Наші комп’ютери, мобільні телефони та багато інших сучасних пристроїв, навіть холодильники й автомобілі мають сьогодні всередині програмне забезпечення. Основне програмне забезпечення — це Операційна Система (ОС), оболонка, інтерфейс за допомогою якого ми, як користувачі з ними взаємодіємо.

Найвідоміші і найпопулярніші поміж Операційних Систем для ПК: Windows, Mac, дистрибутиви Linux (Ubuntu, Fedora, Mint). Кому цікаво, більше про це ось тут на нашому сайті для тестувальників у кількох статтях:

Стосовно мобільних пристроїв — найпопулярніші Операційні Системи для мобільних є Android і iOS. Інколи у нас тут на сайті з’являється у статистиці значною часткою Samsung браузер і відповідно ОС, проте, як мені пояснили наші автоматизатори, Samsung зробив тільки незначну модифікацію над ядрами Андроїд і Chrome, і по-суті його  мобільна ОС є Android.

Обидві Android і iOS Операційні Системи для мобільних гаджетів мають свої унікальні функціональні можливості, будуть доволі зручними у користуванні, розробники пропонують значну кількість корисних програм-додатків для них. Знову ж таки на нашому сайті тестувальників є до теми наступний допис, читайте його, у ньому ми розглядали окрім поняття мобільного додатку, поняття магазинів для додатків App Store та Play Market … тримайте посиланнячко

Як встановити iOS на Windows?

Ліцензійно і технічно, то ніяк. Не існує такого методу, за допомогою якого Ви можете встановити iOS на Вашому компі під Віндовз або мобільному.  Легально iOS працює тільки на продуктах компанії Apple.

Через те що iOS додатки не доступні для використання на інших платформах. А в Україні купити справжній Apple не з дешевих задоволень. У тестувальників початківців виникають певні труднощі із тестуванням… буває не знають навіть із чого розпочати тестування Apple. Ми розповімо як без наявності реальних гаджетів Apple із емуляторами iOS і симуляторами, доступними в Інтернеті практично безкоштовно — спробувати отримати перший досвід тестування iOS на системі Windows. Запускати програми на базі операційної системи iOS на комп’ютері з під ОС Windows.

Що таке iOS Emulators і Simulators?

Коротко пояснимо що таке iOS Emulators і Simulators — простими словами, емулятор iOS працює як віртуальна ОС на комп’ютері. Має практично всі функції, які звичайний користувач використовує на своєму ябку для запуску аплікацій, використання програм та ігор на основі iOS для Apple. Фактично віконечко емулятора iOS встановленого на Вашій Операційній Системі відіграє роль пристрою на iOS.

Відмінності між Емуляторами і симуляторами

Головна відмінність полягає в тому, що Симулятор вимірює продуктивність (performance), емулятор — функціональність (functionality).

Emulators

Емулюють реальні мобільні девайси, Програмне Забезпечення, Операційну Систему. Дозволять як тестувати, так і дебажити аплікації. Емулятори переважно створюються виробниками ПЗ, оригінальні напр. Testing App (iOS), Android SDK, Microsoft

Simulators

Дозволяють тільки симулювати поведінку користувача. Можуть бути сторонньо реімплементовані.

Які переваги iOS Emulator у Windows?

Логічно, головна перевага симуляторів iOS замінити в певній мірі справжні, не володіючи реальними пристроями iPhone або Apple.

По-друге, інколи симулятори корисні для звичайного користувача потенційного покупця. Скажімо, якщо Ви хочете купити iPhone? Ніколи не використовували його раніше. А хочете спробувати, щоб перевірити його функціональність і зовнішній вигляд меню iOS, можете спробувати скористуватися iOS емулятором або симулятором iOS.

Емулятори iOS та симулятори широко використовуються не тільки тестувальниками, але й  розробниками (девелоперами) програм для розробки й перевірок своїх додатків.

Які недоліки iOS Emulator?

Зрозуміло, як фейки і підробки перш за все симулятори iOS мають недоліки обмеженої функціональності. Слід зазначити емулятори iOS споживають багато оперативної пам’яті (RAM) для запуску. Це може спричинити уповільнення процесів і роботу інших програм на комп’ютері, де встановлені поряд. Окрім того, запуск High-End Application на емуляторі iOS не має сенсу, оскільки вони не будуть працювати як ці програми мали б працювати.

Нижче наводимо деякі кращі iOS емулятори і симулятори iOS, які Ви можете встановити на будь-які Windows 10, 8.1, 7 а також кілька Emulators Online.

10 Best iOS Emulator & Simulators iOS for Windows PC

1. iPadian

iPadian — один із найпростіших і user-friendly методів, який дозволяє використовувати iOS на ПК з ОС Windows. Цей емулятор iOS можна використовувати для відтворення ігор та запуску додатків, але не очікуйте, що всі програми будуть запускати його. Згадайте, вище ми говорили про пам’ять.

Стосовно інтерфейсу iPadian, то він виглядає чисто схожим на iPhone та iPads. Зверніть увагу! На сайті розробника дозволено завантажити iPadian, присутнє гарне ознайомче відео й документація по роботі.

Доступні дві версії її для завантаження (безкоштовна й платна версія). З безкоштовною версією, можливе використання якщо iPadian завантажити та використовувати його для запуску IOS додатків тільки на ПК. Якщо ж бажаєте скористатися іншими функціями, придбайте платну версію за $ 20.

