Труднощі із входом в ІТ через відсутність родичів, друзів, знайомих, не так у розумінні «чудодійних ділових зв’язків». А радше через нестачу оточення в якому можна було би «зваритися до потрібної кондиції».

Ось такого qa engineer !!!

Брак вчасної доброї поради, коли «копняка», а коли підтримки людини по духу, у стані здавалося… повного розчарування та душевної пустки — виникали у багатьох дорослих.

Так само не у всіх батьки IT -шники, які читають замість казок дітям на ніч, аби звикали ІТ Книги додатково навчають математики, роз’яснюють структури алгоритмів, показують як створити простенькі аплікації.

Також не у всіх батьки молоді по віку й самопочуттю, та їм складно досконало розумітися в усіх тонкощах сучасного життя.

Дана стаття #Кар’єра IT & Професії ІT в доповнення попереднього допису: Мамо, Хочу бути IT -шником! Вона для батьків учнів старших класів та підлітків, хто хоче розібратися в спеціальності «IT -шник» і зрозуміти: Чи варто піддаватися масовому бажанню потрапити у цей, так би мовити богемний світ?

Якщо говорити умовно і узагальнено, то IT -спеціаліст — це людина, яка працює в сфері інформаційних технологій. IT -шник — це не лише програміст, IT -шник — це ціла плеяда професій, що займаються незліченними інформаційними потоками. В даний час налічується понад 500 -сот професій у сфері ІТ за різними напрямками.

І якщо все-таки прийнято рішення пов’язати своє професійне майбутнє з ІТ, то деякі ключові моменти Ви обоє повинні взяти до уваги:

  1. Протягом шкільного життя, особливо в старших класах, спонукайте пробувати себе у всьому, що дитину може зацікавити: обробляти фотографії у Photoshop, малювати, створювати анімашки у Adobe illustrator, монтувати відео — узагалі знання будь-яких програм Adobe доволі перспективне, перейдіть по посиланю. Гляньте на різноманяття і Ви самі все зрозумієте без моїх слів. Це і мобільна розробка, розробка віртуальних ігор, UX, мультиплікація тощо. У дитини не має творчих нахилів? То нехай пробує програмувати: вивчить перемінні якоїсь із мов програмування яку найбільше рекомендують початківцям, побавиться із циклами, повправляється із виразами. Маєте вільну хвилину — допоможіть дитині розібратися із складнощами. Можливо у силу Вашого досвіду, Ви зрозумієте матеріал глибше та швидше, і зможете пояснити усе дитині аби вона не втратила інтересу. Ніхто не буде кращим вчителем за Вас, бо передо всім це є у ВАШИХ інтересах. Знаходьте час, та займайтеся разом, звісно якщо Вам це під силу — можливо за професією Ви інженр який, економіст, закінчували ВУЗ по профілю фізики, математики т.п. Так Вам усім легше буде визначитися, яка діяльність більш підходяща. Нагадую, вчитель — це чужа людина, вона нічим не зобов’язана Вам.

  2. Заохочуйте дитину брати участь у всіх можливих конкурсах і олімпіадах з інформатики. Проектна діяльність конкурсів розвиває навички та вміння, а олімпіади дозволяють відстежувати рівень і зростання в розвитку. Узагалі олімпіади із будь-якого предмету розвивають людину. Спонукатимуть ставати кращою серед кращих.

  3. Заохочуйте вивчати математику, фізику, грати в шахи. Розвинута математична логіка, знання математичних процесів знадобиться у житті. Якщо від питання «Як це зробити?» переходити до питання «Як це зробити оптимально?» без знань математики, на жаль, не обійтися.

  4. Вивчайте англійську мову. У студентські роки знання англійської може дати пріоритет при пошуку практики або стажування. Магістратуру. Релокацію у ін. країну. Англійська мова допоможе використовувати іноземні ресурси, які є більш повними і свіжими. Велика частина корисної інформації з програмування написана тільки-но англійською мовою. Тому слід або підвищувати рівень англійської мови, або починати ґрунтовно вивчати англійську мову заздалегідь. Читайте детальніше за посиланням все про Вивчення англійської поради

  5. Заохочуйте витрачати вільний час на дозвіллі із користю. Переглядайте разом, або ж використовуйте корисні ресурси за обраним напрямком. Онлайн-уроки, інтерактивні тренажери-вправи, тематичні форуми — штудіювати варто все, до чого можна дотягнутися. Якщо що-небудь незрозуміло, не бійтеся задавати питання там же на тематичних форумах. Спілкування з фахівцями піде у велику користь. Рекомендований список тут з’явиться згодом.

  6. Привчіть/привчіться читати книги, подавайте приклад ділом, а не словом.

  7. Шукайте разом оптимальної форми додаткового навчання. Розумію, більшість із нас живе не лише у стані постійного стресу, але й економічної скрути 🙁 Все ж таки не шкодуйте грошей на своїх дітей. Виберіть кращі курси IT навчання та запишіть дитину на додачу на оффлайн курси IT навчання ще, які вона зможе відвідувати у аудиторії.

P.S. Голова — це така скарбничка знань, в якій через одинадцять шкільних років захочеться з пожадливістю розглядати накопичене добро. Під силу кожному майбутньому абітурієнту накопичити за час, проведений в школі, ті знання, які дозволять почати свою успішну професійну діяльність у ІТ якомога раніше.

Щиро дякуємо за висловлену думку вчителю інформатики Харківської гімназії №46 В.М. Ломоносова, Каті Росохі.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.