Історично склалося, так що найбільші двигуни індустрії IT розташовані у США. Легендарні: Intel, IBM, Microsoft, Google, Twitter, Facebook, Oracle, Netscape, Amazon, Apple, багато ін. І вся найсвіжіша інформація: література, документація, форуми, найрізноманітніші коммюніті — англійською мовою.

Intel, IBM, Microsoft, Google, Twitter, Facebook, Oracle, etscape, Amazon, Apple
Найбільш фінансово потужні компанії

На сторінках цього БЛОГ -у ми вже не раз зазначали, наскільки зараз сучасні технології розвиваються стрімко, й інформація миттю застаріває. Поки англійськомовна інформація з першоджерел кимось буде перекладена або адаптована на зрозумілу мову — інформація стає не такою вже актуальною. Та й не факт, що в процесі перекладу новий автор не спотворить офіційного змісту?

Індійське засилля ринку теж частково пов’язують з масовим знанням англійської мови, «ледь не із пелюшок» — спадщини колоніального минулого. Ну і врахуйте при конкуренції, англійська мова там офіційно друга державна!

Беззаперечно українське ІТ і надалі планує залишатися потужним гравцем у Західній частині світового ринку технологій. Українські фахівці на аутсорсингу, фрілансі завоювали репутацію надійних партнерів. Є постачальниками якісного, інколи доволі складного технологічного програмного забезпечення. Можливо не найпозитивніший момент для неньки — Україна «кузня» висококваліфікованих інженерних кадрів на експорт.

Одного разу голосно «бовкнули» вітчизняні HR -ри на ДОУ:

“Головне знання англійської, а програмувати чи тестувати тебе навчать!” — всі почули і запам’ятали.

Як наслідок, сьогодні англійська в українському IT стала сприйматися, не бонусним рядком у резюме, а навичкою, якою кожен IT -працівник повинен володіти за замовчуванням!

Стереотипно, навіть вважається тестерам англійську мову слід знати на трохи вищому рівні за програмістів. Чутка НЕ БЕЗПІДСТАВНА!

Перша причина: оскільки поріг входження в ІТ нищий, якимось чином слід відсіяти зайвих;
Друга причина: через те що тестери дещо в більшій мірі схильні, із розвитком своєї кар’єри, заповнювати адміністративні посади пов’язані з прямим спілкуванням із замовниками та їх представниками.

Бажаєте дізнатися, які САМЕ актуальні шляхи розвитку qa -engineer у IT переходьте по активному посиланню тегів #Кадровик & Кар’єра IT.

Бо у цьому дописі ми вирішили глибше торкнутися теми англійської мови у житті тестера:

Чи можна стати хорошим професіоналом Забезпечення Якості, не знаючи англійської мови узагалі або знаючи англійську, але тільки на базовому рівні?

Чи, можна навчитися технічної англійської у процесі роботи. Тобто постійного загуглювання виникнувших у ході роботи проблем разом із гугл-транслейт перекладачем на іноземних форумах?

Чи обов’язково потрібно приділити питанню вивчення англійської мови окремо час?

Відповідь на питання №1: Звісно, стати тестером мавпочкою цілком ймовірно і без знань англійської. Але це якщо пощастить, знайдуться потрібні родичі та допоможуть друзі, схема діє, як усюди — не посперечаєшся, на жаль, на щастя, то складно сказати? Навіть… із шансами цілком успішно вирішувати деякі завдання й посісти локальну нішу.

Зображення самотнього тестувальника ПЗ за компютером

Але у певний момент 100% виникне почуття, що цього не достатньо, аби називатися справжнім професіоналом із Забезпечення Якості. Незнання англійської мови або недостатній рівень англійської мови істотно обмежує в розвитку, оскільки звужує його інформаційне поле і коло спілкування. Плюс врешті-решт захочеться не «пасти задніх».

Відповідь на питання №2: Однозначно, повноцінно навчитися англійської мови у процесі роботи методом лише паралельного загуглювання інформації НЕ МОЖНА. Хто таке стверджує — розповідає казки. За допомогою Google Translate, Ви зможете зрозуміти лише загальний зміст тексту. Але не завжди правильно зрозумієте нюанси, а шукати відповіді якраз доводиться на такі питання, де важливі деталі. Загуглювання дієве тільки у якості допоміжного варіанту. Спілкування на форумах добре допомагає, але повільно теж, і якщо їх не тільки читати, а й намагатися писати на них повідомлення, питання, відповіді, поради.

Зверніть увагу, без знання англійської ще й швидкість буде мінімум у два рази повільніша, ніж у тих хто хоча би на слабкому середньому рівні володіє англійською мовою. Значить ризики високі, що досить швидко скажуть… Па-Па… Окрім того, правильно складений запит у гуглі економить купу часу!

Радимо до прочитання: Як правильно шукати потрібну інформацію у Google

Відповідь на питання №3: Так! Вивченню англійської мови свідомо потрібно приділити певну частину свого життя. Кому пощастило із хорошим вчителем, це зробив ще у школі, універі. Кому вважаєте не пощастило — підіть на навчання до приватного репетитора, на спеціалізовані курси по вивченню англійської мови.

Навчання курси англійської для QA у класі

Не так потрібен великий словниковий запас зі знання специфічних слів, як скоріше те, що англійську мову слід «відчути», зрозуміти контекст застосування слів, принципи граматичної побудови для повноцінного засвоювання інформації.

За спостереженнями, більшого ефекту дають екстремальні інтенсивні курси англійської мови тривалістю по 2-3 години кілька разів на тиждень.

Але без додаткової практики англійську мову не вийде вивчити:

Щоби уміти читати певну літературу — потрібно багато її читати, уміти писати — потрібно багато писати, навчитися сприймати на слух — потрібно багато слухати, говорити — багато спілкуватися… і т.д.

Пропонуємо вивчати англійську із живими співрозмовниками онлайн безкоштовно на сайті мовної практики Speaky

Відмінне володіння англійською додатково відкриває доступ до величезної кількості конференцій і семінарів по всьому світу. На сьогоднішній день найбільш популярні і якісні продукти ІТ розробляються інтернаціональними командами. Універсальна робоча мова цих Open Source проектів — англійська. І знання англійської мови потрібно щоби брати у них участь, тим самим отримуючи дуже корисний досвід, а комусь і зайві галочки до резюме.

Підсумок:

Хочете залишатися в тренді, затребуваним, неважливо хто Ви junior qa engineer, middle qa engineer, senior qa engineer — постійно удосконалюйте свою англійську!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.