Майк Кон

Book Cover: Scrum. Гибкая разработка ПО

Ця книга являє собою авторитетне, реалістичне і має велике практичне значення керівництво по швидкому освоєнню Scrum і гнучкою методології розробки і подальшого закріплення досягнутих результатів на тривалий час. Провідний консультант і практик в області гнучкої методології розробки Майк Кон надає докладні рекомендації, ефективні поради та практичні приклади з реального життя. Запорукою надійності цих рекомендацій і порад є багатий практичний досвід автора, який допоміг не одній сотні організацій, що займаються розробкою програмного забезпечення, успішно впровадити у себе Scrum і гнучку методологію розробки.

Дана книга призначена для прагматичних фахівців в області розробки програмного забезпечення, які хочуть отримати надійні, які заслуговують на довіру відповіді на більшість складних питань, з якими їм доводиться стикатися в процесі впровадження Scrum. У своїй книзі Кон описує всі аспекти процесу впровадження: запуск процесу, надання людям допомоги в освоєнні ними своїх нових ролей, структуризація колективів, збільшення охоплення, робота з розосередженим колективом і, нарешті, впровадження ефективних показників і безперервне вдосконалення.

У книзі Кона то там, то тут зустрічаються врізки під заголовком "Спробуйте прямо зараз", що включають найбільш ефективні поради Кона. У виразках під заголовком "Заперечення" автор відтворює типові дискусії з тими, хто чинить опір змінам, і дає практичні рекомендації, які дозволять вам аргументовано відповісти на подібні заперечення і розвіяти сумніви людей.

Джефф Сазерленд, Кен Швабер

Book Cover: Софт за 30 дней. Как Scrum делает невозможное возможным

У книзі "Софт за 30 днів. Як Scrum робить неможливе можливим" творці методики Scrum розповідають, як реалізовувати IT-проекти дешевше і швидше, ніж це здається можливим.

Проекти, в яких використовуються підходи Agile і Scrum, успішніше за інших. Ці методики дозволяють створювати програмне забезпечення за 30 днів або навіть швидше, а продуктивність роботи з ними значно (у багатьох випадках більш ніж на 100%) зростає в порівнянні з традиційним каскадним підходом.

Прочитавши цю книгу, ви познайомитеся з методикою Scrum і дізнаєтеся, як цей нестандартний підхід працює і як почати застосовувати його в своєму бізнесі, щоб зробити процес розробки ефективним, швидким і гнучким.

В додаток до книги увійшла "Біблія скрам", як її неофіційно називають - The Scrum Guide. Це офіційне керівництво по скрам, створене засновниками цієї методики Швабер і Сазерлендом. У ньому описані всі терміни, ролі і процеси.

Від авторів:
Ми звертаємося до кожного лідеру в організації, яка хоче створювати кращі програмні продукти з кращими характеристиками і передбачуваністю. Індустрія програмного забезпечення змінюється і радикально поліпшується. Невизначеність, ризик і втрати, до яких ви звикли, більше не неминучі. Ми маємо за плечима дані 20-ти років роботи з організаціями, які вже перейшли на новий рівень. Ми хочемо, щоб і ви зробили цей крок.
Ми хочемо, щоб ви були здатні передбачувано створювати корисне, якісне програмне забезпечення з керованими ризиками.
Ми звертаємося до вас з двох причин.
По-перше, протягом сорока років ви страждали від поганого обслуговування в індустрії програмного забезпечення, ненавмисно, але неминуче. Ми хочемо повернути вашу довіру.
По-друге, програмне забезпечення - це вже не тільки спеціалізований інструментарій для професіоналів. Програми тепер всюди, виконують все більш і більш важливі операції в нашому суспільстві. Ми хочемо, щоб ви були здатні створити програмне забезпечення, на яке ми всі можемо надійно покладатися.
Ми сподіваємося, що зможемо досягти цих цілей нашої книгою.

Книга "Софт за 30 днів. Як Scrum робить неможливе можливим" допоможе керівникам і менеджерам компаній, які хочуть покінчити з дорогим і повільним циклом розробки ПО.

