, й так мене занесло сюди. Перехід із стюардеси у ІТ – шники для мене був кардинальний.

Хороший рівень знання мов надавав можливість вибирати різноманітні міжнародні маршрути. Це постійне спілкування з пасажирами, людьми. І ось ти потрапила у ІТ. Ця зміна кардинальна і несподівана для тебе.

А що саме тебе привабило більше у ІТ? Чого такого на противагу, що ти залишила омріяну багатьма дівчатками професію стюардеси?

— Безперечно, у небі був цікавий період. Цікавий, бо постійно нові місця, нові люди. Графік різний. На перший погляд, ніби не є така рутина. Але це тільки на перший погляд…Зрозуміло, скажу як людина, яка в тому проварилася достатньо. Це зі сторони романтика й краса, а насправді то є адський труд. І не є все так легко, наскільки виглядає. Так, на якийсь час я себе там знайшла. Є такі люди, які залишають цю роботу відразу, бо розуміють, що це не їхнє. А мене влаштовувало все, крім того, що я просто хотіла бути вдома. 2 роки коли ми літали зі Львова, коли Львів був базовим аеропортом, мене влаштовувало абсолютно все. Але 4 роки живучи в режимі “не в себе вдома”, з чужими людьми, було вкрай важко. Особливо, коли бували дуже тяжкі рейси – тоді ще більше хотілося повертатися саме до дому. Вважаю, відчула кайф від роботи стюардеси повністю!

Працюючи в ІТ, я теж спілкуюся з людьми, у мене так само є колектив. Він сталий постійно, але є й нові люди, це замовники, учасники різноманітних курсів, майстер-класів. Є можливість відвідувати форуми, конференції, де збираються розумні люди, з якими можна поспілкуватися на потрібні та цікаві мені теми, люди крутяться у тій сфері що й я. Дуже багато цікавих… Було би бажання і час з усіма спілкуватися! Але беззаперечний плюс – я вдома, я знаю що таке вихідні, я встигаю усе.

А перспективи?

— У небі я досягла свого найвищого рівня, а у ІТ у мене все починається. Є куди розвиватися, безліч доріжок, було би бажання. Хочеш більше спілкуватися із замовником? Будь-ласка. Хочеш бути бізнес-аналітиком? Будь-ласка – дорога відкрита. По кодах, як казав мій брат – у автоматизоване тестування. Брати вищі ланки – у прожект-менеджмент.

Кого ти особисто не бачиш в ІТ сфері? Хто на твою думку себе не знайде у ракурсі тестувальника?

Ось я наприклад доки не спілкувалася із програмістами завше вважала, що вони повинні бути якісь зашурані, з математичним складом розуму ботани, розсіяно-геніальні люди. Зараз бачу, що це зовсім не так. У ІТ може йти практично кожен.

— Людина, яка не буде любити свою роботу і не буде мати бажання її вивчити. І людина, яка не буде вміти спілкуватися з іншими людьми. Хоча, може, я й помиляюся. Мені здається, якщо ти людина відкрита, хочеш вчитися, маєш бажання, то тут легко себе знайти. Насправді ІТ галузь не є така вузька, як то здається на перший погляд, і як мені також раніше здавалося. Насправді, купа різних професій, різних гілочок, де можна себе реалізувати.

А яких цікавих людей із якими захопленнями, унікальними професіями як у тебе ти зустріла в ІТ?

— Хіба спортсмени. У мене друг програміст він стрибає професійно з парашута.

Розкажи тоді ще щось про свої захоплення? Що ти любиш у вільний час.

— Я людина активна, не можу всидіти на одному місці, постійно намагаюся себе чимось зайняти. Не знаю звідки, але у мене є постійне бажання до чогось такого екстремального! Мені подобається стрибати з високого моста, літати фігурами вищого пілотажу, швидко водити автомобіль, люблю поганяти з друзями на квадроциклах…. В той же час, інколи мені до душі просто спокійна рибалочка в якомусь гарному затишному місці…люблю відпочинок, десь на природі в горах. Займаюся спортом, плаванням.

Яка у тебе мрія на найближче майбутнє? Нехай це дрібничка буде, але така відповідь показує справжню сутність людини із середини.

Може ця мрія дивна, а може проста і буденна? Може це через 10 років стати директором компанії? А може у тебе кожен день, нова мрія? Якщо не можеш сказати на 5 чи 10 років, то чого тобі хочеться зараз?

— Зараз хочу Різдва. Бо на Різдво ми запланували з чоловіком зібрати наших найближчих родичів разом і відсвяткувати наше перше Різдво у власній квартирі з нашим сином. Я дуже цього хочу, бо мені цього дуже бракувало багато років. Вперше за 8 років ми збираємося такою великою родиною. У мене вдома, де я буду господинею.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.