Щоб отримати ефективний результат роботи команди, керування команди є важливим. Необхідно зосередитись на правильному будуванні команди. Але, які найкращі прийоми для того, щоб команда зійшлась та досягала певних успіхів? Пропонуємо поради, проектному менеджерові чи Team lead -у щоб максимально використовувати ресурс своєї команди.

1. Визначте цілі команди

Виходячи з досліджень, команди працюють краще, коли кожен член знає про кінцеву мету. У дослідженні 2008 року було зазначено, що добре сформована керівником команди мета допоможе людям зосередити свої зусилля у визначеному напрямку, щоб досягти очікуваних результатів. Крім того, дослідження показали, наскільки важливим є визначення цілей команди разом з командою. Тому вам потрібно об’єднати ідеї для цілей.

Перед тим, як формувати команду, необхідно створити список кроків для досягнення кінцевої мети. Це буде гарантією того, що кожен буде усвідомлювати бачення команди і члени групи будуть почуватися більш активними, оскільки вони були частиною всього процесу.

2. Майте чіткі ролі та обов’язки для кожного члена команди

Окрім покращення колективної роботи за допомогою чітко визначених цілей, ви також хочете мати чітку роль та відповідальність кожного члена. Дослідження, опубліковане в блозі Гарвардського бізнес-огляду, підкреслює, наскільки чіткі ролі можуть покращити співпрацю в команді.

Кожен буде усвідомлювати свою власну роботу та важливість цієї ролі для успіху команди.

Ролі також повинні уникати дублювання, оскільки люди не відчувають, що хтось “наступає на свої пальці”. Важливо визначити ці ролі та відповідальності з початку та мати вплив команди на їх створення. Ключом є забезпечити чіткість та підзвітність у визначенні ролей, а також у їх виконанні.

3. Дайте кожному сказати

Вам слід забезпечити, щоб кожен член команди мав однакову можливість стверджувати.

Сприйняття різноманітності думок має вирішальне значення, оскільки це може покращити інноваційний рівень команди та гарантувати кожному, хто віддає перевагу.

Організуйте зустрічі в команді таким чином, щоб людей надихало сказати слово.

Промовляючи, не завжди потрібно говорити глибоку думку.

Якщо людина просто зчитує імена учасників або окреслює протоколи засідання з попереднього тижня, то це може стати каталізатором для подальшої розмови.

4. Визначте правила разом

Створення команди є більш ефективним, коли керівництво не просто виведе з правил і дотримується правил згори. Якщо ви дозволите команді визначити правила, то кожен буде більше знати про них і буде покращувати дотримання.

5. Створіть соціальний договір

Створіть соціальний договір, який члени команди повинні підписати перед початком роботи. Соціальний договір – це документ, що описує наведені вище правила, а також описує прийняту та неприйняту поведінку членів команди.

Крім того, соціальний договір повинен включати розділ, що вказує на процес підзвітності, якщо учасники групи порушують договір.

6. Перегляньте прогрес разом

Оскільки ви визначили цілі разом, як команда, слід також переглянути прогрес разом.

Основна увага не повинна бути у негативному зворотньому зв’язку.

Якщо команді бракує уваги, перегляд не повинен стосуватися проблем.

Хороша ідея – покращити команду, надаючи позитивний відгук один одному.

7. “Problem box”

Створіть середовище, де люди зможуть висвітлювати проблеми, не боячись негайної реакції та покарання. Визначення “problem box” може бути варіантом для досягнення цього. “Problem box” дозволяє кожному висловлювати думки та проблеми, пов’язані з роботою команди без негайної реакції.

Крім того, це може дозволити анонімність, що може полегшити людям розмову.

Керівництво може переглянути відгуки, а потім підняти питання під час зустрічей команди.

Це можна зробити, не дозволяючи команді знати, хто виховує конкретну точку і це може допомогти досягти більш спокійного і складного рішення, оскільки реакція не є негайною.

8. Вирішуйте питання негайно

Ефективне створення команди вимагає середовища, де проблеми швидко вирішуються.

Якщо ви допустите, щоб невдоволення накопичувалось, це може швидко перетворитись на щось набагато більше.

Кроки, які повинна виконувати команда, повинні залишатися послідовними у всіх ситуаціях.

Крім того, згідно з одним соціальним експериментом “погане яблуко” може зруйнувати цілу команду. На жаль, у деяких випадках можуть відхилити особу з команди.

9. Святкуйте досягнення

Коли команда досягає мети – маленької чи великої – час святкувати.

Поради в позитивних досягненнях можуть підвищити мораль та ефективність команди.

Святкування також відпускають відчуття хороших гормонів, що може покращити спосіб, у який команда зв’язується.

10. Виходьте за межі офісу

Вихід за межі офісу показує, що покращується розвиток команди та співпраця.

