До відома: Тестування продуктивності (Performance Testing) є важливим елементом процесу тестування програмного забезпечення, але занадто часто Тестування продуктивності не застосовують на проекті або використовують його за неефективною процедурою.

Взагалі сучасне Тестування Програмного Забезпечення складається з багатьох методологій і зосереджується на широкому колі досліджуваних питань, щоби надати високоякісні рішення клієнтам із різних сфер та їх споживачам. Якраз від вибору правильної методики тестування та послідовності дій залежить успіх або невдача тестових випробувань.

Performance Testing (тестування продуктивності) є одним із методів, із видів нефункціонального тестування. І на нашу думку, є навіть обов’язковим у процесі тестування. Бо будь-якого роду перебої, «вильоти», аварії, проблеми, пов’язані з поганою продуктивністюможуть стати причиною відмови клієнтів від використання конкретного програмного забезпечення.

Справа бізнесу:

 • втрата замовлень клієнтів;
 • втрата доходу;
 • втрата покупців;
 • негативна реклама з веб-сайтів, ЗМІ та блогів.

Тим не менше, сьогодні на ринку зустрічається багато продуктів які страждають від наслідків, пов’язаних із продуктивністю. Основна причина полягає в тому, що їх власники ніколи не бажали витрачати час та додаткові кошти на початкових етапах розробки ПЗ, і перевірити свої програми в реальних сценаріях.

А чи все програмне забезпечення із котрим Вам доводилося працювати, працювало стабільно?

Думаєте настав час опанувати науку тестування продуктивності, але не знаєте, що це таке, тим більше не знаєте які ще є типи тестування продуктивності, і де який тип використовувати?

Чи Ви не впевнені в тому, що слід використати тестування продуктивності у проекті над яким зараз працюєте?

Якщо відповіли “ТАК“, хоч на одне питання ТАК“? Радіймо поінформувати! У цій статті ми намагалися покрити все, що потрібно знати про Performance Testing (тестування продуктивності) веб-сайту.

Що таке Performance Testing (тестування продуктивності)?

Performance Testing (тестування продуктивності) веб-сайту це засіб забезпечення якості (QA), який передбачає використання автоматизованого тестування, що імітує роботу певної кількості бізнес користувачів із їх транзакціями.

Таке тестування дає можливість переконатися, що випробуване програмне забезпечення чи аплікація добре працюють при критичних умовах. Допомагає визначити, наскільки швидко деякі конкретні частини її системи реагують у найгірших умовах.

Отже, метою тестування продуктивності є не пошук помилок, а усунення вузьких місць у роботі ПЗ на етапі моделювання та проектування системи, перед початком основної стадії розробки.

Побічними завданням такого виду тестування є:

 • перевірка швидкості програмного додатку, яка допоможе визначити Відповідає програма негайно? Оперуючи при різних навантаженнях, в різних діапазонах, включаючи стресові навантаження;
 • перевірка масштабованості це визначення меж прийнятної продуктивності при різкому збільшенні кількості користувачів, що одночасно працюють із системою, і відповідно оцінка продуктивності при збільшенні обсягів Даних у базі Даних у реальному часі (Volume Testing);
 • перевірка стабільності, яка показує наскільки програма є стабільною при різних пікових навантаженнях і у тривалому часі;
 • визначити допустимі межі продуктивності програми при різних рівнях навантаження.
  Схема завдань тестування продуктивності.
  Схема завдань тестування продуктивності.

Performance Testing надає низку переваг, таких як:

 • покращення користувацького досвіду;
 • підвищення прибутковості аплікації в Інтернеті;
 • надає показники, важливі для відлаштування системи;
 • визначає вузькі місця, як от конфігурація Бази Даних;
 • виступає у ролі індикатора, Чи нова версія готова до релізу?;
 • дозволяє зацікавленим сторонам більш-менш оцінити майбутні продуктивність та очікування від продукту.

Типи Performance Testing

Залежності від характеристик системи, які підлягають перевірці, виділяють 7 типів тестування продуктивності. В дечому їх цілі можуть частково спів падати між собою. Тому радимо вникнути у їх зміст аби краще зрозуміти значення тестування продуктивності.

