Труднощі із входом в ІТ через відсутність родичів, друзів, знайомих, не так у розумінні «чудодійних ділових зв’язків». А радше через нестачу оточення в якому можна було би «зваритися до потрібної кондиції».
Брак вчасної доброї поради, коли «копняка», а коли підтримки людини по духу, у стані здавалося… повного розчарування та душевної пустки — виникали у багатьох дорослих.
Так само не у всіх батьки IT -шники, які читають замість казок дітям на ніч, аби звикали ІТ Книги додатково навчають математики, роз’яснюють структури алгоритмів, показують як створити простенькі аплікації.
Також не у всіх батьки молоді по віку й самопочуттю, та їм складно досконало розумітися в усіх тонкощах сучасного життя.
Дана стаття #Кар’єра IT & Професії ІT в доповнення попереднього допису: Мамо, Хочу бути IT -шником! Вона для батьків учнів старших класів та підлітків, хто хоче розібратися в спеціальності «IT -шник» і зрозуміти: Чи варто піддаватися масовому бажанню потрапити у цей, так би мовити богемний світ?
Якщо говорити умовно і узагальнено, то IT -спеціаліст — це людина, яка працює в сфері інформаційних технологій. IT -шник — це не лише програміст, IT -шник — це ціла плеяда професій, що займаються незліченними інформаційними потоками. В даний час налічується понад 500 -сот професій у сфері ІТ за різними напрямками.
І якщо все-таки прийнято рішення пов’язати своє професійне майбутнє з ІТ, то деякі ключові моменти Ви обоє повинні взяти до уваги:
-
Протягом шкільного життя, особливо в старших класах, спонукайте пробувати себе у всьому, що дитину може зацікавити: обробляти фотографії у Photoshop, малювати, створювати анімашки у Adobe illustrator, монтувати відео — узагалі знання будь-яких програм Adobe доволі перспективне, перейдіть по посиланю. Гляньте на різноманяття і Ви самі все зрозумієте без моїх слів. Це і мобільна розробка, розробка віртуальних ігор, UX, мультиплікація тощо. У дитини не має творчих нахилів? То нехай пробує програмувати: вивчить перемінні якоїсь із мов програмування яку найбільше рекомендують початківцям, побавиться із циклами, повправляється із виразами. Маєте вільну хвилину — допоможіть дитині розібратися із складнощами. Можливо у силу Вашого досвіду, Ви зрозумієте матеріал глибше та швидше, і зможете пояснити усе дитині аби вона не втратила інтересу. Ніхто не буде кращим вчителем за Вас, бо передо всім це є у ВАШИХ інтересах. Знаходьте час, та займайтеся разом, звісно якщо Вам це під силу — можливо за професією Ви інженр який, економіст, закінчували ВУЗ по профілю фізики, математики т.п. Так Вам усім легше буде визначитися, яка діяльність більш підходяща. Нагадую, вчитель — це чужа людина, вона нічим не зобов’язана Вам.
-
Заохочуйте дитину брати участь у всіх можливих конкурсах і олімпіадах з інформатики. Проектна діяльність конкурсів розвиває навички та вміння, а олімпіади дозволяють відстежувати рівень і зростання в розвитку. Узагалі олімпіади із будь-якого предмету розвивають людину. Спонукатимуть ставати кращою серед кращих.
-
Заохочуйте вивчати математику, фізику, грати в шахи. Розвинута математична логіка, знання математичних процесів знадобиться у житті. Якщо від питання «Як це зробити?» переходити до питання «Як це зробити оптимально?» — без знань математики, на жаль, не обійтися.
-
Вивчайте англійську мову. У студентські роки знання англійської може дати пріоритет при пошуку практики або стажування. Магістратуру. Релокацію у ін. країну. Англійська мова допоможе використовувати іноземні ресурси, які є більш повними і свіжими. Велика частина корисної інформації з програмування написана тільки-но англійською мовою. Тому слід або підвищувати рівень англійської мови, або починати ґрунтовно вивчати англійську мову заздалегідь. Читайте детальніше за посиланням все про Вивчення англійської поради
-
Заохочуйте витрачати вільний час на дозвіллі із користю. Переглядайте разом, або ж використовуйте корисні ресурси за обраним напрямком. Онлайн-уроки, інтерактивні тренажери-вправи, тематичні форуми — штудіювати варто все, до чого можна дотягнутися. Якщо що-небудь незрозуміло, не бійтеся задавати питання там же на тематичних форумах. Спілкування з фахівцями піде у велику користь. Рекомендований список тут з’явиться згодом.
-
Привчіть/привчіться читати книги, подавайте приклад ділом, а не словом.
-
Шукайте разом оптимальної форми додаткового навчання. Розумію, більшість із нас живе не лише у стані постійного стресу, але й економічної скрути 🙁 Все ж таки не шкодуйте грошей на своїх дітей. Виберіть кращі курси IT навчання та запишіть дитину на додачу на оффлайн курси IT навчання ще, які вона зможе відвідувати у аудиторії.
P.S. Голова — це така скарбничка знань, в якій через одинадцять шкільних років захочеться з пожадливістю розглядати накопичене добро. Під силу кожному майбутньому абітурієнту накопичити за час, проведений в школі, ті знання, які дозволять почати свою успішну професійну діяльність у ІТ якомога раніше.
Щиро дякуємо за висловлену думку вчителю інформатики Харківської гімназії №46 В.М. Ломоносова, Каті Росохі.