Корисно отримати команду з повсякденного оточення та десь несподівано.

Це може стимулювати інновації, а також стимулювати колективний настрій у складі команди.

Ви могли проводити зустрічі в кафе чи на газоні компанії. Збирання заходів команди може бути організовано для більшого впливу.

Це можуть бути події в музеях або парках розваг, або просто поїздки, щоб дізнатися.

11. Побудуйте спільноти з виїздними кімнатами

Escape rooms – це чудова командна діяльність. Це пов’язано з тим, що команда розташована в такій ситуації, як кімната з обмеженими ресурсами, вікторини та головоломки, і мета команди – знайти вихід із кімнати, використовуючи ресурси та вирішуючи проблеми. Але, що більш важливо, це може посилити комунальний настрій. Коли команда намагається уникнути складних ситуації разом.

12. Навчайтесь з лего

Це може здатися неймовірним, але дитяча іграшка може стати чудовим інструментом для навчання стратегії команди, комунікації та вирішення проблем.

Передумовою є створення скульптури лего в таємниці від решти команди і метою команди є його повторення.

13. Привчайте команду до почуття гумору

Вислів “Сміх є кращим ліком” безумовно залишається вірним у створенні команди. Гумор є чудовим способом забезпечити перспективу і це може розслабити членів команди, посилити зв’язки між людьми.

Спонукайте гумор до командної роботи через веселі мультики, маленькі жарти та навіть сеанси сміхової терапії.

Ви хочете знайти баланс, адже занадто багато гумору може зосередити увагу на реальній роботі. Хороша ідея полягає в тому, щоб додавати щось веселе до щоденного робочого середовища команди.

Наприклад, починайте день гумористичним повідомленням на білій дошці та організовуйте щось “більше”, наприклад, перегляньте веселий кліп кожні два-три тижні.

Ви не хочете, щоб веселі речі ображали чи було важко насолоджуватись.

Наприклад, практичні жарти можуть легко відштовхуватись і не повинні використовуватись в середовищі спільної роботи.

14. Невеликі команди з перервами

Часом перерви від роботи є важливими для всіх нас. Фактично перерви можуть гарантувати, що ви знайдете нові ідеї та способи вирішення речей. Це може бути особливо корисно для команд, які працюють у творчій сфері, де ключовими є інновації.

Кожного разу розбиваєте команду на менші команди з двох чи трьох осіб.

Нехай одна з тих груп витратить кілька годин від їх фактичної роботи замість того, щоб робити щось веселе.

Наприклад, вони можуть запропонувати цікаву командну діяльність для всієї групи. Вони всеодно будуть “працювати”, тобто вони використовують творчість та вирішення проблем.

15. Створіть схему відгуків

Зворотній зв’язок не повинен бути тим, що керує лише тоді, коли справа йде не так.

Нерегулярний зворотній зв’язок може бути надто сфокусований на негативах, і це може призвести до того, що працівники наголошують, що отримують його. Створіть культуру регулярного зворотнього зв’язку.

16. Важливість індивідуальностей

Розуміння різних типів індивідуальності в команді може допомогти полегшити управління та покращити роботу команди. Не кажучи вже про це, процес дізнатися трохи більше про себе може бути надзвичайно цікавим.

17. Створіть різноманітність

Спробуйте забезпечити, щоб ваша команда була різноманітніша. Відповідно ви отримаєте більше ідей та різні точки для вирішення речей. Різноманітність додає більшої глибини до вашої команди та допомагає створити середовище, де всі голоси діють одинаково.

Оцініть різноманітність, відзначаючи відмінності. Дозвольте кожному сказати свою думку. Ви також повинні забезпечити, щоб люди ділилися досвідом, щоб належним чином забезпечити зв’язок.

18. Регулярно перевіряйте “ритм”

Ритм команди означає, як функціонує команда і спосіб її бачення.

Регулярно перевіряйте ритм, використовуючи опитування, які пояснюють, як члени команди бачать такі речі, як зобов’язання, довіра, спілкування та вирішення конфліктів.

19. Надайте більше ресурсів

Ресурси не є важливими лише для отримання виконаної роботи, але також для покращення колективної роботи.

Майте доступні книги про лідерство та успішні команди та дозвольте членам команди запозичити їх або прочитати їх під час перерви на обід. Розмістіть потужні цитати та вправи в команді та спілкуванні.

Організуйте привітного спікера, щоб надихнути команду на випадкові переговори.

20. Дозвольте неформальне створення команди

Ви не хочете, щоб ієрархія мала ефективність, і це може означати, що можна буде проводити більш неформальне будівництво команд.

Якщо команда здатна неформально вирішувати питання в невеликих групах або надихати команди з різними людьми, які приєднуються до інших команд, не зупиняйте це.

