Бен Форта

Book Cover: Освой самостоятельно SQL.

    Книга російською мовою. Це 3-є видання популярної книги. Дана книга, якщо перекладемо назву на українську «Вивчи самостійно SQL. За 10 хвилин» допоможе Вам у найкоротший термін удосконалити знання SQL — найпопулярнішої мови баз даних. Починаючи із простих запитів на вибірку даних, автор урок за уроком розглядає все більш складні теми, такі як використання операцій об'єднання, підзапити, збереження процедур, індекси, тригери і обмеження. Велика частина книги присвячена операторам вибірки.

    У книзі «Вивчи самостійно SQL. За 10 хвилин» Бена Форти пропонуються прості приклади та практичні рішення для тих, хто зокрема бажає одразу отримати блискучі результати знань. Пропрацювавши усі 22 уроки, на кожен із яких доведеться витратити не більше 10 хвилин, Ви дізнаєтеся про все, що необхідно для практичного застосування SQL. 

    У офіційній рецензії до книги, сказано, що Ви швидко навчитеся самостійно складати запити до баз даних на мові SQL без будь-чиєї допомоги? Але, особисто, в якості першої книги, вивчати SQL по ній  не радимо.  Книга корисна виявиться більше... хто вже пройшов якісь базові уроки SQL он-лайн, де щось недозрозумів, щось  благополучно призабув і потрібно експрес-зрізом повторити матеріал. Матеріал тут із цієї точки зору є вигідно розбитий на теми, з короткою інформацією і прикладами в кожній темі, що дозволяє моментально знайти потрібну ділянку коду.

    До мінусів можна віднести ще те що не має глави присвяченій ключам.

Увага! Книга доступна завантажити «Вивчаємо SQL» безкоштовно під обкладинкою.

Мартін Грубер

Книга російською мовою. Книга є дуже ґрунтовним введенням в теорію структурованих реляційних БД — повний підручник. Книга написана спеціально для тих, хто буде використовувати SQL у процесі роботи.

Але якщо це навіть Ваша перша спроба з управління базами даних, книга «Розуміння SQL» дуже швидко навчить вільно та ефективно працювати з реальною SQL, використанню простих запитів, а також назавжди закарбує у мізках ясні поняття про автоматизоване управління базою даних (БД).

А саме:

як витягувати й обробляти інформацію, що міститься в таблицях даних — тобто, грамотно будувати запити;
як вибирати інформацію, з якої Ви бажаєте працювати;
додавати, видаляти і модифікувати інформацію в таблиці даних;
використовувати певні конкретні умови заради виділення певної інформації;
використовувати спеціальні функції SQL для підсумовування  даних.
Також книга покаже, яким чином ефективно працювати з гігантськими числовими таблицями даних, застосовуючи поліпшену техніку для запиту більш ніж однієї таблиці одночасно. Будувати комплекс запитів і підзапитів. Використовувати певні методи, щоби створювати бази даних та працювати з цими базами даних по-окремо з багатьма таблицями. Ви досліджуєте принципи ефективного проектування бази даних, а також техніку для забезпечення цілісності даних і їх захисту.

Додатково дізнаєтеся, як використовувати SQL з різними мовами програмування у спеціальному розділі SQL для програмістів.

У кінці книга «Розуміння SQL» містить короткий довідковий матеріал SQL і керівництво до загальних нестандартних особливостей SQL.

Отже, буде хорошим довідником як для користувачів-новачків, й хорошим початком в освоєнні SQL досвідченому фахівцю qa engineer.

Книга доступна завантажити під обкладинкою

Ентоні Молінаро

Книга російською мовою. Книга «SQL.Збірник рецептів» — це дійсно не підручник й не довідник по SQL у традиційному розумінні цих понять. Все вірно — це саме збірник рецептів! Якщо Ви постійно працюєте з SQL на одній платформі, то, можливо, знайдете в рецептах? Ну, або ж книга направить Вас на вдалу думку — більш ефективного рішення задач ніж застосовуєте зазвичай. Оскільки у книзі одна й та сама задача у рецепті розглядається із різними базами даних: DB2, Oracle, PostgreSQL, MySQL і SQL Server.

Також книга обіцяє, що навчитеся використовувати SQL для вирішення більш широкого спектру завдань — від операцій усередині баз даних, до передачі даних по мережі у додатку.  Дізнаєтеся, як застосовувати віконні функції й спеціальні оператори, розширені методи роботи зі сховищами даних: створення гістограм, об'єднання даних в блоки, виконання агрегації змінного діапазону значень, формування поточних сум, підсумм тощо. Ефективніше трансформувати рядки в стовпці і навпаки, спрощувати обчислення всередині рядка, виконувати подвійне розгортання результуючої, виконувати проходи рядків з синтаксичним розбором рядків на символи, слова або елементи рядка.

Прийоми, пропоновані автором, дозволять оптимізувати Ваш код і відкрити перед вами нові можливості мови SQL.

Зауважимо, «SQL.Збірник рецептів» призначений тим, хто вже дещо знайомий з основами мови запитів SQL і хоче підвищувати +1 сходинку свій професійний рівень. Наприклад junior & middle qa engineer — книга рецептів буде супер, але в той же час «крутим» програмерам збірник виявиться пустим, а розглянуті у ньому проблеми дрібязковими.

Published:
Genres:
Tags:

Увага! Книга доступна завантажити безкоштовно під обкладинкою.

Лінн Бейлі

Книга російською мовою. Передрук знаменитого видавництва IT-шної літератури O'Reilly. Якщо хочете вивчити SQL з нуля, нічого про SQL не знаєте узагалі? Але ДУЖЕ хочете дізнатися — обов'язково прочитайте!

Дана книга «Вивчаємо SQL» — ідеальний СТАРТ для розпочати вивчати основи теорії та практику!

Все описано просто, зрозуміло, доступно. Уся серія написана у такому собі «няшному» дівчачому стилі. Задумка, щоби інформація засвоювалася граючись.

Перша сторінка: Ах! Як би це вивчити SQL і не утікти від нудьги на тропічний острів?

Читається туторіал легесенько на одному диханні! Хоча, зауважу це технічна література і у книзі більше 600 сторінок!

Наприклад, умова «AND» всередині «SELECT» пояснюється веселою історією: є дівчинка, нехай буде Поллі. Вона дуже хоче пончиків з шоколадом. І ось вона шукає по базі даних ресторанів: SELECT NAME FROM TABLE WHERE TYPE = 'шоколадом'.

Але не хочеться їй їсти жорстке або несмачне. Робимо другий SELECT з вибіркою ресторанів, у яких рейтинг більше 9.8 балів. І там... і там результатів багато. Треба їх вручну зіставляти? Ні, посумувала Поллі на малюнку трішки...

Поллі розумна дівчинка !!! Додумалася поєднати ці дві умови, написати всередині селекта WHERE TYPE = xxx AND rating = yyy. І ось на тобі кращі заклади! Малюнок — дівчинка стоїть таким янголятком, рученятка за спину: «Мааааааааааааааам, Мааааам, а ходи в ресторан А?» 🙂

Увага! Книга доступна завантажити «Вивчаємо SQL» безкоштовно під обкладинкою.