Сумісність: Windows, Linux і macOS.

2. Mobione Studio

Mobione Studio — ще один чудовий емулятор iOS для Windows з відмінним інтерфейсом і дизайном. Інтуїтивне меню легко дозволить зрозуміти роботу емулятора. На жаль підтримка утиліти призупинена 🙁 І все на що вона зараз здатна, тільки для запуску програм на ній. Хоча свого часу Mobione Studio був одним з кращих емуляторів iOS для розробників і QA для тестування мобільних додатків.

Сумісність: Windows, iOS і macOS.
Завантажити Mobione Studio у нас посилання не має, хоча на сторонніх ресурсах чи торрентах програма ще присутня.

3. iPhone Simulator

IPhone Simulator — є  iOS Simulator. Теж доволі старенька тулза, як Ви бачите по запропонованому модельному ряду девайсів. Переваги iPhone Simulator — безкоштовно, й Вам його не потрібно встановлювати цей симулятор iOS  на ПК, iPhone Simulator Online тулза. Також даний інструмент тестування мобільних додатків має гарну графіку, анімації, які схожі на справжній iOS. На iPhone Simulator Ви можете використовувати деякі основні функції iPhone: календар, годинник, калькулятор і т.д. Однак доступ передбачено лише до обмежених функцій додатків і використання ігор по повній теж не можливе.

Сумісність: Windows.

4. Appetize.IO

Appetize.io — це вже сучасний онлайн веб додаток, що теж імітує iOS у браузері. Розробники і тестувальники можуть використовувати його для розробки iOS додатків, а також Android-додатків на Cloud Storage. Радимо обов’язково перейти за активним посиланням на сайт розробника цього онлайн симулятора щоб ознайомитися з його роботою.

Сумісність: Windows.

5. SmartFace

SmartFace —  це ще один хороший інструмент саме для розробки додатків під iOS, який можна використати у якості емулятора. З особливостей можна виділити можливість вибору емуляції різних пристроїв (iPad або IPhone). Користувач може завантажити платну (повну) або пробну версію з обмеженим функціоналом. В безкоштовній версії є рекламні банери і недоступне використання кастомних бібліотек. Якщо Ви звичайний користувач або тестувальник, який просто хочете протестувати мобільні версії iOS безкоштовної версії роботи з емулятором цілком буде достатньо.

6. Xamarin Testflight

Xamarin Testflight — це додаток для розробки програм для iOS. Теж як і попередній інструмент містить вбудований емулятор iOS. Головна особливість Xamarin полягає в постійній підтримці розробниками. Оновлення відбуваються регулярно, що дозволяє працювати з найновішими версіями IOS. У поточному моменті користувачі можуть використовувати прошивки iOS 8 і вище. Старі версії платформи не підтримуються. З позитиву ще: нетма реклами; кому потрібно доступний русский язык; З негативу: Розширюється тільки на платній основі; Займає багато місць на жорсткому диску (мінімум 3-4 ГБ).

7. Electric Mobile Studio

Electric Mobile Studio — потужний інструмент, але платний, але дає тріалку на 7 днів скористуватися ним безкоштовно. Перевага, що окрім iPhone можна протестувати ним аплікацію ще на iPad і у деякій мірі на Mac.

8. Ripple Emulator (Beta)

Ripple  — це браузерний плагін розширення, який доступний до безкоштовного завантаження у магазині Chrome.

За словами розробників Ripple пропонує можливість дивитися під капот мобільного додатку, надаючи повну видимість того, що він робить. Дозволяє інструменти дебагінгу для виконання налагодження JavaScript, інспекції HTML DOM, автоматизованого тестування, а також емуляції кількох пристроїв і кроссбраузерного тестування в режимі реального часу без необхідності повторного розгортання мобільного додатка або перезапуску емулятора.

Існує версія емулятора BlackBerry

Сумісність: online tool

9. Remoted iOS Simulator

Remoted iOS Simulator —  ще один продукт від Xamarin. Використовуючи цей емулятор iOS Ви зможете протестувати більшість iOS додатків на ПК. У емулятора простой и понятный интерфейс. Класно, що він підключається за допомогою Windows Visual Studio. 

Сумісність: Windows.

10. CrossBrowser testing

Crossbrowsertesting — однозначно теж ДУЖЕ класний інструмент для тестування мобільних додатків. Знову ж таки платний, але теж має тижневу тріалку. Працює на зразок так званих мобільних ферм, а це означатиме, що Ви будете тестувати на справжнісінькому девайсі віддалено. Має рекордер, опції проведення дослідницького, автоматизованого тестування та багато чого іншого.

Сумісність: online tool

Оу, згадала, що у якості емулятора iOS поширено ще використовують такий інструмент, як Appium Огляд Appium детально тому, що це універсальний інструмент для тестування мобільних додатків читайте у дописі

Підсумок:

Запропоновані програми емулятори та симулятори iOS не дозволять повністю замінити реальні Apple гаджети, проте допоможуть вирішити деякі задачі, і виявити деякі помилки. До прикладу протестувати інтерфейс, загалом функціональність аплікації щоб десь виконати тестове завдання HR — буде достатньо.

Related posts

2 коментарі

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.