21. Працівники поперечних поїздів

Хоча члени команди повинні залишатись зосередженими на своїх власних завданнях та використовувати свої спеціальні навички для своїх переваг та переваг команди, ефективність може бути покращена шляхом перепідготовки.

Більш широкий набір навичок і розуміння різних елементів команди може гарантувати, що успіх команди не залежить від однієї людини.

Наприклад, якщо хтось захворів або навіть залишає команду, інші члени можуть збільшити і забезпечити виконання роботи.

Крім того, крос-тренінги покращують зв’язок команди, оскільки це покращує розуміння та співпереживання.

22. Фокусуйтесь на результат, а не на процес

Не дозволяйте команді занадто розтягувати процес досягнення цілей.

Метою є досягнення цілей, і це не завжди залежить від того, який маршрут ви використовуєте. В ідеалі команді лише необхідно зосередити увагу на цілях та основних результатах.

Наявність чітко визначених цілей та вимірювання продуктивності гарантує, що члени групи залишаться чітко байдужими, а простота гарантує вам, що ви нікого не потребуєте з зайвою бюрократією.

Тільки запропонуйте критику щодо цього процесу, якщо результати не були адекватно досягнуті або ціль була достроково вичерпана.

23. Організуйте змагання в ігровій формі

Змагання в ігровій формі може забезпечувати пристрасть, фокус та перемогу в менталітеті в команді.

Вам просто потрібно забезпечити, щоб змагання були в ігровій формі, щоб гарантувати, що команда не починає надто серйозно ставитися до неї, заважаючи співпраці та настрою.

24. Почніть книгу, фільм, статтю, ігровий клуб

Покращити зв’язок команди через щомісячний клуб за вашим вибором.

Мета полягає в тому, щоб кожен учасник команди приймав участь у тому ж процесі протягом певного періоду часу, а потім щоб команда обговорювала свій досвід. Діяльність може бути читання книги, перегляду фільму або перегляду п’єси. Просто гарантуйте, що діяльність доступна для всіх.

Є багато переваг для цього. Це може покращити спільність команди, оскільки всі вони переживають однакову річ. Але також різні заходи можуть стати ще одним інструментом для підвищення креативності та вирішення проблем.

25. Запропонуйте кожному спробувати нову річ

Іноді ви хочете, щоб команда розірвала форму і спробувала щось нове. Новий досвід – це потужна “їжа для думки”. Особисті виклики також можуть надихати команду – побачити, як хтось переможе новий досвід, може змусити вас почуватись більш мотивованими, щоб зробити те ж саме.

Створіть систему, де кожні шість місяців кожен має робити щось нове. Це може бути що завгодно від їжі нової кухні, спроби нового спорту чи активності, поїздки в нове місто тощо. Потім люди повинні звітувати перед командою і пояснити, що вони зробили, чому вони це зробили і що вони дізналися з досвіду.

26. Заохочуйте використовувати технології

Команди повинні користатися технологіями для створення команди та співпраці. Наприклад, соціальні засоби масової інформації є фантастичними для об’єднання колективу та забезпечення особистих зв’язків між членами поза роботою.

Включіть такі програми, як Evernote, Wunderlist і WhatsApp, щоб гарантувати, що команда може співпрацювати навіть поза роботою.

27. Дозволяйте бути гнучкими

Встановлено, що гнучкість підвищує ефективність, оскільки це підвищує рівень задоволеності роботою. Чим більше задоволені члени команди, тим краще команда буде співпрацювати.

Дозвольте команді вибрати свої робочі години та надати їм можливість працювати з дому раз на тиждень, наприклад.

28. Встановлюйте пріоритети щодня

Фокус важливий, оскільки це допомагає ефективніше розподіляти ресурси. Тому ставте від трьох до шести щоденних пріоритетів, як для команди в цілому, так і для кожного члена команди.

29. Створіть взаємозалежності

Команда не може бути успішною без кожного члена, який додає свою роль. Тому команда повинна розуміти і сприяти взаємозв’язку. Ви повинні гарантувати, що всі готові активізуватися, коли хтось інший потребує допомоги.

30. Отримайте команду, яка залучає нових співробітників

Якщо ви включаєте нових членів до команди через наймання, це може бути корисним для включення всієї команди в процес. Це особливо важливо для невеликих команд, де всі тісно пов’язані один з одним.

Вам не потрібно, щоб команда прийняла остаточне рішення, оскільки це, в кінцевому підсумку, залежить від рішення компанії. Тим не менш, ви можете стати частиною процесу відбору.

31. Дайте приємний подарунок членам команди

Ви можете додатково збільшити командну мораль з додатковими бонусними сюрпризами, такими як подарунки. Подарунки – це не тільки спосіб подякувати команді за напружену роботу. Вони також можуть стати викликом:-)

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.