Уіттакер Д., Арбон Д., Каролло Д.

Book Cover: “How Google Tests Software”

    Книга російською мовою. Автори книги самі працювали над продуктами Google, створюючи інструменти тестування, налаштовали процеси, та займалися безпосередньо тестуванням. Книга «How Google Tests Software» читається неймовірно легко, немов легка розповідь, за кухлем чогось смачненького й прохолодного. Але в той же час все пояснено в деталях, до найменших дрібниць.

    "Якість народжується тільки тоді, коли розробка та тестування розпочнуть жити разом"  ця думка червоною ниточкою проходить крізь усю книгу «How Google Tests Software».

На мій погляд, щоб відчути всю біль порушуваних проблем, потрібно досить попрацювати QA engineer й набити гуль.

    У книзі описано процес тестування програмних продуктів у компанії Google: як влаштовані процеси, як організовані команди хто, коли, як і навіщо буде тестування проводити, чим повинен займатися тестувальник і, що ще важливіше, чим не повинен. Розказано які техніки використовуються, хто цілковито відповідальний за якість. Принципи, на яких побудовано тестування в Google, можливо застосувати в проектах і компаніях за бажанням будь-якого розміру.

    Також розповідається про дуже цікаву систему Quality Bots, яка служить для автоматизації тестування, відображення різних сторінок в браузері Google Chrome. За допомогою неї велика частина ручної роботи по регрессионному тестуванню замінена ботами. Варто відзначити, що всі створені системи або знаходяться у відкритому доступі, або плануються бути туди поміщеними.

Увага! Книга доступна завантажити «Вивчаємо SQL» безкоштовно під обкладинкою.

PostgreSQL для начинающих

Книга на російській мові. «PostgreSQL для начинающих» - це базова інформація про вільно розповсюджувану об’єктно-реляційну систему управління базами даних, історію створення системи і плани її використання у майбутньому. У книзі містяться практичні рекомендації, як саме встановити PostgreSQL на обладнання успішно використовувати у своїх цілях.

Видання орієнтоване на широке коло читачів – початківців, котрі лише починають вивчати основи роботи у системі, а також людей, котрим цікаво поверхнево ознайомитися із PostgreSQL, вивчити її основні можливості. Цю книгу можна сміливо назвати першим посібником по практичному використанні системи. «PostgreSQL для начинающих» доступно розповідає, як саме встановити та настроїти СУБД на різних операційних системах. Однак, встановленням та настроюванням автор видання не обмежився. Книга містить багато цікавої практичної інформації, котрої цілком достатньо для перших днів продуктивної роботі з системою СУБД.

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «PostgreSQL для начинающих» доступне під обкладинкою.

Гленфорд Маєрс,

Book Cover: The Art of Software Testing

     Книга англійською мовою. Це друга частина видання, котре побачило світ у 1979 році. «The Art of Software Testing» - це сучасний посібник для практикуючих тестувальників програмного забезпечення, котрі уже мають досвід роботи у цій сфері. Окрім простих прикладів, автор розглядає складні методи тестування програмного забезпечення, котрі зможе зрозуміти лише людина, професійно працююча у цій сфері.

У «The Art of Software Testing» Гленфорд Маєрс розглядає останні методики розробки ефективних тестів сучасного програмного забезпечення, включаючи у свою розповідь психологічні та економічні принципи, методики тестування високого рівня. Книга з моменту своєї появи здобула репутацію настільної книги людей, працюючих у сфері створення ПЗ. Подання інформації у виданні специфічне. Однак, «The Art of Software Testing» вважається одним із базових джерел, котре об’єднує базову інформацію, необхідну для ефективного і успішного тестування сучасного ПЗ навіть для практикуючого програміста.

 

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «The Art of Software Testing» доступне під обкладинкою.

Ли Коупленд

A Practitioner’s Guide to Software Test Design

Книга англійською мовою. «A Practitioner's Guide to Software Test Design» - це унікальний посібник, у якому зрозумілою багатьом читачам мовою розповідається, які існують сучасні методи проектування тестів. Видання складається із 16 розділів. Кожен із них спеціально відформатований для полегшення сприйняття інформації. Книга «A Practitioner's Guide to Software Test Design» допоможе початківцям та практикуючим тестерам:

  1. Вивчити кращі методи розробки тестів програмного забезпечення від класного до надсучасного формату.
  2. Створювати тестові випадки, які допоможуть ефективніше і швидше знаходити дефекти програм.
  3. Упоратися з вічною дилемою тестувальників – забагато тестів, та замало часу для їх застосування.

