Мэри и Том Поппендик

Book Cover: Бережливое производство ПО

"На сторінках цієї книги ми докладно розповімо, що і чому потрібно зробити. Отже, ваша задача дуже проста: просто зробити це!"

Про що книга?

Про ощадливе виробництво - проривний підхід до управління та управління якістю, що забезпечує довготривалу конкурентоспроможність без істотних капіталовкладень. Піонером цього подходу стала компанія Toyota, яка завдяки його використанню досягла видатних результатів.

- Ощадливе виробництво - це без перебільшення головне, чого варто навчитися у японців в області управління.
- Цей метод повинен знати кожен керівник незалежно від галузі, адже його основа полягає у боротьбі з втратами.
- Ця книга стала міжнародним бестселлером, пережила безліч перевидань.
- Книга написана обгрунтовано, ясно і містить не тільки опис теорії, але і багато прикладів з досвіду провідних компаній США, Німеччини та Японії.

Для кого ця книга?
Для практиків - керівників середньої та вищої ланок та підприємців, бажаючих підвищити ефективність бізнесу.

Хто автори?
Джеймс Вумек - засновник та президент Lean Interprise Institute, некомерційної освітньої та дослідницької організації, яка займається популяризацією концепції ощадливого виробництва.

Деніел Джонс - засновник і голова Lean Interprise Academy, некомерційної освітньої та дослідницької організації, що розділяє місію Lean Enterprise Institute в справі підвищення рівня усвідомлення ошадливого виробництва та надання різних видів знань про ощадливе виробництво.

Увага! Книга доступна. Завантажити "Бережливое производство ПО" можна безкоштовно під обкладинкою.

Фредерик Лалу

Book Cover: Открывая организации будущего

   Автор книги по управлінню проектами "Відкриття організації майбутнього", Фредерік Лалу консультант та бізнес-тренер, колишній партнер компаніїї McKinsey & Company, відомої компанії з більш ніж 100 -літнім досвідом. Ось, спробувавши на своєму досвіді складні бюрократичні механізми сучасної організаційної культури, він вирішив просто пропагувати одвічні правила здорового глузду, і тільки ними керуватися в роботі.

   Книга "Открывая организации будущего" у задумі створювалася як посібник для управлінців, як побудувати цілісну та конкурентоспроможну компанію. Хороша книга для ІТ керівників, які відчувають, що в звичному стилі керівництва чогось бракує, і є необхідність щось змінювати.

     До речі, хто не полюбляє електронних книжок, а полюбляє паперовий варіант, то зовсім недорого ця книга також продається в Клубі сімейного дозвілля 🙂 А вперше дана книга вийшла англійською мовою у 2014 році у форматі PDF-файлу на сайті www.reinventingorganizations.com — це адреса персонального блогу Федеріка Лалу. Відвідуйте його час від часу, там з'являються гарні статті та відео для фахівців управління проектами.

Увага! Книга доступна завантажити "Открывая организации будущего" безкоштовно під обкладинкою.

Джез Хамбл

Book Cover: Непрерывное развертывание ПО

Реліз - це завжди болісний, ризикований і трудомісткий процес. Книга «Безперервне розгортання» розповідає про принципи і технічних практиках, які дозволяють провести його швидко і якісно.

За словами авторів, завдяки автоматизації збирання, розгортання і тестування, а також зміцненню співробітництва між розробниками і тестерами, команда зможе випускати продукт в реліз за лічені години або навіть хвилини, при цьому розмір і заплутаність кодової бази абсолютно не мають значення.

Ви дізнаєтеся про найсучасніші методи, включаючи автоматизоване управління інфраструктурою, міграцію даних і віртуалізацію. У книзі також розглянуті їх недоліки, інструкції щодо практичного застосування та поради щодо уникнення ризику.

Тестування програмного забезпечення, що поставляється користувачам, часто буває болючим, ризикованим і тривалим процесом. Перед вами книга, яка представляє абсолютно нову стратегію розробки - набір принципів і практичних методик, що забезпечують швидку інкрементного поставку високоякісного програмного забезпечення. Завдяки автоматизації процесів складання, установки і тестування і поліпшення взаємодії розробників, тестувальників і адміністраторів команда проекту отримує можливість поставляти зміни і нові засоби протягом лічених годин або навіть хвилин, незалежно від розміру проекту та складності його кодової бази.

