Quality Assurance engineer — сьогодні одна із найзатребуваніших спеціальностей у ІТ-індустрії. Тільки в Україні ролі професії є трохи розмиті, більше поширене саме вузьке позначення — тестувальник, тестер, тест-інженер.

І однозначно, Забезпечення Якості (Quality Assurance) — це не робота, а справа ЖИТТЯ. QA engineer — це не просто професія, а ПОКЛИКАННЯ!

Ідентично, як справжні лікарі із дитинства усіх лікують, а перукарі усіх стрижуть. Люди народжені бути спеціалістами із Забезпечення Якості — надзвичайно уважні, бачать довколишній світ у найдрібніших деталях.

Маленький майбутній тестер

Бува й занадто прискіпливі, до усього 🙂 Вони невимушено знаходять помилки читаючи рекламку, інструкцію чи меню. У супермаркетах на полицях одразу бачать просрочку. У техніці брак, у речах дірки. В кожному новому приміщенні, оглядаючись довкола — помічають найменші деталі інтер’єру. І усю цю інформацію про виявлені некоректності, тестери ніяк не можуть втримати у собі! Мусять із нею неодмінно поділитися із усім світом! Нехай буде відомо! Часом ми аж просимо їх замовкнути!

Користуючись програмним забезпеченням, природжені тестувальники безперервно натрапляють на різноманітні помилки. Гм… може баги їх самі знаходять?

Послідовно, терпеливо та ґрунтовно вивчають систему до найдрібніших деталей.

QA за работой

Завше тестери докладно вивіряють невраховані розробниками моменти, перевіряють різні комбінації, досліджують і експериментують, неначе у лабораторних умовах.

О, так! Рутина й монотонність тестеру завше в кайф.

З ін. сторони головні якості, котрі визначають тестувальника — допитливість та кмітливість. Приваблює QA-інженерів можливість покращувати якість продукту, заглиблюючись в деталі продукту, й при цьому освоювати щось нове. Тестувальники постійно логічно думають: “… і як воно все функціонує? “…як би то ще поюзати?” Тип мислення у них такий, що вони відтворюють у голові абстрактні образи моделей із взаємозв’язками. І в змозі ще ці уявні моделі критично оцінити.

Ось такі вони тестувальники пілігрими нашого часу, і такий у них стиль життя 🙂

Завдяки тестувальникам онлайн світ створений за участі IT не розвалюється на частини, через випадкові дії користувачів. Краще подумати… Значна частина теперішнього реального світу теж: автомобілі їздять і літаки справно літають по навігаторах із заздалегідь запрограмованими маршрутами, лікарі діагностують за допомогою томографа чи апарату УЗД теж із програмами, учні вступають у ВНЗ по ЗНО у яких є Web система обліку абітурієнтів тощо.

Як бачите, у тестувальників робота ВІДПОВІДАЛЬНА. Бо чим пізніше стане відомо про помилки, тим дорожче фінансово і технічно складніше буде їх виправити. Та й якою би великою і благородною не була би мета створення програмного забезпечення, яким би привабливим не був інтерфейс програми, якщо програма не справляється з основним своїм завданням — задовольняти потреби цільової аудиторії, вся пророблена робота — МАРНА! Продукт нікому не потрібен — програш, ЗБИТОК!

Підсумок:

Якщо Ви не кидаєте роботу тільки через те, що втратили до неї інтерес напівдорозі, професія тестувальника — підійде й Вам. Тестувальник — тест пройдено!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.