Автор написав «A Practitioner's Guide to Software Test Design» у доступній формі наглядного прикладу застосування налагоджених методик, приводить таблиці із вирішенням різних ситуацій, пошукові випробування та нові методи тестування. Книга рахується настільним виданням для тих людей, котрі прагнуть удосконалити свої навички у тестуванні програм.

Published:
Genres:

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «A Practitioner's Guide to Software Test Design» доступне під обкладинкою.

Ron Patton

Software Testing Book

Книга англійською мовою. Це друге видання від Рона Паттона, у котрому автор переглянув кожен розділ, щоб підкреслити для читача проблеми безпеки сучасного програмного забезпечення, та вказує на те, як основні методи тестування, розглянуті у «Software Testing» можуть бути використані для ефективного пошуку хакерських атак та оперативного вирішення їх наслідків. Окремим розділом у книзі розглянуто, як саме тестувати помилки програмного забезпечення.

У першому виданні автор акцентує увагу читача, що, незалежно від старань розробників, програмне забезпечення все одно випускається із помилками. «Software Testing» підтверджує цю аксіому і в питаннях веб-безпеки. Якщо застосовувати на практиці поради, викладені у книзі, тестувальник-початківець зможе контролювати процес, щоб найчастіші помилки, котрі трапляються під час розробки програмного забезпечення, не проскакували.

Отже, «Software Testing» являється покроковою інструкцією, як саме створити якісне ПЗ, та удосконалити уже існуючий продукт.

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Software Testing» доступне під обкладинкою.

Роман Савин

Книга Савина Тестирование pdf

     Книга російською мовою. Це курс лекцій, котрі були написаний для людей, що бажають досконало освоїти науку тестування програмного забезпечення, отримати роботу у вітчизняних та закордонних Інтернет компаніях. Автор у «Тестирование DOT COM или Пособие по жестокому обращению с багами в интернет-стартапах» у доступній формі подав приклад, як саме поводити себе новому співробітнику у корпоративному оточенні, як саме досягти кар’єрного зросту та самовдосконалення.

Книга розрахована на широке коло читачів. Інформація, стисло, але цікаво, подана. Книга іт «Тестирование DOT COM или Пособие по жестокому обращению с багами в интернет-стартапах» Буде цікавою людям, котрі займаються безпосередньою розробкою програмного забезпечення, і тим, чия робота пов’язана з Інтернетом, а також особам, котрі намагаються зрозуміти кухню мережевих стартапів.

 

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Тестирование DOT COM или Пособие по жестокому обращению с багами в интернет-стартапах» доступне під обкладинкою.

Сэм Канер, Джек Фолк

Книги для QA

     Книга на російській мові. Автори видання, відомі спеціалісти в області розробки програмного забезпечення, розповідають про найважливіші та нетривіальні процеси під час створення складних програмних систем. «Тестирование програмного обеспечения» відрізняється від решти книг для тестувальників-початківців такими моментами:

  1. Книга прив’язана до умов реального світу. У ній кожен крок розглядається на прикладі справжніх компаній-розробників програмного забезпечення. Найбільш часто згадуються корпорації, розташовані у знаменитій Силіконовій долині.
  2. Автори «Тестирования програмного обеспечения» у видані розглядають широкий спектр важливих для майбутніх тестерів питань – починаючи від організації процесу тестування ПЗ і закінчуючи тестуванням різних видів контенту (документ, код).

     Отже, книга розрахована на спеціалістів, котрі працюють у сфері розробки сучасного ПЗ. З моменту першої публікації «Тестирования програмного обеспечения» її прочитали мільйони людей у різних куточках світу. Відгуки про книгу лише позитивні. Програмісти вважають, що її необхідно прочитати усім, хто має хоч якесь відношення до створення або тестування сучасного ПЗ.

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Тестирование программного обеспечения» доступне під обкладинкою.

James Whittaker

Book Cover: Exploratory software testing

Книга англійською мовою. Автор видання більш ніж двадцять років працював у сфері випробувань програмного забезпечення провідних корпорацій, таких як Гугл, Мікрософт, та інші. «Exploratory software testing» - це настільний довідник для будь-якого тестувальника. Адже книга представляє суттево нові методи ручного тестування ІТ продуктів. Ці методики є повторювальними, реквізитними та навчальними. Однак кожна із них відрізняється ефективністю.