Автори починають з розгляду основ процесу швидкого і надійного постачання програмного забезпечення з мінімальними ризиками. Потім вони вводять поняття "конвеєра розгортання" - автоматизованого процесу, керуючого всіма змінами проекту, від реєстрації змін до випуску чергової версії програми. І, нарешті, в книзі обговорюються способи підтримки безперервного розгортання, починаючи з інструментів управління інфраструктурами, даними і конфігураціями і закінчуючи управлінням цілими проектами. Книга буде корисна всім учасникам процесу постачання - розробникам, системним адміністраторам, тестувальникам і менеджерам проектів. Вона допоможе вашій організації впровадити сучасну технологію розробки і постачання програмного забезпечення, прискорити процес розробки, підвищити надійність постачання і прибутковість проекту.

Патрик Ленсиони

Book Cover: Пять искушений руководителя (48 сторінок)

У своїй книзі Патрік Ленсіоні, визнаний експерт в області менеджменту, наводить конкретні рекомендації, інструменти і методи для вирішення п’яти основних проблем команди: відсутність довіри, боязнь конфліктів, недостатня відданість справі, ухилення від відповідальності, неувага до результатів. Книга буде цікава керівникам, менеджерам вищої та середньої ланки, консультантам, а також всім, хто хоче зробити роботу своєї організації ефективної.

Том Демарко, Тимоти Листер

Book Cover: Человеческий фактор: успешные проекты и команды

     Книга  "Людський фактор. Успішні проекти і команди" — світовий бестселлер і моя ровесниця, тим не менше не втратила своєї актуальності досі.

     У цій книзі автори наголошують, що не дають правильних відповідей. Це книга людських історій, у всіх частинах книги містяться спостереження. Головне з яких, що складні проблеми розробки Програмного Забезпечення мають перш за все людську, а не технічну природу. А вже на основі спостережень їх логіки — побудовані принципи, котрі містять доволі-таки новаторські підходи до вирішення проблем на проектах.

     Також, наводять приклади наукових досліджень, доводячи тим самим що людська логіка має підґрунтя. І цим неодмінно змушують побачити важливі для кожного відкриття навколо себе у простих речах. Книга "Людський фактор. Успішні проекти і команди" призначена, в першу чергу, керівникам проектів, менеджерам, але в цілому ця ІТ книга буде корисна й цікава всім і кожному.

     Увага! Книга доступна завантажити «Человеческий фактор: успешные проекты и команды» безкоштовно під обкладинкою.

Майк Кон

Book Cover: Scrum. Гибкая разработка ПО

Ця книга являє собою авторитетне, реалістичне і має велике практичне значення керівництво по швидкому освоєнню Scrum і гнучкою методології розробки і подальшого закріплення досягнутих результатів на тривалий час. Провідний консультант і практик в області гнучкої методології розробки Майк Кон надає докладні рекомендації, ефективні поради та практичні приклади з реального життя. Запорукою надійності цих рекомендацій і порад є багатий практичний досвід автора, який допоміг не одній сотні організацій, що займаються розробкою програмного забезпечення, успішно впровадити у себе Scrum і гнучку методологію розробки.

Дана книга призначена для прагматичних фахівців в області розробки програмного забезпечення, які хочуть отримати надійні, які заслуговують на довіру відповіді на більшість складних питань, з якими їм доводиться стикатися в процесі впровадження Scrum. У своїй книзі Кон описує всі аспекти процесу впровадження: запуск процесу, надання людям допомоги в освоєнні ними своїх нових ролей, структуризація колективів, збільшення охоплення, робота з розосередженим колективом і, нарешті, впровадження ефективних показників і безперервне вдосконалення.

У книзі Кона то там, то тут зустрічаються врізки під заголовком "Спробуйте прямо зараз", що включають найбільш ефективні поради Кона. У виразках під заголовком "Заперечення" автор відтворює типові дискусії з тими, хто чинить опір змінам, і дає практичні рекомендації, які дозволять вам аргументовано відповісти на подібні заперечення і розвіяти сумніви людей.

Мередит Белбин

Book Cover: Команди менеджерів

Реймонд Мередіт Белбін є одним із провідних авторитетів в області менеджменту нашого часу, його ім'я стоїть в ряду з іменами найвизначніших дослідників і практиків у галузі організаційного управління. Відкрита ним теорія рольової поведінки людей і їх взаємодії з командою (Team Role Theory) стала науковим підтвердженням припущень Дугласа МакГрегора, Абрама Маслоу, Пітера Друкера. Час і розвиток суспільства роблять ідеї Белбін все більш актуальними. Сьогодні ні для кого не секрет те, що люди є найобмеженим ресурсом суспільства, і важливим питанням завтрашнього дня стає питання про ефективну організацію її діяльності. За ці роки багато хто, познайомившись із моделлю і підходом Белбіна, відчув себе "прозрілим" у ставленні до роботи.
У другому переробленому виданні книги "Команди менеджерів" автор вз позицій сьогоднішнього часу представляє дослідження, які пояснили необхідність змін традиційних підходів управління. На основі белбінского відкриття була розроблена експертна система e-Interplace - практичний інструмент управління для менеджерів.

