Девід Даймонд, Лінус Торвальдс

    Книга російською мовою. Написана другом Лінуса Торвальдса, американським журналістом,  Девідом Даймондом — з ним у співавторстві.

    «Just for fun» —  суміш автобіографії з міркуваннями. Історія молодої людини, у якого, незважаючи на бурхливий зліт кар'єри — зовсім не закрутилася голова.

    У книзі висвітлена історія, як все почалося з того, що  звичайному фінському студенту захотілося написати власну програму емуляції терміналу. Потім він почав розвивати і удосконалювати її, і у нього в результаті вийшла операційна система. Лінус назвав її Linux та помістив у Інтернеті, закликавши всіх бажаючих вносити в його операційну систему зміни й завантажувати її собі для особистого користування.

    Програмісти всіх країн, колективно, потянулися над нею працювати. Згадано релізи перших недолугих версій, заплаток, виходи перших комерційних продуктів Linux, і побоювання спільноти на цей рахунок. Відзначено відомих людей, які докладалися до участі у світовому проекті. Як Джобс зокрема Fork Linux та пристосував на свій смак. Зображається ієрархія внесення змін і виокремлення дистрибутивів. А також філосовські роздуми: Яким чином Лінусу Торвальдсу вдалося настільки успішно організувати стихійну, розрізнену масу люду? І куди далі рухатиметься розвиток програмного забезпечення?

Published:
Genres:
Tags:

  Увага! Книга доступна завантажити «Just for fun» безкоштовно під обкладинкою.

Таненбаум Э., Вудхалл А.

Book Cover: Операционные системы. Разработка и реализация

Третє видання класичної праці Ендрю Таненбаума «Operating Systems: Design and Implementation» - це єдиний в своєму роді підручник, в якому успішно поєднуються теорія та практика побудови операційних систем. У книзі детально описуються процеси і межпроцессное взаємодія, семафори, монітори, передача повідомлень, алгоритми роботи планувальника, введення / висновок, дозвіл тупикових ситуацій, драйвери пристроїв, алгоритми управління пам'яттю, розробка файлових систем, а також зачіпаються питання безпеки і захисту даних. У той же час обговорюється конкретна UNIX-сумісна операційна система MINIX і приводиться її вихідний код (ви знайдете його на компакт-диску). Це дозволяє не тільки вивчати основні принципи, але й спостерігати їх застосування в реальних операційних системах.
У своїй книзі Ендрю Таненбаум "Операційні системи. Розробка і реалізація" описав поєднання теорії та практики побудови операційних систем.У книзі детально описуються процеси і межпроцессное взаємодія, семафори, монітори, передача повідомлень, алгоритми роботи планувальника, введення / висновок, дозвіл тупикових ситуацій, драйвери пристроїв, алгоритми управління пам'яттю, розробка файлових систем, а також зачіпаються питання безпеки і захисту даних. Студентам книга допоможе не тільки вивчати основні принципи, але й спостерігати їх застосування в реальних операційних системах.

Genres: