Мартін Грубер

Книга російською мовою. Книга є дуже ґрунтовним введенням в теорію структурованих реляційних БД — повний підручник. Книга написана спеціально для тих, хто буде використовувати SQL у процесі роботи.

Але якщо це навіть Ваша перша спроба з управління базами даних, книга «Розуміння SQL» дуже швидко навчить вільно та ефективно працювати з реальною SQL, використанню простих запитів, а також назавжди закарбує у мізках ясні поняття про автоматизоване управління базою даних (БД).

А саме:

як витягувати й обробляти інформацію, що міститься в таблицях даних — тобто, грамотно будувати запити;
як вибирати інформацію, з якої Ви бажаєте працювати;
додавати, видаляти і модифікувати інформацію в таблиці даних;
використовувати певні конкретні умови заради виділення певної інформації;
використовувати спеціальні функції SQL для підсумовування  даних.
Також книга покаже, яким чином ефективно працювати з гігантськими числовими таблицями даних, застосовуючи поліпшену техніку для запиту більш ніж однієї таблиці одночасно. Будувати комплекс запитів і підзапитів. Використовувати певні методи, щоби створювати бази даних та працювати з цими базами даних по-окремо з багатьма таблицями. Ви досліджуєте принципи ефективного проектування бази даних, а також техніку для забезпечення цілісності даних і їх захисту.

Додатково дізнаєтеся, як використовувати SQL з різними мовами програмування у спеціальному розділі SQL для програмістів.

У кінці книга «Розуміння SQL» містить короткий довідковий матеріал SQL і керівництво до загальних нестандартних особливостей SQL.

Отже, буде хорошим довідником як для користувачів-новачків, й хорошим початком в освоєнні SQL досвідченому фахівцю qa engineer.

Книга доступна завантажити під обкладинкою

Ентоні Молінаро

Книга російською мовою. Книга «SQL.Збірник рецептів» — це дійсно не підручник й не довідник по SQL у традиційному розумінні цих понять. Все вірно — це саме збірник рецептів! Якщо Ви постійно працюєте з SQL на одній платформі, то, можливо, знайдете в рецептах? Ну, або ж книга направить Вас на вдалу думку — більш ефективного рішення задач ніж застосовуєте зазвичай. Оскільки у книзі одна й та сама задача у рецепті розглядається із різними базами даних: DB2, Oracle, PostgreSQL, MySQL і SQL Server.

Також книга обіцяє, що навчитеся використовувати SQL для вирішення більш широкого спектру завдань — від операцій усередині баз даних, до передачі даних по мережі у додатку.  Дізнаєтеся, як застосовувати віконні функції й спеціальні оператори, розширені методи роботи зі сховищами даних: створення гістограм, об'єднання даних в блоки, виконання агрегації змінного діапазону значень, формування поточних сум, підсумм тощо. Ефективніше трансформувати рядки в стовпці і навпаки, спрощувати обчислення всередині рядка, виконувати подвійне розгортання результуючої, виконувати проходи рядків з синтаксичним розбором рядків на символи, слова або елементи рядка.

Прийоми, пропоновані автором, дозволять оптимізувати Ваш код і відкрити перед вами нові можливості мови SQL.

Зауважимо, «SQL.Збірник рецептів» призначений тим, хто вже дещо знайомий з основами мови запитів SQL і хоче підвищувати +1 сходинку свій професійний рівень. Наприклад junior & middle qa engineer — книга рецептів буде супер, але в той же час «крутим» програмерам збірник виявиться пустим, а розглянуті у ньому проблеми дрібязковими.

Published:
Genres:
Tags:

Увага! Книга доступна завантажити безкоштовно під обкладинкою.

Лінн Бейлі

Книга російською мовою. Передрук знаменитого видавництва IT-шної літератури O'Reilly. Якщо хочете вивчити SQL з нуля, нічого про SQL не знаєте узагалі? Але ДУЖЕ хочете дізнатися — обов'язково прочитайте!

Дана книга «Вивчаємо SQL» — ідеальний СТАРТ для розпочати вивчати основи теорії та практику!

Все описано просто, зрозуміло, доступно. Уся серія написана у такому собі «няшному» дівчачому стилі. Задумка, щоби інформація засвоювалася граючись.

Перша сторінка: Ах! Як би це вивчити SQL і не утікти від нудьги на тропічний острів?

Читається туторіал легесенько на одному диханні! Хоча, зауважу це технічна література і у книзі більше 600 сторінок!

Наприклад, умова «AND» всередині «SELECT» пояснюється веселою історією: є дівчинка, нехай буде Поллі. Вона дуже хоче пончиків з шоколадом. І ось вона шукає по базі даних ресторанів: SELECT NAME FROM TABLE WHERE TYPE = 'шоколадом'.

Але не хочеться їй їсти жорстке або несмачне. Робимо другий SELECT з вибіркою ресторанів, у яких рейтинг більше 9.8 балів. І там... і там результатів багато. Треба їх вручну зіставляти? Ні, посумувала Поллі на малюнку трішки...