Увага! Книга доступна. Завантажити "Команди менеджерів" можна безкоштовно під обкладинкою.

Расмуссон Джонатан

Book Cover: Гибкое управление ІТ проектами

Прочитавши цю книгу, ви отримаєте знання і навички, необхідні для того, щоб запустити, опрацювати і успішно завершити гнучкий проект, причому наведений матеріал вас неабияк розвеселить. Якщо ви – керівник проектів, це видання стане для вас інструментом, який допоможе реалізувати гнучкий проект від початку і до кінця. Якщо ж ви – аналітик, програміст, тестувальник, розробник користувальницьких взаємодій або проект-менеджер, книга дасть вам ідеї і базові знання, необхідні для того, щоб стати цінним членом команди розробників.

Стив Макконнелл

Book Cover: Профессиональная разработка программного обеспечения

          Стів Макконнелл, автор того самого бестселера «Совершенный код», й багатьох інших IT книг і численних статей по розробці програмного забезпечення. Як завше переконливо показує, що розробка програмного забезпечення може бути стабільно успішною, якщо кожен буде намагатися зробити досконалішим самого себе. Чи то розробника ПЗ, чи то тестувальника, проектного менеджера тощо.

          Книга «Профессиональная разработка программного обеспечения» це така собі ідеалізована казка Макконнелла про те, як все може бути прекрасно. Утопія. Багатьом читачам з першого погляду здасться що книга просто на просто «сопливі мемуари не для нашого часу». Але це зовсім не так. У книзі «Профессиональная разработка программного обеспечения» добре відображено структурований погляд розумної людини з великим досвідом на те, що таке по суті являється "Професійна розробка програмного забезпечення", як от немає на світі справедливості, зовсім не означає, що порядна людина не повинна до неї прагнути:) 

         Стів не тільки показує, чому і як галузь прийшла до свого сучасного розквіту, але й описує кроки, які повинен зробити кожен, хто хоче піднятися на новий рівень у створенні новітнього унікального програмного продукту. Він також говорить про корпоративні методики, покликані збільшити кількість професійно виконаних проектів, про ліцензування організацій й академічних навчальних програм, як про засоби підвищення професіоналізму окремих фахівців програмістів розробників, тест-інженерів тощо, так IT індустрії в цілому. Ось, якраз теми... що останнім часом рясно зачіпаються на вітчизняних медіа ресурсах.

  Увага! Книга доступна завантажити «Профессиональная разработка программного обеспечения» безкоштовно під обкладинкою.

Джефф Сазерленд, Кен Швабер

Book Cover: Софт за 30 дней. Как Scrum делает невозможное возможным

У книзі "Софт за 30 днів. Як Scrum робить неможливе можливим" творці методики Scrum розповідають, як реалізовувати IT-проекти дешевше і швидше, ніж це здається можливим.

Проекти, в яких використовуються підходи Agile і Scrum, успішніше за інших. Ці методики дозволяють створювати програмне забезпечення за 30 днів або навіть швидше, а продуктивність роботи з ними значно (у багатьох випадках більш ніж на 100%) зростає в порівнянні з традиційним каскадним підходом.

Прочитавши цю книгу, ви познайомитеся з методикою Scrum і дізнаєтеся, як цей нестандартний підхід працює і як почати застосовувати його в своєму бізнесі, щоб зробити процес розробки ефективним, швидким і гнучким.

В додаток до книги увійшла "Біблія скрам", як її неофіційно називають - The Scrum Guide. Це офіційне керівництво по скрам, створене засновниками цієї методики Швабер і Сазерлендом. У ньому описані всі терміни, ролі і процеси.

Від авторів:
Ми звертаємося до кожного лідеру в організації, яка хоче створювати кращі програмні продукти з кращими характеристиками і передбачуваністю. Індустрія програмного забезпечення змінюється і радикально поліпшується. Невизначеність, ризик і втрати, до яких ви звикли, більше не неминучі. Ми маємо за плечима дані 20-ти років роботи з організаціями, які вже перейшли на новий рівень. Ми хочемо, щоб і ви зробили цей крок.
Ми хочемо, щоб ви були здатні передбачувано створювати корисне, якісне програмне забезпечення з керованими ризиками.
Ми звертаємося до вас з двох причин.
По-перше, протягом сорока років ви страждали від поганого обслуговування в індустрії програмного забезпечення, ненавмисно, але неминуче. Ми хочемо повернути вашу довіру.
По-друге, програмне забезпечення - це вже не тільки спеціалізований інструментарій для професіоналів. Програми тепер всюди, виконують все більш і більш важливі операції в нашому суспільстві. Ми хочемо, щоб ви були здатні створити програмне забезпечення, на яке ми всі можемо надійно покладатися.
Ми сподіваємося, що зможемо досягти цих цілей нашої книгою.