Автор у «Exploratory software testing» визначає, як незначні для окремих тестувальників методи, так і широкомасштабні методики, котрі слід використовувати для супер коротких тестових груп. Джеймс Уиттекер також представляє гібридну стратегію втілення дослідницьких концепцій у традиційному сценарному тестуванні. На сторінках книги «Exploratory software testing» у доступній формі подаються рекомендації, як та коли використовувати кожен із цих сценаріїв.

Отже, видання «Exploratory software testing» вважається настільним для тестувальників початківців, а також для людей, котрі безпосередньо працюють у цій сфері ІТ.

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Exploratory software testing» (мовою оригіналу) доступне під обкладинкою.

Дэвид Платт

Book Cover: Софт отстой и что с этим делать

Книга російською мовою. Девід Платт, програміст та викладач з багатолітнім стажем, впевнений, що сучасне програмне забезпечення далеке від досконалості. Воно не захищене і дозволяє шкідливим програмам проникати із Інтернету у персональні комп’ютери користувачів. Воно не надійне та ламається у самий непідходящий момент, знищуючи плоди праці. Також автор акцентує увагу на тому, що сучасним ПЗ важко користуватися, адже необхідно задумуватись над тим, як правильно виконати прості операції.

У книзі «Софт отстой и что с этим делать» Д. Платт в дещо гумористичній формі подає багато прикладів недосконалості сучасного софту. Це одне із не багатьох комп’ютерних видань, котре змушує читача голосно сміятися. Але автор не лише веселить, він ділиться своїми спостереженнями, викладаючи думки у веселій, доступній формі. Також у «Софт отстой и что с этим делать» присутній заклик до користувачів спільними зусиллями боротися із недосконалим програмним забезпеченням.

Отже, видання розраховане не лише на вузькопрофільних спеціалістів. «Софт отстой и что с этим делать» буде цікаво прочитати і звичайним користувачам Інтернету, котрі цікавляться розвитком та вдосконаленням сучасних технологій.

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Софт отстой и что с этим делать» доступне під обкладинкою.

Джоел Спольскі

Джоел о програмировании

Це російськомовне видання. У книгу «Джоэл о программировании» увійшли есе, раніше опубліковані у Інтернет блозі автора. Дж. Спольскі – це програміст, за плечима котрого роки роботи над унікальними проектами (розробці та створені Microsoft Excel, почтового клієнта для абонентів провайдера Джуно). Про тонкощі створення якісного програмного забезпечення автор пише уже давно. В Інтернеті опубліковано сотні статей, завдяки котрим у Дж. Спольскі виникла скандальна репутація.

Книга «Джоэл о программировании» - це лише невелика частина статей автора, у котрих розкриваються найрізноманітніші питання стосовно розробки програмного забезпечення. Для полегшення сприйняття поданої інформації, Дж. Спольскі розділив видання на 4 розділи. На сторінках цієї книги можна знайти відповіді, як краще всього писати програмний код, та як повинно бути оформлене робоче місце програміста, щоб створити оптимальну атмосферу для його продуктивної діяльності.

З моменту появи «Джоэл о программировании» книгу прочитали мільйони людей по всьому світу. Вважається, що цю книгу обов’язково слід хоч раз прочитати особам, котрі хоч найменшим чином пов’язані із створенням програмного забезпечення – програмістам, тестувальникам, веб дизайнерам, керівникам агентств, працюючих у сфері ІТ.

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Джоэл о программировании» доступне під обкладинкою.

Дональд Норман

Book Cover: Дизайн привычных вещей

Книга російською мовою. У ній Дональд Норман виклав свій погляд на звичні речі, котрі оточують людей, а також озвучив думки, чому вони було створені саме такими. Автор не тільки у своєрідній, легкій для сприйняття, манері описує предметі, а й аргументує, які саме помилки були допущені розробниками в момент їх створення.

Основна думка книги «Дизайн привычных вещей» - красиво не завжди зручно. Дональд Норман наглядно демонструє, чому чайник може бути небезпечним для користувача, а вхідні двері – причиною душевної неврівноваженості. «Дизайн привычных вещей» рахується справжнім довідником дизайнерських знахідок та помилок.

З моменту своєї появи, книга стала справжнім бестселером у Сполучених Штатах Америки. Вважається, що «Дизайн привычных вещей» обов’язково слід прочитати людям, котрі займаються створенням дизайну, а також тим, котрі використовують дизайнерські рішення на свій розсуд. Автор надає немало прикладів хорошого та поганого з точки зору користувача дизайну. Тому, завдяки цим підказкам, у дизайнера з’являється можливість удосконалити такі звичні речі, як, наприклад, телефон, автомобіль, двері, зробити світ кращим.