Про авторів:
Кен Швабер - професіонал в області розробки програмного забезпечення, який має сорокарічний досвід роботи програмістом, аналітиком, продукт-менеджером і власником бізнесу. На початку своєї кар'єри Кен безрезультатно намагався зробити успішним каскадний процес розробки програмного забезпечення, а пізніше розробив йому альтернативу. Кен провів останні 20 років, розробляючи скрам і працюючи з організаціями по всьому світу, щоб допомогти їм скористатися скрам. Кен - один з тих, хто брав участь в написанні і підписав "Маніфест гнучкої розробки програмного забезпечення", і засновник Agile Alliance і Scrum Alliance.
Джефф Сазерленд - радник венчурного фонду OpenView Venture Partners, глава компанії Scrum, Inc. і автор методики Scrum, яку він описує у своїй книзі. Він розробив методику в 1993 році і формалізував її в 1995 разом з Кеном Швабер.
Методологія Джеффа використовувалася і використовується компаніями-розробниками програмного забезпеченнями по всьому світу. Але Джефф зрозумів, що Scrum може приносити користь не тільки ІТ-компаніям, і адаптував її для інших галузей - фінансів, охорони здоров'я, вищої освіти, телекомунікацій.
Він консультує безліч компаній, допомагаючи їм створювати надпродуктивної команди.
Джефф працював на позиції технічного директора в одинадцяти технологічних компаніях.

Цитати з книги:

Проект за 30 днів
Перехід до Scrum збільшує шанси на успішне завершення проекту розробки програмного забезпечення. Можна отримати функції програмного забезпечення, готові до використання, протягом 30 днів або навіть менше. Не дозволяйте вашим розробникам переконати вас у зворотному, тому що сотні тисяч їхніх колег роблять це з 2000-х років.

Повага
У деяких компаніях до співробітників ставляться як до дітей, їх думка не враховується, їм просто вказують, що саме робити в кожен момент протягом дня. Для того щоб люди були натхненні і залучені в свою роботу, слід створити атмосферу сприяння, коли з співробітниками звертаються з повагою і захопленням. Scrum покликаний забезпечити таку обстановку.

планування
Традиційно нас просять спочатку обміркувати, а потім уже починати розробку. Але навіть коли у нас є чіткі ідеї, кращий підхід зазвичай з'являється під час розробки, тому що визначення складних проблем при плануванні - завдання важке, яка загрожує помилками і упущеннями. За допомогою Scrum ми плануємо в міру просування, знаходячи те, що нам потрібно, в процесі роботи над проектом.

Інструменти
Фліпчарти та лекційні дошки в робочому просторі можуть допомогти членам команди візуалізувати можливості і знайти ідеї. Простір має забезпечувати місце для роботи і зберігання інструментів на всьому протязі створення пілотного проекту.

Борис Вольфсон

Book Cover: Гибкие методологии разработки

Якщо ви цікавитеся гнучкими методологіями з управління проектами та розробки продуктів, значить, це практичне керівництво ідеально вам підходить. Борис Вольфсон вже багато років працює в цій сфері, а в даній книзі ділиться своїм досвідом, який може змінити вашу роботу, підхід до роботи у вашій IT-команді, а згодом і в усій вашій компанії.

Від інших подібних книг ця відрізняється двома факторами: поєднанням теорії і практики і описом самих різних аспектів створення продуктів від управління до розробки і аналітики. В рамках теоретичної частини з управління проектами і продуктом описується сучасний стан методології Scrum і основи Kanban. Практична частина присвячена бізнес-моделювання, управління вимогами, аналітикою вимог, управління командами, оцінкою термінів, управління ризиками, інженерним практикам розробки (здебільшого з екстремального програмування), контролю і забезпечення якості, впровадження і масштабування Scrum.

Автор займається веб-розробкою і розробкою ПЗ з 2003 року. Працював керівником проектів та керівником регіонального відділу розробки, потім - керівником департаменту веб-розробки в компанії Softline. У 2012 році призначений технічним директором HeadHunter, з 2015 року обіймає посаду директора з розвитку компанії. Є автором книги "Гнучке управління проектами та продуктами".