Книга "Софт за 30 днів. Як Scrum робить неможливе можливим" допоможе керівникам і менеджерам компаній, які хочуть покінчити з дорогим і повільним циклом розробки ПО.

Про авторів:
Кен Швабер - професіонал в області розробки програмного забезпечення, який має сорокарічний досвід роботи програмістом, аналітиком, продукт-менеджером і власником бізнесу. На початку своєї кар'єри Кен безрезультатно намагався зробити успішним каскадний процес розробки програмного забезпечення, а пізніше розробив йому альтернативу. Кен провів останні 20 років, розробляючи скрам і працюючи з організаціями по всьому світу, щоб допомогти їм скористатися скрам. Кен - один з тих, хто брав участь в написанні і підписав "Маніфест гнучкої розробки програмного забезпечення", і засновник Agile Alliance і Scrum Alliance.
Джефф Сазерленд - радник венчурного фонду OpenView Venture Partners, глава компанії Scrum, Inc. і автор методики Scrum, яку він описує у своїй книзі. Він розробив методику в 1993 році і формалізував її в 1995 разом з Кеном Швабер.
Методологія Джеффа використовувалася і використовується компаніями-розробниками програмного забезпеченнями по всьому світу. Але Джефф зрозумів, що Scrum може приносити користь не тільки ІТ-компаніям, і адаптував її для інших галузей - фінансів, охорони здоров'я, вищої освіти, телекомунікацій.
Він консультує безліч компаній, допомагаючи їм створювати надпродуктивної команди.
Джефф працював на позиції технічного директора в одинадцяти технологічних компаніях.

Цитати з книги:

Проект за 30 днів
Перехід до Scrum збільшує шанси на успішне завершення проекту розробки програмного забезпечення. Можна отримати функції програмного забезпечення, готові до використання, протягом 30 днів або навіть менше. Не дозволяйте вашим розробникам переконати вас у зворотному, тому що сотні тисяч їхніх колег роблять це з 2000-х років.

Повага
У деяких компаніях до співробітників ставляться як до дітей, їх думка не враховується, їм просто вказують, що саме робити в кожен момент протягом дня. Для того щоб люди були натхненні і залучені в свою роботу, слід створити атмосферу сприяння, коли з співробітниками звертаються з повагою і захопленням. Scrum покликаний забезпечити таку обстановку.

планування
Традиційно нас просять спочатку обміркувати, а потім уже починати розробку. Але навіть коли у нас є чіткі ідеї, кращий підхід зазвичай з'являється під час розробки, тому що визначення складних проблем при плануванні - завдання важке, яка загрожує помилками і упущеннями. За допомогою Scrum ми плануємо в міру просування, знаходячи те, що нам потрібно, в процесі роботи над проектом.

Інструменти
Фліпчарти та лекційні дошки в робочому просторі можуть допомогти членам команди візуалізувати можливості і знайти ідеї. Простір має забезпечувати місце для роботи і зберігання інструментів на всьому протязі створення пілотного проекту.

Борис Вольфсон

Book Cover: Гибкие методологии разработки

Якщо ви цікавитеся гнучкими методологіями з управління проектами та розробки продуктів, значить, це практичне керівництво ідеально вам підходить. Борис Вольфсон вже багато років працює в цій сфері, а в даній книзі ділиться своїм досвідом, який може змінити вашу роботу, підхід до роботи у вашій IT-команді, а згодом і в усій вашій компанії.

Від інших подібних книг ця відрізняється двома факторами: поєднанням теорії і практики і описом самих різних аспектів створення продуктів від управління до розробки і аналітики. В рамках теоретичної частини з управління проектами і продуктом описується сучасний стан методології Scrum і основи Kanban. Практична частина присвячена бізнес-моделювання, управління вимогами, аналітикою вимог, управління командами, оцінкою термінів, управління ризиками, інженерним практикам розробки (здебільшого з екстремального програмування), контролю і забезпечення якості, впровадження і масштабування Scrum.

Автор займається веб-розробкою і розробкою ПЗ з 2003 року. Працював керівником проектів та керівником регіонального відділу розробки, потім - керівником департаменту веб-розробки в компанії Softline. У 2012 році призначений технічним директором HeadHunter, з 2015 року обіймає посаду директора з розвитку компанії. Є автором книги "Гнучке управління проектами та продуктами".