Поллі розумна дівчинка !!! Додумалася поєднати ці дві умови, написати всередині селекта WHERE TYPE = xxx AND rating = yyy. І ось на тобі кращі заклади! Малюнок — дівчинка стоїть таким янголятком, рученятка за спину: «Мааааааааааааааам, Мааааам, а ходи в ресторан А?» 🙂

Увага! Книга доступна завантажити «Вивчаємо SQL» безкоштовно під обкладинкою.

Девід Даймонд, Лінус Торвальдс

    Книга російською мовою. Написана другом Лінуса Торвальдса, американським журналістом,  Девідом Даймондом — з ним у співавторстві.

    «Just for fun» —  суміш автобіографії з міркуваннями. Історія молодої людини, у якого, незважаючи на бурхливий зліт кар'єри — зовсім не закрутилася голова.

    У книзі висвітлена історія, як все почалося з того, що  звичайному фінському студенту захотілося написати власну програму емуляції терміналу. Потім він почав розвивати і удосконалювати її, і у нього в результаті вийшла операційна система. Лінус назвав її Linux та помістив у Інтернеті, закликавши всіх бажаючих вносити в його операційну систему зміни й завантажувати її собі для особистого користування.

    Програмісти всіх країн, колективно, потянулися над нею працювати. Згадано релізи перших недолугих версій, заплаток, виходи перших комерційних продуктів Linux, і побоювання спільноти на цей рахунок. Відзначено відомих людей, які докладалися до участі у світовому проекті. Як Джобс зокрема Fork Linux та пристосував на свій смак. Зображається ієрархія внесення змін і виокремлення дистрибутивів. А також філосовські роздуми: Яким чином Лінусу Торвальдсу вдалося настільки успішно організувати стихійну, розрізнену масу люду? І куди далі рухатиметься розвиток програмного забезпечення?

Published:
Genres:
Tags:

  Увага! Книга доступна завантажити «Just for fun» безкоштовно під обкладинкою.

Фредерик Брукс

Ця книга – ювілейне (доповнене й виправлене) видання свого роду біблії для розробників програмного забезпечення в усьому світі, написане Бруксом ще в 1975 році. Тоді ж книга була видана російською мовою і давно вже стала бібліографічною рідкістю. У США вважають, що без прочитання книги Брукса не може відбутися жоден великий керівник програмного проекту.

Том ДеМарко

Автор книги «Дедлайн» (анг. Deadline) Том ДеМарко — інженер-програміст і бакалавр електротехніки, лауреат безлічі наукових звань і нагород, одна з яких зокрема премія Жана-Домініка Варнье «За довічний внесок в інформатику».

ТомДемарко працює у всесвітньовідомих консалтингових центрах на керівних посадах.

Та ось бачите Том ДеМарко проявив себе як талановитий письменник — автор дев'яти книг з управління, організаційного проектування і системної розробки, а також автор 4 -ох творів художньої літератури. Детальніше, бібліографія у ВІКІПЕДІЇ згідно неї ТомДемарко бере участь також у розробці стандартів розробки та тестування програмного забезпечення  IEEE Software

Рік видання роману Deadline — 1997 рік. З тих пір зрозуміло з'явилися нові підходи до управління проектами, засновані на гнучкій методології розробки («agile»), так що вичерпної і сучасної трендової інформації по управлінню проектами читач в книзі не знайде... Проте отримати загальне уявлення про сферу Проектного Менеджменту для початківця — книга Deadline Тома ДеМарко чудова! ІТ Книга надзвичайно легко заходить і осприймається багатьма. Тому й книга давно стала обов'язковою MUST READ тим, хто створює програмні продукти.

Deadline — це не сухий підручник з формулами, графіками, таблицями, розрахунками. Спочатку бізнес книга сприймається як трилер, а вже через деякий час читач розуміє, що йому у книзі надаються цілком чіткі рекомендації та слушні поради з управління проектами в яскравій художній оболонці.

Бізнес книга Deadline буде корисною усім: керівнику, Team Lead -у, PM -у, ВА (бізнес аналітику), пересічному співробітнику.

Увага! Книга доступна завантажити безкоштовно «Deadline — роман про управління проектами» безкоштовно під обкладинкою.

Стив Макконнелл

      Книга «Совершенный код» — одне із найбільш популярних видань по розробці програмного забезпечення. Книга «Совершенный код» об'ємна і по розмірах (трішки менше 900 сторінок), і по вмісту. Ця IT Книга вдало охоплює практично усі аспекти розробки ПО: від рецептів написання високоякісного коду, механізми тестування та відладки, до стратегій оптимізації коду та психологічних факторів, що впливають на розробку. Однозначно — це наукова праця. УЯВІТЬ !!! бібліографія книги на 20 -ти сторінках і містить більш ніж 500 джерел!!! Книга «Совершенный код» неодноразово очолювала різні рейтинги книг по програмуванню. І рекомендувалася різними фахівцями та експертами, як вкрай корисна.

