З попередніх уроків нашого міні-туторіалу по JMeter -у Ви вже дізналися, що JMeter насправді, як і було обіцяно у релізі — має багатий функціонал. Але не панікуйте надто рано, як усе це опанувати??? Якщо Ви знайомі з HTTP Sampler, маєте хоч загальне уявлення Performance & Load Testing — вважайте Ви на 90% володієте JMeter -ом. Бо цей тест використовують найчастіше. А хто ще не пробував жодного разу, нумо ж вперед!
Load Testing Use-Cases
#1 Задати собі питання: Яка мета тесту? Просто перевірити сайт чи його зламати?
- Перевірити нормальне навантаження — це значить середня кількість користувачів, яка відвідує веб-сайт або плануєте буде його відвідувати. І це Load Testing.
- Буквально Важке навантаження — перевірити яку максимальну кількість користувачів спроможний витримати Ваш веб-сайт. Це Stress Testing. Гарні ілюстрації знову ж таки змальовані на Guru99 в уроці за цим посиланням.
Отже, потрібно розрахувати параметри і показники на які ми будемо навантажувати сайт. Вибрати орієнтири з чим порівнювати, а потім аналізувати отриманий результат JMeter тесту. Наприклад, 3 000 користувачів за 5 хв. а повівнювати з конкурентом, сайтом з ТОП -у у гуглі.
#2 Створити JMeter тест:
Тут все просто: перейменовуємо тест-план на назву, яка нам потрібна
відкриваємо меню файл і вибираємо Зберегти (Save), (Save As) або використовуємо комбінацію гарячих клавіш, як там пропоновано: (Ctrl +S) або (Ctrl+Shift+S) Як побачите аступне меню, теж натискаєте кнопку зберегти. Це меню JMeter запам’ятовуєте, воно ще знадобиться не раз для збереження .jmx файлів.
#3 Додаємо і задаємо параметри Threads
Як Ви бачите, ThreadGroup має безліч параметрів, найважливіші Thread Properties:
Нагадаємо кожен Number of Threads = 1 юзеру, користувачу. Встановлюємо кількість одночасних користувачів сайту.
Ramp-up period (Період потоків) тривалість у секундах з яким розривом, черговістю та кількість повинна зайти на сайт. Наприклад, якщо у нас є 100 користувачів і 100 секундний період, то затримка між користувачами буде 1 секунда (100 секунд / 100 користувачів), щоб JMeter тест спрацював коректно.
Loop Count: кількість ітерацій, які користувачі повинні зробити.
Scheduler Configuration, надає можливість налаштувати час початку та закінчення виконання JMeter тесту. Duration (seconds): задаємо тривалість самого JMeter тесту навантаження (наприклад 1 хвилина), тобто на наш сайт протягом 60 секунд повинно зайти 600 користувачів. Startup Delay: Затримка запуску: кількість секунд, перш ніж користувачі піднімаються.
Більше про це JMeter — опис параметрів потоку, головних елементів та меню Нище скріншот із документації JMeter. У документації JMeter також можна глибше ознайомитися із додатковими параметрами потоку.
#4 Додаємо в Listeners “Summary report” або “View Results Tree”

Summary report є найменш ресурсоємним лістенером та надає чіткі звіти по загальному середньому часу відгуку та помилках, якщо такі будуть виявлені. Проте за бажанням можна встановити будь-який Listener. JMeter пропонує різноманітний графічний аналіз звітів про ефективність. Але про це, сподіваюся, поговоримо у наступних дописах.
#5 Додаємо Sampler HTTP Request:
Port Number: 443 він є стандартним для https і це значення можна опустити.
#6 Робимо GET запит на https://google.com.ua
#7 Перед тим,як запустити програму потрібно зберегти jmx файл
#8 Запускаємо тестування. Аналізуємо результати
Для запуску Click on Run => Start у верхньому меню.
Кілька ключових моментів:
- Зелений колір позначає успішність запиту.
- JMeter зберігає всі запити та відповіді, надіслані та отримані.
- Sampler Result Tab показує метрики JMeter зібрані під час request and response times.
- Request Tab: показує реквести, які було відтворено.
- Response Tab: показує відповідь, надіслану веб-сервером на JMeter.
- Друга вкладка Request, це вкладка, де відображаються всі дані, надіслані на веб-сервер як частина запиту.
JMeter може бути використаний для перевірки продуктивності як статичних ресурсів, таких як JavaScript та HTML (віконечко Response data, якщо заглянути, то можна побачити HTML сторінку) так і динамічних ресурсів, таких як JSP, Servlets і AJAX.
Щодо аналізу результатів:
Щоб проаналізувати ефективність випробовування, Вам потрібно зосередитись на 2 параметрах:
- Throughput (Пропускна здатність)
- Deviation (Відхилення)
Пропускна здатність є найважливішим параметром. Являє собою здатність сервера обробляти важке навантаження. Чим вища пропускна спроможність, тим краща продуктивність веб-сервера.
Підсумок:
Отже, Ви побачили, як легко виконати перший тест Jmeter, створити зразок користувача, який надсилає запит до певної веб-програми. Рекомендуємо відтворити самостійно, попрактикуватися для кращого розуміння. Пропонуємо для цього переглянути гарне відео колеги:
Коли вже наступний урок “Планується: фічі та функції для просунутих і більше!” буде?