Типи Performance Testing (Тест продуктивності)

Performance Testing (Тест продуктивності) це будь-який тест, який перевіряє стабільність, продуктивність, масштабованість та / або пропускну спроможність веб-сайту.
Capacity Test, Volume Testing (Тест на місткість) допомагає визначити, скільки користувачів / об’єм їх даних може обробляти веб-сайт або додаток, перш ніж продуктивність або стабільність стають неприйнятними.
Load Test (Тест на завантаження) це тестування реакції системи на зміну навантаження (в межах допустимого). Різниця із Performance Testing (Тест продуктивності) в тому, що навантаження може вимірюватися навмисне не на піку.
Stress Test (Стрес-тест) як показує його назва, подібне тестування приведе до того, що Ваша програма виконуватиметься за ненормальних умов. Це дозволить дізнатись, її здатність до регенерації, тобто відновлення після завершення дії стресу. Стресове тестування також показує, які компоненти зникнуть на крайньому рівні.
Soak Test or Endurance or Stability (Тест стабільності на витривалість) це тривалий тест, який використовується для оцінки продуктивності та / або стабільності програми у часі. Корисний, тому що при проведенні цього виду тестування здійснюється спостереження за споживанням пам’яті для виявлення потенційних витоків. Крім того, таке тестування виявляє деградацію продуктивності, котра виражається у зниженні швидкості обробки інформації та / або збільшенні часу відповіді аплікації після тривалої роботи, порівняно з початком тесту.
Component Test (Тестування компонентів) кожного разу, коли потрібно протестувати будь-який дискретний компонент Вашої програми, Вам може знадобитися тест на компонент, такий як завантаження файлів, функції чату та інші. Сюди можемо додати термін Spike Testing у прямому та переносному значенні означає: Знайти в системі слабке місце та вбити в неї «останній цвях» … і подивитися «або пан або пропав»?
Smoke Test (Димовий тест) це короткі цикли тестів, які проводяться під дуже низьким навантаженням. Цей вид продуктивного тестування підкреслює, що програма працює як очікується. Цей термін походить від апаратного тестування, де, якщо дим генерується (буквально), це означає, що тест не вдався, і більше тестування не потрібне.

Але корінням історія виникнення димного тестування походить від професії пічників, які закривали всі робочі отвори ново збудованої печі і дивилися чи не виходить дим з непередбачених для цього місць.

Неефективне тестування продуктивності

Щойно ми разом з’ясували Performance Testing (тестування продуктивності) має безліч переваг, але все одно багато організацій не користуються ним, чим роблять грубу помилку.

Якщо ж Ви плануєте використовувати методики Performance Testing, і хочете отримати максимальну користь від його випробувань ЗВАЖАЙТЕ:

Перелік популярних простих помилок при Performance Testing:

 1. Забувають включати усі дії до Тестового сценарію та Тестового Плану.
 2. Не слід тестувати на етапі проектування тест-дизайну. Також доволі поширена помилка багато організацій часто не звертають уваги на показники продуктивності на етапі проектування, що може призвести до багатьох проблем пізніше. Щоб уникнути таких проблем, краще включити показники ефективності на самому початку фази проектування.
 3. Виконання тестування наприкінці розробки — багато організацій відкладає тестування до завершення розробки програмного забезпечення, що збільшує шанс назавжди неспроможності полагодити деякі дефекти, що зачіпають продуктивність.
 4. Розглядають лише якийсь специфічний випадок користувацької активності багато груп розробників перевіряють свої програми на єдиний сценарій використання кожного разу, коли мова заходить про тестування продуктивності. Це перешкоджає дізнатися, у якому сценарії в реальному житті програма буде добре працювати. Тому для єдиного сценарію важливо використовувати різні інструменти тестування. Але все-таки тестувати кожну програму краще за різними сценаріями.
 5. запуск тестів з одного місця також було відзначено, що багато команд виконують тести в межах фаєрволу через низький бюджет. Однак це не допоможе зрозуміти, як програма буде виконуватись у реальному житті. Слід уникнути тестування продуктивності з тієї самої точки відліку.

ОТЖЕ, перш ніж випускати у світ програмне забезпечення — робіть Performance Testing (тестування продуктивності). Воно підвищить рівень задоволеності клієнтів та захистить цілісність продукту, що будується.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.