Отже, книга «Дизайн привычных вещей», написана у простій та цікавій манері, спонукає удосконалювати звичні речі, вказуючи на те, чому вони незручні у користуванні. Автор використовує і психологічний підхід до читача, завдяки котрому той по-новому починає дивитися на світ.

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Дизайн привычных вещей» доступне під обкладинкою.

Саттон, Грін і Аміні

Book Cover: Fuzzing, Исследование уязвимостей методом грубой силы

Книга російською мовою. «Fuzzing, Исследование уязвимостей методом грубой силы» - це перша спроба авторів віддати належне фаззінгу як одній із сучасних технологій.

 

Фаззінг – найменування процесу додавання (пересилання) навмисно некоректної інформації в об’єкт обстеження спеціалістами з метою викликати збій у програмі або помилку в її роботі. Сьогодні іще немає конкретних правил виконання цього процесу. В цілому фаззінг являється технологією, успіх використання котрої вимірюється виключно результатами тестування. У «Fuzzing, Исследование уязвимостей методом грубой силы» подано достатньо інформації для проведення тестування нових продуктів, та створювати свої власні фаззери.

 

Автори видання розкривають базові секрети використання тестової технології. Наприклад, які данні слід використовувати для тесту конкретних продуктів, та які саме інструменти необхідні для ефективного управління процесом фаззінгу.

Отже, книга «Fuzzing, Исследование уязвимостей методом грубой силы» розрахована на широку аудиторію читачів – від простих користувачів, не знайомих із тонкощами фаззінгу, до людей, котрі використовують цю технологію на практиці.

 

Увага! Посилання, за яким можна завантажити книгу «Fuzzing, Исследование уязвимостей методом грубой силы» доступне під обкладинкою.

Джез Хамбл

Book Cover: Непрерывное развертывание ПО

Реліз - це завжди болісний, ризикований і трудомісткий процес. Книга «Безперервне розгортання» розповідає про принципи і технічних практиках, які дозволяють провести його швидко і якісно.

За словами авторів, завдяки автоматизації збирання, розгортання і тестування, а також зміцненню співробітництва між розробниками і тестерами, команда зможе випускати продукт в реліз за лічені години або навіть хвилини, при цьому розмір і заплутаність кодової бази абсолютно не мають значення.

Ви дізнаєтеся про найсучасніші методи, включаючи автоматизоване управління інфраструктурою, міграцію даних і віртуалізацію. У книзі також розглянуті їх недоліки, інструкції щодо практичного застосування та поради щодо уникнення ризику.

Тестування програмного забезпечення, що поставляється користувачам, часто буває болючим, ризикованим і тривалим процесом. Перед вами книга, яка представляє абсолютно нову стратегію розробки - набір принципів і практичних методик, що забезпечують швидку інкрементного поставку високоякісного програмного забезпечення. Завдяки автоматизації процесів складання, установки і тестування і поліпшення взаємодії розробників, тестувальників і адміністраторів команда проекту отримує можливість поставляти зміни і нові засоби протягом лічених годин або навіть хвилин, незалежно від розміру проекту та складності його кодової бази.

Автори починають з розгляду основ процесу швидкого і надійного постачання програмного забезпечення з мінімальними ризиками. Потім вони вводять поняття "конвеєра розгортання" - автоматизованого процесу, керуючого всіма змінами проекту, від реєстрації змін до випуску чергової версії програми. І, нарешті, в книзі обговорюються способи підтримки безперервного розгортання, починаючи з інструментів управління інфраструктурами, даними і конфігураціями і закінчуючи управлінням цілими проектами. Книга буде корисна всім учасникам процесу постачання - розробникам, системним адміністраторам, тестувальникам і менеджерам проектів. Вона допоможе вашій організації впровадити сучасну технологію розробки і постачання програмного забезпечення, прискорити процес розробки, підвищити надійність постачання і прибутковість проекту.

Джерард Месарош

Book Cover: Шаблони тестирования xUnit

У даній книзі показано, як застосовувати принципи розробки програмного забезпечення, зокрема шаблони проектування, інкапсуляцію, виключення повторень і описові імена, до написання коду тестів. У частині I розглядаються теоретичні основи методів розробки тестів і описуються концепції шаблонів і "запахів" тестів (ознак існуючої проблеми). У частинах II і III наводиться каталог шаблонів проектування тестів, "запахів" та інших засобів забезпечення більшої прозорості коду тестів. Крім цього, в частині III зроблена спроба узагальнити і привести до єдиного знаменника термінологію тестових двійників і підставних об'єктів, а також розглянуті деякі принципи їх застосування при проектуванні як тестів, так і самого програмного забезпечення.