Кеннет С. Рубин

Book Cover: Essential Scrum: A Practical Guide to the Most Popular Agile Process

У цьому вичерпному керівництві описується Scrum - поширена методика гнучкої розробки програмного забезпечення. За допомогою ілюстрацій на абсолютно новій мові візуальних образів автор пояснює основні цінності, принципи і норми практики Scrum, ролі учасників проекту, особливості планування та проведення окремих стадій Scrum-процесу і підходи до ефективного застосування даної методики на практиці. Книга дає чітке уявлення про методику Scrum, постачає читачів зручним словником термінів і практичними знаннями для вилучення з неї максимальної користі.
Якщо ви хочете розробляти за методикою Scrum програмні продукти, здатні задовольнити будь-якого замовника, то в цій книзі ви виявите єдине джерело і вичерпне керівництво по Scrum, які ви так довго шукали. Автор книги, провідний фахівець з навчання методиці Scrum, розкриває в ній основні цінності, принципи і норми практики Scrum, а також описує гнучкі, перевірені часом підходи, які допоможуть вам ефективно впровадити цю методику в своїй практиці.
Її матеріал, заснований на багатому досвіді автора, який допомагав багатьом організаціям успішно впроваджувати Scrum, легко засвоюється і підкріплюється численними ілюстраціями, складеними на абсолютно новій мові візуальних образів, красномовно описує ролі, артефакти і види діяльності в Scrum.
Книга постачає кожного члена команди розробників, керівника підрозділу і організації загальним уявленням про Scrum, великим словником загальноприйнятих термінів, яким вони можуть користуватися, застосовуючи методику Scrum в своїй діяльності, а також практичними знаннями, що дозволяють отримати з неї максимальну користь.

У книзі "Основи Scrum: практичний посібник з гнучкою розробки ПЗ" описується Scrum - поширена методика гнучкої розробки програмного забезпечення. За допомогою ілюстрацій на абсолютно новій мові візуальних образів автор пояснює основні цінності, принципи і норми практики Scrum, ролі учасників проекту, особливості планування та проведення окремих стадій Scrum-процесу і підходи до ефективного застосування даної методики на практиці. Книга дає чітке уявлення про методику Scrum, постачає читачів зручним словником термінів і практичними знаннями для вилучення з неї максимальної користі.Книга розрахована на читачів, які прагнуть освоїти методику Scrum і впровадити її в процеси гнучкої розробки програмного забезпечення.

Якщо ви хочете розробляти за методикою Scrum програмні продукти, здатні задовольнити будь-якого замовника, то в цій книзі ви виявите єдине джерело і вичерпне керівництво по Scrum, які ви так довго шукали. Автор книги, провідний фахівець з навчання методиці Scrum, розкриває в ній основні цінності, принципи і норми практики Scrum, а також описує гнучкі, перевірені часом підходи, які допоможуть вам ефективно впровадити цю методику в своїй практиці.Книга допоможе початківцям придбати, а мають досвід роботи за методикою Scrum - уточнити і розширити свої знання цієї методики на рівні команди розробників, продукту і портфеля замовлень.

Її матеріал, заснований на багатому досвіді автора, який допомагав багатьом організаціям успішно впроваджувати Scrum, легко засвоюється і підкріплюється численними ілюстраціями, складеними на абсолютно новій мові візуальних образів, красномовно описує ролі, артефакти і види діяльності в Scrum.Книга "Основи Scrum: практичний посібник з гнучкою розробки ПЗ" постачає кожного члена команди розробників, керівника підрозділу і організації загальним уявленням про Scrum, великим словником загальноприйнятих термінів, яким вони можуть користуватися, застосовуючи методику Scrum в своїй діяльності, а також практичними знаннями, що дозволяють витягти з неї максимальну користь.

Про автора:
Кеннет Рубін тренує і навчає методиці Scrum і гнучкою розробці, допомагаючи співробітникам компаній ефективно і економічно розробляти програмні продукти. Будучи атестованим інструктором, Кеннет навчив понад 18 тисяч осіб гнучкою розробці за методикою Scrum в середовищі Smalltalk, а також управління об'єктно-орієнтованими проектами і переходами між різними стадіями процесу розробки.Він тренував фахівців більш ніж з 200 компаній, від початківців до вхідних в десятку найбільших. Він є одним з авторів книги Succeeding with Objects: Decision Frameworks for Project Management, що вийшла в 1995 році у видавництві Addison-Wesley.