Кеннет С. Рубин

Book Cover: Essential Scrum: A Practical Guide to the Most Popular Agile Process

У цьому вичерпному керівництві описується Scrum - поширена методика гнучкої розробки програмного забезпечення. За допомогою ілюстрацій на абсолютно новій мові візуальних образів автор пояснює основні цінності, принципи і норми практики Scrum, ролі учасників проекту, особливості планування та проведення окремих стадій Scrum-процесу і підходи до ефективного застосування даної методики на практиці. Книга дає чітке уявлення про методику Scrum, постачає читачів зручним словником термінів і практичними знаннями для вилучення з неї максимальної користі.
Якщо ви хочете розробляти за методикою Scrum програмні продукти, здатні задовольнити будь-якого замовника, то в цій книзі ви виявите єдине джерело і вичерпне керівництво по Scrum, які ви так довго шукали. Автор книги, провідний фахівець з навчання методиці Scrum, розкриває в ній основні цінності, принципи і норми практики Scrum, а також описує гнучкі, перевірені часом підходи, які допоможуть вам ефективно впровадити цю методику в своїй практиці.
Її матеріал, заснований на багатому досвіді автора, який допомагав багатьом організаціям успішно впроваджувати Scrum, легко засвоюється і підкріплюється численними ілюстраціями, складеними на абсолютно новій мові візуальних образів, красномовно описує ролі, артефакти і види діяльності в Scrum.
Книга постачає кожного члена команди розробників, керівника підрозділу і організації загальним уявленням про Scrum, великим словником загальноприйнятих термінів, яким вони можуть користуватися, застосовуючи методику Scrum в своїй діяльності, а також практичними знаннями, що дозволяють отримати з неї максимальну користь.

У книзі "Основи Scrum: практичний посібник з гнучкою розробки ПЗ" описується Scrum - поширена методика гнучкої розробки програмного забезпечення. За допомогою ілюстрацій на абсолютно новій мові візуальних образів автор пояснює основні цінності, принципи і норми практики Scrum, ролі учасників проекту, особливості планування та проведення окремих стадій Scrum-процесу і підходи до ефективного застосування даної методики на практиці. Книга дає чітке уявлення про методику Scrum, постачає читачів зручним словником термінів і практичними знаннями для вилучення з неї максимальної користі.Книга розрахована на читачів, які прагнуть освоїти методику Scrum і впровадити її в процеси гнучкої розробки програмного забезпечення.

Якщо ви хочете розробляти за методикою Scrum програмні продукти, здатні задовольнити будь-якого замовника, то в цій книзі ви виявите єдине джерело і вичерпне керівництво по Scrum, які ви так довго шукали. Автор книги, провідний фахівець з навчання методиці Scrum, розкриває в ній основні цінності, принципи і норми практики Scrum, а також описує гнучкі, перевірені часом підходи, які допоможуть вам ефективно впровадити цю методику в своїй практиці.Книга допоможе початківцям придбати, а мають досвід роботи за методикою Scrum - уточнити і розширити свої знання цієї методики на рівні команди розробників, продукту і портфеля замовлень.

Її матеріал, заснований на багатому досвіді автора, який допомагав багатьом організаціям успішно впроваджувати Scrum, легко засвоюється і підкріплюється численними ілюстраціями, складеними на абсолютно новій мові візуальних образів, красномовно описує ролі, артефакти і види діяльності в Scrum.Книга "Основи Scrum: практичний посібник з гнучкою розробки ПЗ" постачає кожного члена команди розробників, керівника підрозділу і організації загальним уявленням про Scrum, великим словником загальноприйнятих термінів, яким вони можуть користуватися, застосовуючи методику Scrum в своїй діяльності, а також практичними знаннями, що дозволяють витягти з неї максимальну користь.

Про автора:
Кеннет Рубін тренує і навчає методиці Scrum і гнучкою розробці, допомагаючи співробітникам компаній ефективно і економічно розробляти програмні продукти. Будучи атестованим інструктором, Кеннет навчив понад 18 тисяч осіб гнучкою розробці за методикою Scrum в середовищі Smalltalk, а також управління об'єктно-орієнтованими проектами і переходами між різними стадіями процесу розробки.Він тренував фахівців більш ніж з 200 компаній, від початківців до вхідних в десятку найбільших. Він є одним з авторів книги Succeeding with Objects: Decision Frameworks for Project Management, що вийшла в 1995 році у видавництві Addison-Wesley.