     Завдяки простому манеру викладу, особливому стилю та чуттєвому почуттю гумору, Стіва його праця читається легко майже на одному подиху.
    Розповідаючи про проектування та конструювання програмних систем, Макконнелл влучно висловлює головний технічний імператив розробка ПЗ це виходить управління складністю. Простота і ясність вихідного коду й системи архітектури визначають якість програмного забезпечення. Велика частина книги якраз і присвячена правилам написання високоякісного коду.

     Стів Макконнелл, як ніхто інший підкреслює значимість непомітних дрібниць, докладно описує усі правила, якими необхідно керуватися при написанні хорошого коду. Необхідний рівень абстракції, розробка якісних інтерфейсів класів і патернів, написання високоякісних методів, вибір удачливих імен змін, спрощення керуючих структур, коментування коду — ніщо не ухиляється від уваги автора. Наприклад, загальним принципам використання змінних виділено цілий розділ книги, а це більше ніж 100 сторінок. Питанню вибору імен змінних присвячена ціла глава на 30 сторінок. При цьому всі правила та поради даються виключно з практичної точки зору.  

       УВАГА !!! Тестери, тестувальники, тест-інженери !!! В частині про якість програмного в цілому (QualityAssurance), Макконнелл формулює Головний закон Якості Програмного Забезпечення: підвищення вимог до якості системи первинно — знижує витрати на її розробку. Причина зрозуміла — більшу частину часу програмісти займаються прочитанням і відлагодженням написаного коду, а власне на написання того самого коду йде близько 10% робочого часу. Тому підтримка якості коду на високому рівні економить багато часу і тим самим підвищує ККД програміста. Тестувальники коректно наголошуйте про це програмістам!!!

     Щодо підвищення продуктивності програмного забезпечення, автор книги  наводить обґрунтовані аргументи проти передчасної оптимізації, коли програміст у процесі розробки інтуїтивно розпізнає "вузькі" місця в програмі і негайно приймає заходи щодо оптимізації в шкоду якості коду. Статистика показує, що в 9 з 10 своїх припущень програміст помиляється.

         Отже, як бачите книга «Совершенный код» доволі практична і із ростом Вашого професіоналізму Ви гарантовано будете її перечитувати неодноразово протягом своєї #Кар'єри в IT  Огляд інших книг Стіва Макконелла Читайте у нашій підбірці: Стів Макконелл – видатний експерт у галузі розробки ПЗ і проектного менеджменту

  Увага! Книга доступна завантажити «Совершенный код» безкоштовно під обкладинкою.

Йордон Э.

Книга Едварда Йордона є керівництвом по вирішенню таких проблем: виживання в проектах, приречених на невдачу; досягнення оптимальних угод під час переговорів; управління персоналом та розстановка пріоритетів; вибір засобів і технологій; визначення моменту, коли вже пора вийти з проекту. Едвард Йордон застосовує свою унікальну технологію і інтуїцію менеджера до найгірших варіантів софтверних проектів, показуючи, як максимально підвищити шанси на успіх, або, по крайней мере, вивести вашу кар’єру з-під удару. Крок за кроком Йордон проходить всі стадії життєвого циклу проекту.

Автор: Барбара Оакли

     Прийнято вважати, що математики — це люди, наділені незвичайними інтелектуальними здібностями при народжені, які необхідно для досягнення високих результатів розвивати з самого дитинства. А більшості точність і логічність математичного мислення недоступна. Барбара Оаклі у своїй авторській книзі "Думай як математик. Як вирішувати будь-які задачі швидше та ефективніше", доводить, що кожен може змінити спосіб свого мислення й оволодіти прийомами, котрі використовують всі фахівці з точних наук. 

       Коротко про автора цього бестселлеру:

    Барбара Оаклі, доктор наук, інженер-консультант, член ради Американського інституту медичного та біологічного машинобудування.

    Барбара протягом життя змінила кілька надзвичайно цікавих професій: була перекладачем з російської мови на радянському траулері в Беринговому морі, працювала викладачем в Китаї, служила у військах США зв'язківцем, в Західній Німеччині командиром відділення зв'язківців. Вона на своєму особистому досвіді довела, що людина здатна тренувати свій мозок і освоювати нові, що здавались недоступними, області знань.

     А з її книги "Думай як математик. Як вирішувати будь-які задачі швидше та ефективніше" Ви дізнаєтеся:

  • чому важливо засвоювати знання порціями;
  • як подолати "ступор" й домогтися осяяння;
  • яку роль відіграє сон у вирішенні складних завдань;
  • що таке прокрастинація, і як з нею боротися;
  • чому практика згадування набагато ефективніше, ніж перечитування кілька разів одного і того ж;
  • що таке "інтерлівінг", і чому він так корисний для запам'ятовування та засвоєння нової інформації.

Найкраще, що дана книга практична і прочитавши її Ви зможете практикувати її у власному житті без попередніх підготовок. Випробовувати її на собі без будь-яких обмежень та надзусиль. У нашій бібліотеці для навчання QA книга "Думай як математик. Як вирішувати будь-які задачі швидше та ефективніше" російською мовою.

Увага! Книга доступна завантажити "Думай як математик. Як вирішувати будь-які задачі швидше та ефективніше" безкоштовно під обкладинкою.