Cloud9 IDE спеціалізується на веб-розробці. Cloud9 є безкоштовною для публічних (видимих ​​всім) проектів, але для приватних проектів штука платна. Підсвічування синтаксису чудова, і є підтримка «прикраси» коду, авто доповнення. Які мови програмування та типи коду підтримує — див. скріншот.

Cloud9 IDE
Скріншт Cloud9 IDE

На відміну від попередньо розглянутих он-лайн редакторів коду, Cloud9 містить вбудовану підтримку імпорту на GitHub, Mercurial, BitBucket, увійшовши в систему через один з цих сервісів. Працює через консоль в нижній частині екрану. Cloud9 надає SSH-ключ, який можна зареєструвати в GitHub, щоб не бачити кожного разу запиту при спробі закомітити код.

Зі смачненького ще… Редактор при введенні повідомляє Вас про помилки в коді. HTML-сторінки можуть бути протестовані й переглянуті прямо в інтерфейсі. А якщо потрібен деплоймент, то Cloud9 IDE підтримує розгортання в Joyent і Heroku.

Саме з Cloud9 розпочиналося моє знайомство із програмуванням. До пори до часу цей он-лайн інструмент IDE був мені… так нічого собі… дозволив мені гарно навчитися працювати із Git -ом (системою керування версіями). Але ж Божечко!!!! Який безкоштовний Cloud9 повільно тянучкий… Із нього зістрибнула => на ATOM Editor. Підкреслю, хоча Python Fiddle, JS Fiddle користуюсь далі часто.

Отож, детальніше за посиланням: Огляд редактора коду ATOM

ATOM Editor достойну конкуренцію складає інтегроване середовище розробки під назвою Eclipse Che від відкритого співтовариства розробників. Узагалі, Eclipse ДУЖЕ популярне середовище розробки у джавістів, тому якщо Ви зацікавилися мовою програмування Java, зокрема плануєте у майбутньому відвідувати курси Автоматизованого Тестування на JAVA придивіться тоді до цього сервісу уважніше.

Скріншот Eclipse Che

Eclipse Che доволі гнучкий у налаштуваннях «під себе». Розробники, а у нашому випадку це тестери, можуть як створювати свої власні плагіни, так і кастомізувати наявні. Завдяки ним якраз і підтримуються усі можливі мови програмування. У Che також є попередній перегляд, тому зможете бачити результати свого коду таким, яким його будуть бачити користувачі у разі вибору на користь цієї IDE. Працювати у середовищі Eclipse Che передбачено самостійно, так і разом зі своєю командою. Причому така опція, як і сама Eclipse Che абсолютно безкоштовна. Працює IDE на Windows, Mac OS X і Linux. Інсталюється простіше простого, шляхом аунтефікації через Google аккаунт чи Git Hub.

CodePen (Кодпен) далі у нашому списку візуальних онлайн редакторів HTML, CSS, JavaScript коду. Зупинимося на ньому детальніше. В принципі, можливості CodePen частково схожі на різні повноцінні редактори коду, які багато хто використовує у своїй роботі: починаючи від Notepad ++, Sublime Text, і закінчуючи чимось складнішим типу Webstorm. Звичайно, я говорю не про Full версії всіх фішок, а лише про базові функції написання коду.

CodePen
Вигляд CodePen

Разом з тим CodePen володіє рядом ключових переваг:

Надзвичайна простота роботи і онлайн перегляд коду. За дефолтних налаштувань, зміни відображаються в режимі реального часу.

Загальна доступність вільна публікація розробленого коду або його фрагментів в режимі онлайн Share поміж іншими користувачами.

Для публікації розробленого прикладу знайдете у правому нижньому кутку сторінки 3 кнопки:

  • Share шерінг в соціальних мережах (FB, twitter, Google+);
  • Export збереження в Zip архіві або запис на GitHub;
  • Embed вбудовування на сторінку сайту.

Також цікава опція вбудовувати проекти, створені в сервісі, на будь-який сайт в якості прикладу. Просто надішліть посилання на ту чи іншу сторінку для перегляду.

Уся необхідна інформація зберігається в мережі. Тому завжди присутній доступ до сніппетів з будь-якого місця, навіть якщо особистий комп’ютер недоступний з яких-небудь причин.

Потужне співтовариство це ще один привід користуватися CodePen. CodePen зареєстрована досить велика кількість досвідчених фахівців. За потреби можете отримати поради від більш просунутих або підказки по помилках.

Ресурс також має соціальні функції: підписки, лайки, коментарі. Наявна навіть опція створення блогу для тематичних заміток. Бажаєте слави? Позначте свої проекти тегами аби людям було простіше шукати Ваші сніппети.

Наявність прикладів різних завдань і рішень дозволяє бути обізнаним в основних актуальних напрямках веб-розробки. Гарні реалізації можна зберігати і використовувати згодом для тестових завдань, коли вимагатимуть їх зробити при конкурсному наймі на роботу (стосується програмістів). Або ж просто переглядайте роботи інших програмістів для натхнення або самонавчання.

Меню сортуваня на головній сторінці CodePen:

  • Pens приклади коду з сортуванням за новими / популярним тощо;
  • Перегляд повноцінних проектів (а не простих фрагментів);
  • Post нотатки з блогів і корисні публікації;
  • Collections добірки декількох;
  • Тематичні Pens з певних тем;
  • Вакансії, блог розробників і список корисних посилань;

Експорт після збереження. Сутності Pens можуть бути експортовані у вигляді ZIP-файлу з усіма його придатками в HTML, CSS і JS в файлах. Плюс присутня можливість експорту в Github (репозиторій Git). Всі кнопки в правому нижньому кутку.

Повторюваний код можна теж зберегти у вигляді Pen і використовувати, як шаблон.

Слід зауважити, що в CodePen є й платні функції, які можуть значно розширити можливості: робота в команді, режим презентації, синхронізація, приватність і деякі інші. Якщо чесно, не знаю чи є якісь обмеження в сервісі на кількість створюваних проектів…

Підсумок:

Тепер уявіть, як би виглядав процес тестування фрагментів коду без використання цих сервісів?

Для розробки простої веб-сторінки це створення кількох типів файлів (html,css, js), підключення сторонніх бібліотек, встановлення і налаштування параметрів текстового редактору чи IDE. У випадку з Back end -ом Python або будь-якою іншою мовою програмування, все виглядає ще складніше, адже спочатку необхідно встановити і налаштувати інтерпретатор скриптів на власному комп’ютері, створити проект. Що стосується різноманітних SQL-запитів, не обійтися без встановлення сервера бази даних та IDE для неї, створення власної бази і наповнення її таблиць.

Правда? Звучить не дуже зручно, особливо, коли потрібно всього протестувати невеличкий фрагмент коду або трохи потренуватися в його написанні.

Отже, як бачите, наведені вище інструменти дозволяють значно спростити процес навчання і розробки. Вони дозволяють тримати локальний комп’ютер вільним від зайвих файлів з лістингами коду та програмного забезпечення, ба тестувати власний код навіть з мобільних пристроїв, маючи лише встановлений браузер.

Читайте ПОЧАТОК: IDE он-лайн редактори короткий огляд пісочниць (Частина 1)

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.