Jmeter First simple Test

З попередніх уроків нашого міні-туторіалу по JMeter -у Ви вже дізналися, що JMeter насправді, як і було обіцяно у релізі — має багатий функціонал. Але не панікуйте надто рано, як усе це опанувати??? Якщо Ви знайомі з HTTP Sampler, маєте хоч загальне уявлення Performance & Load Testing — вважайте Ви на 90% володієте JMeter -ом. Бо цей тест використовують найчастіше. А хто ще не пробував жодного разу, нумо ж вперед!

Load Testing Use-Cases

#1 Задати собі питання: Яка мета тесту? Просто перевірити сайт чи його зламати?

  • Перевірити нормальне навантаження — це значить середня кількість користувачів, яка відвідує веб-сайт або плануєте буде його відвідувати. І це Load Testing.
  • Буквально Важке навантаження — перевірити яку максимальну кількість користувачів спроможний витримати Ваш веб-сайт. Це Stress Testing. Гарні ілюстрації знову ж таки змальовані на Guru99 в уроці за цим посиланням.

Отже, потрібно розрахувати параметри і показники на які ми будемо навантажувати сайт. Вибрати орієнтири з чим порівнювати, а потім аналізувати отриманий результат JMeter тесту. Наприклад, 3 000 користувачів за 5 хв. а повівнювати з конкурентом, сайтом з ТОП -у у гуглі.

#2 Створити JMeter тест:

Тут все просто: перейменовуємо тест-план на назву, яка нам потрібна

Jmeter Test Plan

відкриваємо меню файл і вибираємо Зберегти (Save), (Save As) або використовуємо комбінацію гарячих клавіш, як там пропоновано: (Ctrl +S) або (Ctrl+Shift+S) Як побачите аступне меню, теж натискаєте кнопку зберегти. Це меню JMeter запам’ятовуєте, воно ще знадобиться не раз для збереження .jmx файлів.

How Save Test Plan in Jmeter

#3 Додаємо і задаємо параметри Threads

Add Threads in Jmeter

Як Ви бачите, ThreadGroup має безліч параметрів, найважливіші Thread Properties:

Нагадаємо кожен Number of Threads = 1 юзеру, користувачу. Встановлюємо кількість одночасних користувачів сайту.

Ramp-up period (Період потоків) тривалість у секундах з яким розривом, черговістю та кількість повинна зайти на сайт. Наприклад, якщо у нас є 100 користувачів і 100 секундний період, то затримка між користувачами буде 1 секунда (100 секунд / 100 користувачів), щоб JMeter тест спрацював коректно.

Loop Count: кількість ітерацій, які користувачі повинні зробити.

Scheduler Configuration, надає можливість налаштувати час початку та закінчення виконання JMeter тесту. Duration (seconds): задаємо тривалість самого JMeter тесту навантаження (наприклад 1 хвилина), тобто на наш сайт протягом 60 секунд повинно зайти 600 користувачів. Startup Delay: Затримка запуску: кількість секунд, перш ніж користувачі піднімаються.

Threads параметри

Більше про це JMeter — опис параметрів потоку, головних елементів та меню Нище скріншот із документації JMeter. У документації JMeter також можна глибше ознайомитися із додатковими параметрами потоку.

JMeter Documentation
Скріншот із документації JMeter

#4 Додаємо в Listeners “Summary report” або “View Results Tree”

Summary report є найменш ресурсоємним лістенером та надає чіткі звіти по загальному середньому часу відгуку та помилках, якщо такі будуть виявлені. Проте за бажанням можна встановити будь-який Listener. JMeter пропонує різноманітний графічний аналіз звітів про ефективність. Але про це, сподіваюся, поговоримо у наступних дописах.

#5 Додаємо Sampler HTTP Request:

Add Jmeter Sampler HTTP Request:

Port Number: 443 він є стандартним для https і це значення можна опустити.

#6 Робимо GET запит на https://google.com.ua

Get API Request:

#7 Перед тим,як запустити програму потрібно зберегти jmx файл

#8 Запускаємо тестування. Аналізуємо результати

Для запуску Click on Run => Start у верхньому меню.

Кілька ключових моментів:

  • Зелений колір позначає успішність запиту.
  • JMeter зберігає всі запити та відповіді, надіслані та отримані.
  • Sampler Result Tab показує метрики JMeter зібрані під час request and response times.
  • Request Tab: показує реквести, які було відтворено.
  • Response Tab: показує відповідь, надіслану веб-сервером на JMeter.
  • Друга вкладка Request, це вкладка, де відображаються всі дані, надіслані на веб-сервер як частина запиту.

Jmeter Response

JMeter може бути використаний для перевірки продуктивності як статичних ресурсів, таких як JavaScript та HTML (віконечко Response data, якщо заглянути, то можна побачити HTML сторінку) так і динамічних ресурсів, таких як JSP, Servlets і AJAX.

Щодо аналізу результатів:

Щоб проаналізувати ефективність випробовування, Вам потрібно зосередитись на 2 параметрах:

  • Throughput (Пропускна здатність)
  • Deviation (Відхилення)

Пропускна здатність є найважливішим параметром. Являє собою здатність сервера обробляти важке навантаження. Чим вища пропускна спроможність, тим краща продуктивність веб-сервера.

Підсумок:

Отже, Ви побачили, як легко виконати перший тест Jmeter, створити зразок користувача, який надсилає запит до певної веб-програми. Рекомендуємо відтворити самостійно, попрактикуватися для кращого розуміння. Пропонуємо для цього переглянути гарне відео колеги:

Related posts

Comment ( 1 )

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.