Катерина розповідає про особливості роботи проектного менеджера

Катерина Мора викладач QAGroup

Катерина Мора-Сорія — викладач курсу «Основи Проектного Менеджменту» у «Quality Assurance Group», Project Manager у «Perfectial»

Досвід: понад 5 років в ІТ

Катерино розкажіть в чому полягає суть роботи PM в ІТ та чим вона відрізняється від роботи проектних менеджерів в інших галузях?

Якщо ми говоримо про професію проектного менеджера загалом, то якийсь певний сет базових навичок притаманний абсолютно всім фахівцям. Основна суть роботи PM передбачає навики та уміння домовлятись з людьми.

Найважливішим активом компанії є люди, і якщо ми говоримо про ІТ галузь, то проектний менеджер працює з фахівцями іншої психологічної та професійної складової. Люди, які працюють в ІТ, мають можливості вибору місця роботи і легко переходять в іншу компанію за незначне підвищення оплати праці! Саме тому, одним із завдань проектного менеджера – мотивувати людей працювати ефективно без значних втрат прибутковості для компанії, а це потребує навиків майстерної роботи з людьми!

Проектний менеджер – це допоміжна ланка між підрозділами, яка допомагає людям комфортно працювати, щоб проект «вистрілив»!

Чому Ви вирішили стати PM? З чого розпочався Ваш кар’єрний шлях?

Мій кар’єрний шлях PM розпочався досить несподівано,– з іспанської мови 🙂

Був період, коли я навчала іспанської мови одного з керівників компанії «CoreValue» і в якийсь момент часу він порекомендував мені спробувати свої сили у проектному менеджменті. Саме з цього моменту в житті і розпочався мій кар’єрний шлях «Проектного Менеджера».

У мене є свій життєвий постулат, з точки зору PM: “Якщо проект фейлить – фейлить ПМ! Якщо проект вистрілює,– це заслуга команди!” Це те, чого я навчаю на курсі «Основи Проектного Менеджменту».

Для кращого розуміння роботи проектного менеджера давайте уявимо, що проект- це автомобіль, а робота проектного менеджера – це шарніри, які з’єднують усі деталі разом! Люди по факту бачать нове красиве авто і ніхто не задумується як там всередині з’єднані між собою деталі! 🙂

Як виглядає звичний робочий день Катерини Мори, як PM?

Спірне питання щодо дня! 🙂

Вранці, і я маю на увазі не початок робочого дня, а коли тільки прокидаюсь – це обов’язкова перевірка емейлів!

Ранкові робочі години – це час для синхронізації завдань з командою та планування роботи на день. Оскільки один проектний менеджер веде від 15 до 25 людей на проекті (а проектів може бути декілька), то перші кілька годин на початку робочого дня – це синхроніація завдань: «що було зроблено вчора глобально по статусу?» і «що треба зробити сьогодні?»

Орієнтовно з 12:00 і наступні 2 години я спілкуюсь із замовниками!

Друга половина дня – це рутина, підтримка усіх «проджект менеджмент узів» , постійне вирішування усіх «що – якщо»? і т.д.

Ну і ввечері, орієнтовно о 22:00 я записую план завдань на наступний день. Це моя стандартна фішка!

Якими інструментами для планування часу Ви користуєтесь?

Якщо ми говоримо в межах роботи, то це звичайно ж grm-системи, а якщо йде мова про особисті тайм-трекери, то я спробувала найрізноманітніші інструменти! На даний момент часу мої ідеальні тулзи для планування часу – блокнот та нагадування в календарі, що дозволяє мені не так сильно відриватися від реального життя і не перебувати значну кількість часу в онлайні!

Які навики та риси потрібно людині розвивати, щоб стати ПМ?

Питання певних «хард» скілів, питання нюансів менеджменту та навиків роботи з клієнтом – це все можна вивчити та здобути! На мою думку, дуже важливе поняття «емоційного інтелекту», оскільки проектний менеджер постійно працює з людьми і саме ці навики необхідно розвивати в першу чергу.

Другий важливий фактор – не боятися приймати рішення і брати на себе відповідальність!

На Вашу думку, як стати успішним ПМ?

Напевно знову повторюсь, перш за все це поняття «емоційного інтелекту», оскільки у нас багато фахівців цим поняттям просто нехтує і робота з людьми зводиться до фрази: «я керівник, я так сказав!»

Вміння застосовувати емоційний інтелект – це вміння застосовувати підхід до різних людей, враховуючи культурні відмінності, специфіки характерів людей та вікових меж.

Другим пунктом я б виділила прокачку скілів у розумінні бізнесу, як функціонування бізнес-моделі клієнта! Розвиток професії ПМ за останні декілька років сформував необхідність у додаткових навиках та вміннях! Зараз проектні менеджери не лише контролюють виконання проекту, а й вміють допродавати, розуміють бізнес клієнта і намагаються поділяти з клієнтом його бачення!

Яка основна цінність курсу «Основи Проектного Менеджменту» у Quality Assurance Group?

На курс «Основи Проектного Менеджменту» приходить надзвичайно різноманітна публіка: це і тест-інженери, і hr-рекрутери, і координатори, і проектні менеджери, і люди, які просто хочуть розпочати кар’єру в ІТ і проектний менеджмент видається їм досить статусним. Саме тому, в цьому році ми вирішили запустити два окремі курси: базовий та поглиблений.

Базовий курс «Основи Проектного Менеджменту» спрямований на людей, які хочуть розпочати роботу в ІТ і отримати розуміння основ роботи, теоретичну і практичну базу знань, так званий «скелетон професії»!

Поглиблений курс спрямований на людей, які вже мають певний досвід роботи, розуміють специфіку ведення проекту і мають потребу у поглибленні своїх знань та професійному рості, як фахівець! Програма поглибленого курсу орієнтована на розвиток тих навичок та вмінь про які PM на більшості компаній навіть не задумуються – це і розвиток емоційного інтелекту, і вивчення бізнес-моделей компаній, і фінансова складова, і продуктивніша робота із замовником та отримання постійного зворотнього зв’язку.

Які перспективи очікують випускників курсу «Основи Проектного Менеджменту»?

У нас у Львові є понад 230 ІТ компаній і існує дуже великий попит на ринку на менеджерів-координаторів! Після проходження базового курсу фахівці будуть мати ту необхідну теоретичну базу для того, щоб стартувати як проектний-координатор в ІТ-компаніях м.Львова або ж розпочати роботу на міжнародних фріланс-біржах!

Поглиблений курс спрямований надати той необхідний набір навичок та вмінь для тест-інженерів, hr-ів, проектних координаторів, тім лідів та проектних менеджерів, який відкриє нові можливості для професійного та особистісного росту та розвитку!

Щоб Ви порадили людям які хочуть здобути професію проектного менеджера?

Перш за все потрібно розуміти, що професія і обов’язки проектного менеджера дуже варіюють в межах різних компаній. На одних компаніях перед проектним менеджером ставлять завдання, як перед проектним координатором, а на інших передбачене зовсім інше, глибше розуміння функцій та завдань фахівця!

Для того, щоб зрозуміти суть роботи проектного менеджера та зрозуміти наскільки Вам буде цікаво працювати у сфері проектного менеджменту, як казав один із мастодонтів бізнес-аналізу та проектного менеджменту у Львові: «Щоб зрозуміти увесь масштаб трагедії» 🙂, я б порекомендувала почитати Тома Демарко «Deadline» та Фредеріка Брукса «Міфічний людино-місяць».

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.