Книга орієнтована на розроблювачів програмного забезпечення, практикуючих гнучкі процеси розробки. В основному тут розглядаються приклади для існуючих реалізацій інфраструктури xUnit, але порушені і більш нові інфраструктури тестування на основі даних.

Луиза Тамре

Луиза Тамре, Введение в Тестирование

     Книга представлена тут видання 2003 року.

     У 2013 книга перевидавалася. У даній ІТ Книзі "Введение в тестирование программного обеспечения" Л. Тамре розглядаються ключові процедури, що виконуються на ранніх етапах тестування програмного забезпечення, зокрема, визначення відсутніх відомостей і оцінка якості вимог. Багато уваги приділено також різним методам складання тестової документації, у тому числі розглядаються способи прискореного скороченого документування тест-кейсів. В окремих розділах детально розглянуті методи тестування об'єктно орієнтованих і Web-орієнтованих додатків.  Добре що у книзі є безліч прикладів і все більш-менш добре пояснено.

     Книгу "Введение в тестирование программного обеспечения" можна легко використовувати  у якості конспекту, тому її рекомендують у якості додаткового матеріалу по документуванню на багатьох курсах по Основах Тестування Програмного Забезпечення та QA менеджменту.

Увага! Книга доступна завантажити "Введение в тестирование программного обеспечения" Л. Тамре безкоштовно під обкладинкою.

Макгрегор Д. Сайкс Д.

Book Cover: Тестирование объектно-ориентированного программного обеспечения

Книга "Тестування об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення" — це ІТ книга безумовно практичних рекомендація, які головну увагу приділяють реальному плануванню і ефективній реалізації процесу тестування об'єктно-орієнтованого і компонентного програмного забезпечення.

У ІТ книзі "Тестування об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення" докладно розглядаються концептуальні відмінності технологій тестування об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення від традиційного процедурного програмного забезпечення. Завдяки величезному досвіду іменитих авторів, книга може послужити ефективним практичним і навчальним посібником для професійних розробників, пропонуючи готові технології побудови надійного, передбачуваного і високоефективного програмного забезпечення з налагодженим  процесом тестування на всіх етапах — аналізом, проектуванням і реалізацією.

Серед іншого, увага приділяється таким питанням, як: тестування аналітичних і проектних моделей, тестування ієрархії успадкування, тестування класів, тестування взаємодій між об'єктами, тестування розподілених об'єктів, ефективний вибір тестових наборів. Пропонуються унікальні методики підбору тестових випадків, що забезпечують максимальне покриття та адекватність тестування. Незважаючи на те, що багато хто до цього моменту сприймають сам процес тестування як неминуче зло, після ретельного вивчення цієї ІТ книги погляди опонентів гарантовано зміняться на протилежні. Особливу користь книга надасть розробникам об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення для аутсорсингових компаній.

Книга доступна завантажити "Тестування об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення" безкоштовно під обкладинкою.

Роберт Калбертсон, Крис Браун, Гэри Кобб

Book Cover: Быстрое тестирование

Швидкість розробки програмного забезпечення в наш час є одним з основних факторів забезпечення конкурентної переваги організації, а тестування - один з основних чинників якості. Запропоновані авторами способи дозволяють мінімізувати рядки тестування програмних продуктів без зниження якості. За рахунок систематизації викладеного матеріалу і посилань, книга може бути корисна як початківцям, так і досвідченим фахівцям з тестування.

Цю книгу часто використовують як підручник в навчальних центрах при великих компаніях, де вчать теорії тестування. Тому багато тестувальники використовують цю книгу, наприклад, щоб врівноважити холодильник на нерівній підлозі, або щоб шльопати нею по столу молодших колег з приспівом "Спочатку почитай основи, а потім вже поговоримо", але ніяк не для читання.

Книга дійсно "специализированна", і читати її для розваги неможливо.

Але при серйозному підході в ній можна почерпнути досить серйозні судження про процес тестування, виразні викладу того, як цей самий процес організувати з урахуванням зміни, що спостерігаються ...

Коротше кажучи, такий ось мову вот такой вот відомої у вузьких колах книги. Треба бути досвідченим читцем, щоб битися з нею.