Керівник проектів — це хто? Team Lead, PM, QA Manager? Враховуючи реалії вітчизняного аутсорсингу, то взагалі може бути хто завгодно, кого вважають кращим і досвідченішим у команді. Ага, і з цією обставиною потрібно якось жити, виживати, адаптуватися.

Якщо ж «диригентську паличку» вручать Вам у руки — не потрібно тоді боятися брати на себе відповідальність. Логічно що з Вами зроблять у випадку невдачі? Вірно, практично нічого, але Ви маєте шанс отримати безцінний досвід!!! Окрім того, означає — колеги бачать у Вашій особі потенціал.

Значить, якими уміннями першочергово повинен володіти хороший керівник проектів?

  • повинен розуміти технічну сторону проекту
  • мати різнобічний досвід, нехай навіть із інших сфер
  • розуміти механізми бізнес-процесів
  • вміти будувати діалог всередині команди
  • вести конструктивні дискусії
  • приймати виважені рішення
  • бачити проект і з точки зору замовника

Зрозуміло із усіма цими талантами не народжуються. Для того, щоб розвинути в собі всі ці здібності разом — слід навчатися. Може бути спеціалізоване навчання (тематичні IT заходи, воркшопи, курси PM) А можна просто займатися самоосвітою, тобто пробувати самостійно розбирати, як то кажуть кейси в інтернеті, перечитувати розумних книжок.

Читання — один з найкорисніших способів розвитку.

Реального досвіду література не додасть, але чому б ні? Розширить світогляд, закладе цеглинки первісного бекграунду.

Цим дописом ми не претендуємо на жодну унікальність. Схожих підбірок в інтернеті є ціле море-океан. Ми звертаємо Вашу увагу тільки на те, що усі ці книги по проектному менеджменту доступні для завантаження зручно і безкоштовно одразу у нас тут на сайті у розділі КНИГИ.

Ми вибрали 17 видань, які завоювали визнання читачів по всьому світу. Деякі з цих видань перевірені часом, бо старші за мене )))

Сам списочок книг по проектному менеджменту:

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.