Девід Даймонд, Лінус Торвальдс

    Книга російською мовою. Написана другом Лінуса Торвальдса, американським журналістом,  Девідом Даймондом — з ним у співавторстві.

    «Just for fun» —  суміш автобіографії з міркуваннями. Історія молодої людини, у якого, незважаючи на бурхливий зліт кар'єри — зовсім не закрутилася голова.

    У книзі висвітлена історія, як все почалося з того, що  звичайному фінському студенту захотілося написати власну програму емуляції терміналу. Потім він почав розвивати і удосконалювати її, і у нього в результаті вийшла операційна система. Лінус назвав її Linux та помістив у Інтернеті, закликавши всіх бажаючих вносити в його операційну систему зміни й завантажувати її собі для особистого користування.

    Програмісти всіх країн, колективно, потянулися над нею працювати. Згадано релізи перших недолугих версій, заплаток, виходи перших комерційних продуктів Linux, і побоювання спільноти на цей рахунок. Відзначено відомих людей, які докладалися до участі у світовому проекті. Як Джобс зокрема Fork Linux та пристосував на свій смак. Зображається ієрархія внесення змін і виокремлення дистрибутивів. А також філосовські роздуми: Яким чином Лінусу Торвальдсу вдалося настільки успішно організувати стихійну, розрізнену масу люду? І куди далі рухатиметься розвиток програмного забезпечення?

Published:
Genres:
Tags:

  Увага! Книга доступна завантажити «Just for fun» безкоштовно під обкладинкою.

Уіттакер Д., Арбон Д., Каролло Д.

Book Cover: “How Google Tests Software”

    Книга російською мовою. Автори книги самі працювали над продуктами Google, створюючи інструменти тестування, налаштовали процеси, та займалися безпосередньо тестуванням. Книга «How Google Tests Software» читається неймовірно легко, немов легка розповідь, за кухлем чогось смачненького й прохолодного. Але в той же час все пояснено в деталях, до найменших дрібниць.

    "Якість народжується тільки тоді, коли розробка та тестування розпочнуть жити разом"  ця думка червоною ниточкою проходить крізь усю книгу «How Google Tests Software».

На мій погляд, щоб відчути всю біль порушуваних проблем, потрібно досить попрацювати QA engineer й набити гуль.

    У книзі описано процес тестування програмних продуктів у компанії Google: як влаштовані процеси, як організовані команди хто, коли, як і навіщо буде тестування проводити, чим повинен займатися тестувальник і, що ще важливіше, чим не повинен. Розказано які техніки використовуються, хто цілковито відповідальний за якість. Принципи, на яких побудовано тестування в Google, можливо застосувати в проектах і компаніях за бажанням будь-якого розміру.

    Також розповідається про дуже цікаву систему Quality Bots, яка служить для автоматизації тестування, відображення різних сторінок в браузері Google Chrome. За допомогою неї велика частина ручної роботи по регрессионному тестуванню замінена ботами. Варто відзначити, що всі створені системи або знаходяться у відкритому доступі, або плануються бути туди поміщеними.

Увага! Книга доступна завантажити «Вивчаємо SQL» безкоштовно під обкладинкою.